دانلود و نمایش مقالات مرتبط با بهینه سازی ازدحام ذرات اشفته هم فرگشتی  (CCPSO)::صفحه 1
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - بهینه سازی ازدحام ذرات اشفته هم فرگشتی (CCPSO)

تعداد مقالات یافته شده: 1
ردیف عنوان نوع
1 تخصیص قدرت انرژی -کارآمد در شبکه رادیوشناختی با استفاده از بهینه سازی ازدحام ذرات آشفته هم‌فرگشتی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 28 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 35
در این مقاله، یک سبک و سنگین کردن (ارزیابی) بین منفعت(سودمندی، کاربردپذیری) و مصرف انرژی در شبکه رادیوشناختی(CR) مبتنی بر مدولاسیون تقسیم فرکانس عمود برهم(OFDM) مورد بررسی قرار گرفته است. مساله کار آیی انرژی در زمینه شبکه CR خیلی مهم میباشد، یعنی در شبکه CR، باید سودمندی حداکثر شده و مصرف انرژی حداقل شود. از آنجا که سبک و سنگین کردن بین این موارد، در این مقاله مد نظر میباشد، بنابراین در این جا تخصیص انرژی؛ بعنوان یک مساله بهینه سازی آورده شده است ، که در آن کار ایی انرژی را توسط یک معیار کارایی انرژیِ جدید که در این مقاله تعریف شده ؛ حداکثر میکند . مساله فرموله شده ، یک مساله نامحدب در مقیاس بزرگ میباشد، که حل آن خیلی مشکل میباشد. در این مقاله، ما یک الگوریتم بهینه سازی ازدحام ذرات(PSO) بهبود داده شده را برای حل مستقیم مساله بهینه سازی مشکلِ در مقیاس بزرگِ ؛ ارائه نمودیم. بدلیل وجود همگرایی ضعیف در PSO اصلی در اطراف نقطه بهینه موضعی، یک نسخه بهبود داده شده که به صورت ترکیبی از تئوری اشفتگی( آشوب) است، در این مقاله ارائه داده شده است، که در آن، تئوری اشفتگی (آشوب) میتواند به جستجوی PSO برای یافتن راه حلها، در اطراف بهترینهای(بهینه ترین) عمومی و تکی(خصوصی، منحصر بفرد) کمک کند. علاوه براین، برای تسریع ِ فرآیند همگرایی، وقتی با یک چنین بهینه‌سازیِ دارای مقیاس بزرگی مواجه میشویم، مساله اولیه، با استفاده از روش هم فرگشت ، به تعدادی از مسایل کوچکتر شکسته میشود ، و سپس برای اجتناب از تولید راه‌حلهای امکان ناپذیر، استراتژی تقسیم کردن و سپس حل کردن بکار گرفته میشود. شبیه سازیها نشان دادند که PSO آشوبی هم فرگشتیِ پیشنهادی ، نیاز به تعداد کمتری حدس و خطا دارد و میتواند نسبت به سایر الگوریتمها، به کار ایی انرژی بیشتری دست آید.
کلید واژه ها: شبکه رادیو شناختی | تخصیص توان | بهینه سازی کلی در مقیاس بزرگ | بهینه سازی ازدحام ذرات اشفته هم فرگشتی (CCPSO)
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer