مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده سیستم های خبره
 • سیستم هوشمند مبتنی بر قانون برای تشخیص تب

  سال انتشار:

  2013


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  سیستم هوشمند مبتنی بر قانون برای تشخیص تب


  عنوان انگلیسی مقاله:

  A RULE BASED EXPERT SYSTEM FOR DIAGNOSIS OF FEVER


  منبع:

  International Journal of Advanced Research (2013), Volume 1, Issue 7, 343-348


  نویسنده:

  Sunday Tunmibi 1 , Oriyomi Adeniji 1 Ayooluwa Aregbesola 2 and Ayodeji Dasylva


  چکیده انگلیسی:

  his paper deals with the design and development of a rule based expert system for diagnosis of fever, a common health disorder among Africans. This system interacts with users with plain English language based on some arranged rules. These rules, which are a typical collection of if/then rules, are extracted from experts in the medical fields in Nigeria. Using these rules, a knowledge base was designed for the expert system. Some programming codes were also written in VB.Net for making deduction of new facts from rules in the knowledge base. It is believed that this design can help to reduce the congestion we often see in our hospitals by providing solution for sick patients, irrespective of their locations. Key words: Expert system, Fever, Sick patients, Medical fields, Nigeria.


  چکیده فارسی:

  این مقاله به طراحی و توسعه سیستم هوشمند مبتنی بر قانون برای تشخیص تب، اختلال سلامتی رایج در میان آفریقایی ها، می پردازد. این سیستم به زبان ساده ی انگلیسی بر اساس چند قانون مرتب شده با کاربران تعامل دارد. این قوانین که نمونه مجموعه ای از دستورالعمل های if/then است، از متخصصان رشته های پزشکی در نیجریه بدست آمده اند. با استفاده از این قوانین، یک پایگاه دانش برای سیستم هوشمند طراحی شده بود. برخی کدهای برنامه نویسی نیز برای نتیجه گیری از حقایق جدید از قوانین در پایگاه دانش در VB.Net نوشته شده است. اعتقاد بر این است که این طرح می تواند با یافتن راه حل برای بیمارها صرفنظر از موقعیت آنها، به کاهش ازدحامی که اغلب در بیمارستان ها می بینیم کمک کند. واژگان کلیدی: سیستم هوشمند، تب، بیماران، رشته های پزشکی، نیجریه.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 11

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 1367 کیلوبایت


  قیمت: 20000 تومان  18000 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer