مقاله isi | دانلود مقاله انگلیسی | خرید ترجمه فارسی مقاله
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده متالوژی
 • سنتز آسان و مشخصه‌یابی نانوورق‌های فوق‌نازک MoS2

  سال انتشار:

  2014


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  سنتز آسان و مشخصه‌یابی نانوورق‌های فوق‌نازک MoS2


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Facile synthesis and characterization of ultrathin MoS2 nanosheets


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Materials Letters 130 (2014) 83–86


  نویسنده:

  Xianghua Zhang a,b, Hua Tang c, Maoquan Xue c,d, Changsheng Li


  چکیده انگلیسی:

  Ultrathin MoS2 nanosheets with thickness of 5–10 nm were successfully synthesized by a facile gas–solid reaction method, using molybdenum trioxide (MoO3) and thiourea as the precursors, and then calcined at 800–850 1C under N2 for 1 h. As-prepared MoS2 samples were characterized by XRD, EDS, FESEM, and TEM. TEM and FESEM results showed that the obtained MoS2 ultrathin nanosheets mainly consisted of 5–10 layers stacking of the monatomic sheets. The influence of temperature on the formation of MoS2 nanosheets was investigated. A possible two-step reaction mechanism is proposed to explain the formation of MoS2 nanosheets on the basis of observations of a temperature-dependent morphology evolution process.
  Keywords: MoS2 | Multilayer structure | Gas–solid reaction | Nanocrystalline materials


  چکیده فارسی:

  نانوورق‌های فوق‌نازک MoS2 با ضخامت 10-5 میلی‌متر با موفقیت توسط یک روش واکنش گاز-جامد ساده با استفاده از پیش‌ماده‌های مولیبدن تری‌اکساید (MoO3) و CH4N2S سنتز شد؛ این نانوورق‌ها سپس در 850-800 درجه‌ی سانتی‌گراد تحت اتمسفر N2 به مدت یک ساعت کلسینه شدند. نمونه‌های MoS2 با استفاده از XRD، EDS، FESEM و TEM مشخصه‌یابی شدند. نتایج TEM و FESEM نشان داد نانوورق‌های فوق‌نازک MoS2 حاصل عمدتا شامل انباشتگی 10-5 لایه از ورق‌های تک‌اتمی بود. تأثیر دما بر تشکیل نانوورق‌های MoS2 مورد بررسی قرار گرفت. براساس مشاهدات تغییرات مورفولوژی با دما، یک مکانیزم دومرحله‌ای محتمل برای توضیح تشکیل نانوورق های MoS2 پیشنهاد شد.
  کلمات کلیدی: MoS2 | ساختار چند لایه | واکنش گاز-جامد | مواد نانو


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 9

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 1754 کیلوبایت


  قیمت: 15000 تومان  13500 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
اگر این مقاله را پسندیدید آن را در شبکه های اجتماعی ببه اشتراک بگذارید (برای به اشتراک گذاری بر روی ایکن های زیر کلیک کنید)

این مقاله را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مقاله را در توییتر به اشتراک بگذارید این مقاله را در لینکداین به اشتراک بگذارید این مقاله را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید این مقاله را در زینگ به اشتراک بگذارید این مقاله را در تلگرام به اشتراک بگذارید

تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
موضوعات
footer