دانلود و نمایش مقالات مرتبط با ترکیبات آلی فرار::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - ترکیبات آلی فرار

تعداد مقالات یافته شده: 2
ردیف عنوان نوع
1 کاربردهای فناوری های نانو - محیط زیست
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 21
در جوامع صنعتی شده هوا به وسیله آلایندهای مختلفی پر شده است که به وسیله فعالیت انسان یا فرایندهای صنعتی مانند مونو کسید کربن (CO)، کلروفلوئوروکربن ها (CFC)، فلزات سنگین (آرسنیک، کروم، سرب، کادمیوم، جیوه، روی)، هیدروکربن ها، اکسیدهای نیتروژن، مواد شیمیایی آلی (ترکیبات آلی فرار با نام VOCها و دی اکسین ها)، دی اکسید سولفور و ذرات ریزایجاد شده است. حضور اکسید نیتروژن و سولفور در هوا باران اسیدی را ایجاد می کند که در خاک نفوذ می کند و منجر به آلودگی آن می شود. سطوح بالایی از اکسید نیتروژن و سولفور در اتمسفر عمدتا ناشی از فعالیت های انسان به ویژه سوزاندن نفت، زغال سنگ و گاز می باشد. تنها بخش کوچکی ناشی از فرایندهای طبیعی مانند فعالیت آتشفشان و تجزیه باکتری های خاک می باشد. آلودگی آب به وسیله تعداد زیادی فاکتور ایجاد می شود که شامل فاضلاب، ریختن نفت، نفوذ کردن کودهای شیمیایی، علف کش ها و آفت کش ها از زمین، محصولات جانبی مربوط به تولید و استخراج یا سوزاندن سوخت های فسیلی می باشد.
مقاله ترجمه شده
2 نظارت بر وضعیت سلامتی با استفاده از هوای بازدمی با بینی الکترونیکی / ماشین بویایی
سال انتشار: 2012 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
در یک جامعه سالخورده ، مردم توجه خود را بیش از پیش به ارزیابیهای روزمره وضعیت سلامتی خود معطوف میکنند . انها علاوه بر اینکه وضعیت سلامتی خود را چک میکنند ، از ازمایشهای پزشکان نیز استفاده میکنند ، همچنین ابزار زیست پزشکی نیز در این راستا وجود دارد که قابلیت نظارت و نشان دادن وضعیت بهداشت و سلامت را نیز دارا میباشد . در این مقاله ، ما سیستم بینی الکترونیکی را پیشنهاد میدهیم که برای نشان دادن وضعیت سلامت افراد و تنفس آنها توسعه یافته است . متال – پورفیرین ها (MPs) / SWNT –COOH و پلیمر / SWNT-COOH از جمله سنسورهای نانوکامپوزیت هستند که بعنوان مجموعه ایی از سنسورهای گازی شیمیایی در کنارِ سیستم بینی الکترونیکی مورد استفاده قرار میگیرند . این مواد حساس نسبت به مولکولهای بوی موجود در هوای بازدمی حساس هستند . ابزار مورد استفاده توان کمتری نیاز دارند و میتوان در دمای اتاق نیز از آنها استفاده نمود . یک ازمایش مقدماتی روی گروه نمونه شامل بیماران مبتلا به سرطان و داوطلبان سالم انجام شد تا بتوان وضعیت سلامتی آنها را با هم مقایسه نمود . در این ازمایش مشخص شد که بینی الکترونیکی میتواند هوای بازدمی را تشخیص دهد و الگوی بوی هوای بازدم / بوی دهان را برای هر فرد نشان دهد . این دستگاه میتواند خطر ابتلا به بیماریهای عفونی و سایر بیماریها را کاهش دهد .
راهنمای موضوعی : تشخیص سرطان | بینی الکترونیکی | هوای بازدمی | سنسور گازی | PCA | ترکیبات آلی فرار (VOCs) .
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer