دانلود و نمایش مقالات مرتبط با تشخیص چهره::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - تشخیص چهره

تعداد مقالات یافته شده: 19
ردیف عنوان نوع
1 بهره برداری از فن آوری اینترنت اشیاء برای بهبود بهداشت خانه های هوشمند از طریق شناسایی بیمار و تشخیص احساسات
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 15 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 43
در حال حاضر، تعداد رو به افزایش بیمارانی که در خانه تحت درمان هستند به طور عمده در کشورهایی مانند ژاپن، ایالات متحده آمریکا و اروپا است. همچنین، تعداد افراد مسن به طور چشمگیری در پانزده سال گذشته افزایش پیدا کرده و این افراد اغلب در خانه تحت درمان قرار می گیرند و گاهی اوقات وارد شرایط بحرانی می شوند که ممکن است مستلزم کمک باشد (برای مثال، تصادف یا افسرگی). پیشرفت در محاسبات فراگیر و اینترنت اشیا (IoT) تجهیزات کارآمد و ارزانی فراهم کرده که شامل ارتباطات بی سیم و دوربین ها، مانند تلفن های هوشمند و یا دستگاه های جاسازی شده مانند Raspberry Pi می باشد. محاسبات جاسازی شده به کارگیری خانه های بهداشت هوشمند (HSH) را امکان پذیر می کند که می تواند موجب بهبود درمان پزشکی در منزل شود. استفاده از دوربین و پردازش تصویر در اینترنت اشیا هنوز هم به طور کامل در ادبیات مورد بررسی قرار نگرفته، به ویژه در زمینه ی HSH. اگر چه استفاده از تصاویر به طور گسترده ای برای رسیدگی به مسائلی از قبیل ایمنی و نظارت در خانه مورد استفاده قرار گرفته، برای کمک به بیماران و / یا افراد مسن به عنوان بخشی از سیستم مراقبت در خانه کمتر به کار گرفته شده است. به نظر ما، این تصاویر می تواند به پرستاران یا مراقبان برای رسیدگی به بیماران نیازمند کمک به موقع کمک کرده و اجرای آن توسط فن آوری های اینترنت اشیا می تواند بسیار آسان و ارزان باشد. این مقاله به بررسی استفاده از تصاویر بیمار و تشخیص عاطفی برای کمک به بیماران و افراد مسن در زمینه مراقبت های بهداشتی در خانه می پردازد. همچنین ادبیات موجود را مورد بحث قرار داده و نشان می دهیم که بیشتر مطالعات انجام شده در این زمینه از تصاویر به منظور نظارت بر بیماران استفاده نمی کنند. علاوه بر این، مطالعات اندکی وجود دارند که حالت روحی بیمار را در نظر گرفته باشند که برای بازیابی آنها از بیماری بسیار مهم است. در نهایت، نمونه ی خود را طراحی می کنیم که بر اساس سیستم های عامل متعدد برای محاسبات بوده و نتایجی را ارائه می کنیم که نشان دهنده ی عملی بودن رویکرد ما هستند.
کلمات کلیدی: خانه های هوشمند | سلامت الکترونیک | اینترنت اشیاء | تشخیص چهره | تشخیص احساسات
مقاله ترجمه شده
2 تشخیص چهره بر اساس Kinect
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
در این مقاله، الگوریتم جدیدی ارائه می دهیم که از داده های کم کیفیت قرمز، سبز، آبی و عمق (RGB-D) حاصل از حسگر Kinect برای تشخیص چهره تحت شرایط چالش برانگیز استفاده می کند. این الگوریتم چندین مشخصه استخراج کرده و آنها را در سطح مشخصه تلفیق می کند. روش تلفیق مشخصۀ بهتر که اطلاعات اضافی را حذف کرده و فقط مشخصات مهم را برای حداکثر تفکیک کلاسی ممکن حفظ می کند، توسعه داده شده است. همچنین پایگاه دادۀ چهرۀ 3D جدیدی را که از حسگر Kinect به دست آمده و برای جامعۀ پژوهشی عرضه شده است، ارئه می کنیم. این پایگاه داده شامل بیش از 5000 تصویر چهره (RGB-D) از 52 نفر با ژست ها، حالات، شدت نور و پوشش های مختلف می باشد. بر اساس سه تغییر اول و فقط با استفاده از داده های نویزی عمق، الگوریتم پیشنهادی می تواند به نرخ تشخیص 72.5% برسد که به طور قابل توجهی بیشتر از 41.9% است که روش مبنای LDA به آن رسیده است. تحت تغییرات شدت نور، ژست و حالت و با ترکیب با اطلاعات الگو، نرخ تشخیص 91.3% به دست آمده است. این نتایج به امکان استفاده از حسگرهای 3D ارزان برای تشخیص چهرۀ بلادرنگ اشاره می کند.
کلمات کلیدی: تشخیص چهره | حسگر Kinect، تصاویر چهرۀ سه بعدی | مشخصۀ Gabor | LDA
مقاله ترجمه شده
3 شبکه‌های عصبی رو‌ به جلو تعمیم‌یافته با وزن‌های تصادفی برای تشخیص چهره
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27
تشخیص چهره در رشته تشخیص الگو و بینایی کامپیوتر، همیشه یک موضوع داغ بوده‌است. در حالت کلی، در فرایند تشخیص، تصاویر یا ویژگی‌ها معمولا به بردارها تبدیل می‌شوند. این روش معمولا منجر به ایجاد اعوجاج در اطلاعات همبستگی عناصر در بردارسازی یک ماتریس تصویر می‌شود. این مقاله یک کلاس‌بندی کننده با نام شبکه عصبی دو بعدی با وزن‌های تصادفی (2D-NNRW) می‌شود که می‌تواند از داده ماتریسی بعنوان یک ورودی مستقیم استفاده کرده و از ساختار ماتریس تصویر محافظت کند. در حالت خاص، کلاس بندی‌ کننده پیشنهاد شده از بردارهای projection چپ و راست برای جایگزینی با وزن ورودی با ابعاد بالا در لایه مخفی به منظور حفظ اطلاعات همبستگی عناصر استفاده کرده، و ایده شبکه عصبی با وزن‌های تصادفی (NNRW) را به منظور یادگیری همه پارامترها اتخاذ می‌کند. آزمایشات انجام شده بر روی پایگاه داده‌های معروف حاکی از آن است که کلاس‌بندی کننده 2D-NNRW پیشنهاد شده می‌تواند خاصیت ساختاری تصویر صورت را مجسم کرده (در برداشته) و دارای کارایی خوبی برای تشخیص چهره می‌باشد.
کلمات کلیدی: تشخیص چهره | کلاس‌بندی‌کننده | شبکه عصبی با وزن‌های تصادفی | (NNRW) | داده ماتریسی
مقاله ترجمه شده
4 تحلیل تفکیک و اندازه گیری شباهت
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 35
اندازه گیری شباهت کسینوسی معمولا بعد از تحلیل تفکیک در تشخیص الگو اعمال می شود. این مقاله ابتدا تحلیل می کند که چرا شباهت کسینوسی به ایجاد اتصال بین شباهت کسینوسی مبتنی بر قانون تصمیم در چارچوب تحلیل تفکیک و قانون تصمیم بیزین برای مینیمم خطا ترجیه داده شده است. این مقاله سپس چالش های ذاتی شباهت کسینوسی را بررسی کرده و یک شباهت جدید را ارائه می دهد که بر این چالش ها فائق آید. مشارکت این مقاله در سه مرحله است. اول، کاربرد شباهت کسینوسی بعد از تحلیل تفکیک برای داشتن ریشه های نظری آن در قانون تصمیم بیزین کشف شده است. دوم، بعضی از مسائل ذاتی شباهت کسینوسی مثل ناکفایتی آن در اشاره به اندازه گیری های فاصله و زاویه ای بحث شده است. در نهایت، یک اندازه گیری شباهت جدید، که با ادغام قدرمطلق اندازه گیری زاویه و نورم lp (اندازه گیری فاصله) بر مسائل فوق غلبه می کند، برای فرایند تشخیص الگو پیشنهاد شده است. تأثیر اندازه گیری شباهت جدید معرفی شده در چارچوب تحلیل تفکیک با استفاده از یک مقیاس بزرگ بزرگ، مسئله ی چالش برانگیز بزرگ، با نام مسئله ی چالش بزرگ تشخیص چهره (FRGC) ارزیابی می شود. نتایج آزمایشی با استفاده از 36818 تصویر FRGC بر روی آزمایش FRGC بسیار چالش برانگیز، آزمایش 4 FRGC، نشان می دهند که انرازه گیری شباهت جدید فرایند تشخیص چهره را در مقایسه با دیگر اندازه گیری های محبوب، مانند اندازه گیری شباهت کسینوسی، ارتباط نرمال شده، و اندازه گیری فاصله ی اقلیدسی بهبود می بخشد.
کلمات کلیدی: قانون تصمیم بیزین | اندازه گیری شباهت کسینوسی | تحلیل تفکیک | تشخیص چهره | چالش بزرگ تشخیص چهره (FRGC) | اندازه گیری شباهت جدید | ارتباط نرمال شده | تشخیص الگو.
مقاله ترجمه شده
5 سیستم تشخیص پلک زدن چشم برای تعامل انسان و کامپیوتر
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
در این مقاله رابط مبتنی بر تصویر کامپیوتر و انسان نشان داده می شود. این رابط پلک زدن چشم ارادی مد نظر قرار داده و آن ها را بر مبنای دستورات کنترل کننده تفسیر می کند. روش های پردازش تصویر بکار گرفته شده شامل خصوصیات هار مانند، برای تشخیص اتوماتیک چهره و تطبیق الگوه ها بر مبنای ردگیری چشم و تشخیص پلک زدن چشم می باشد. عملکرد رابط توسط 49 کاربر تست شد (که 12 نفر از آن ها نقص عضو داشته اند). نتایج تست، کارآمدی رابط را به عنوان ابزار جایگزین ارتباط با کامپیوتر نشان می دهد. کاربران متن انگلیسی و لهستانی را وارد کرده ( با میانگین زمانی کمتر از 12 ثانیه برای هر کاراکتر) و قادر به جستجو در اینترنت بوده اند. این رابط بر اساس نوت بوک مجهز به دوربین های وب معمولی بوده و نیازی به مانبع نوری اضافی نبوده است. برنامه کاربردی رابط، به صورت انلاین به عنوان نرم افزار منبع باز در دسترس می باشد.
کلمات کلیدی: رابط کامپیوتر- انسان | تشخیص پلک زدن چشم | تشخیص چهره
مقاله ترجمه شده
6 بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از تحلیل مولفه مستقل مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
سال انتشار: 2011 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
الگوریتم های طبقه بندی و انتخاب ویژگی های غیر خطی مبتنی بر هسته جزء دستورالعمل های پژوهش های رایج جدید در یادگیری ماشینی می باشد. در این مقاله، برای بازسازی چهره سه بعدی انسان ها، طرح استریوی فتومتریک اصلاح شده ای را بر اساس روش تجزیه و تحلیل مولفه مستقل از هسته اصلاح شده پیشنهاد می نماییم. سپس، اطلاعات سه بعدی چهره ها را برای تشخیص چهره صورت بازیابی می نماییم. برای بازسازی، توالی صحیح بردار قائم را برای شکل دادن سطح به دست می آوریم و برای بازسازی اشیاء سه بعدی از روشی با قابلیت انتگرال گیری استفاده می نماییم. الگوریتم را بر روی چند تصویر واقعی گرفته شده از بانک اطلاعات صورت ییل B امتحان می کنیم و برای بازیابی مقادیر مشخصه از سه روش استفاده می کنیم. این روش ها، روش های مبتنی بر طراحی، مبتنی بر دایره و مبتنی بر ویژگی نامیده می شوند. سپس، برای دسته بندی از شبکه های عصبی سه لایة خود بازخورد مرتب شده توسط الگوریتم انتشار رو به عقب استفاده شده است. تمام نتایج تجربی با نتایج بدست آمده از بازسازی چهره انسانی موجود مقایسه شد و رویکرد های بازشناسی بر روی تصاویر یکسانی مورد امتحان قرار گرفتند. نتایج تجربی نشان می دهد که روش تحلیل مولفه مستقل از هسته اصلاح شده پیشنهادی در برنامه های بازسازی و تشخیص چهره موثر می باشد.
کلمات کلیدی: تجزیه و تحلیل مولفه مستقل | بازسازی سه بعدی چهره انسان | تشخیص سه بعدی چهره انسان | الگوریتم انتشار رو به عقب | شبکه های عصبی
مقاله ترجمه شده
7 بهبود روند شناسایی چهره در تصاویر ثابت رنگی بر مبنای فیلتر رنگ
سال انتشار: 1395 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 8
هدف اشکار سازی چهره بررسی وجود چهره در یک تصویر و در صورت وجود ان مکان یابی و استخراج منطقه جهره از پس زمینه در تصویر است .در این مقاله یک الگوریتم بهبود یافته جهت تشخیص چهره در تصاویر رنگی ارائه می گردد. روش پیشنهادی دارای دو مرحله ی اصلی می باشد .ابتدا نواحی ای از تصویر که شامل پوست می باشند شناسایی می شوند این مرحله با استفاده از تبدیلات فضای رنگ و بر اساس فیلتر رنگ انجام می گیرد .سپس نواحی ای که شامل صورت می باشند .تعیین می گردند.بدین منظور از طبقه بند شکل سر استفاده میگردد.نتایج شبیه سازی بر روی بانک تصاویر ایجاد شده نشان می دهد که روش پیشنهادی دارای خطای مثبت و منفی پایینی می باشد و مقاومت بالایی در برابر نویز دارد
کلمات کلیدی :اشکار سازی چهره ،فیلتر اماری ترتیبی ،فضای رنگ YCbCr،اپراتور مورفولوژی majority،طبقه بندی شکل سر
مقاله کنفرانسی فارسی
8 یک روش نوین برای پیدا کردن چهره به صورت بلادرنگ با خطای کم
سال انتشار: 1395 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15
بالا رفتن نیاز امنیت در جامعه امروز و خصوصا مکان های نظامی و اطلاعاتی یک سیستم امنیتی تشخیص هویت را دنبال می کند که قادر باشد با خطای بسیار پایین و سرعت تشخیص و اشکارسازی زیاد به صورت بلادرنگ عمل کرده و وظیفه کنترل ورود و خروج و حتی استفاده از تجهیزات و سیستم های پیشرفته را به عهده بگیرد.قبل از تشخیص هویت نیاز است که سیستمی به صورت بلادرنگ در اشکارسازی و تشخیص چهره از محیط به کار گرفته شود و نتیجه ان مورد پردازش قرار بگیرد.Violaیک روش اشکار سازی سریع چهره مبتنی بر ساختار ابشاری با استفاده از دسته کننده ها ارائه نموده است که توجه محققان بسیاری را در راستای پردازش بلادرنگ به خود جلب نموده است از جمله نکات مهم در این روش وجود خطای 9/8درصدی است که خود سبب ایجاد مشکلاتی در این روش شده است.در این مقاله یک روش نوین برای تشخیص چهره بررسی شده که در ان به جای استفاده از یک مستطیل محاطی از یک ساختار شش ضلعی استفاده شده است .با انجام این کار و مقایسه روش پیشنهادی با روش Violaاز طریق پایگاه داده چهرهMIT-CMU تعداد تشخیص های نادرست به شدت کاهش یافته به طوری که خطا به 7/4 درصد رسیده است که تحولی چشمگیر در این زمینه می باشد درضمن این که این روش در اشکار سازی چهره های در حال حرکت نیز هیچ مشکلی نداشته و دیگر نیازی به ثابت بودن اشخاص ندارد
کلمات کلیدی:بلادرنگ ،Viola ،تشخیص چهره،Real-time
مقاله کنفرانسی فارسی
9 تشخیص مناطق پوست انسان با استفاده از مدل فضای رنگ YCbCr
سال انتشار: 1395 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 6
تشخیص مناطق پوست انسان نقش مهمی در بسیاری از سیستم های مختلف پردازش تصویر دارد.در این مقاله ما یک روش هوشمند بر اساس منطق فازی برای تعیین مناطق پوست انسان اراده داده ایم .برای این منظور ما از مدل فضای YCbCrرنگ استفاده میکنیم.نتایج بدست امده دقت و میزان تشخیص مناسب این روش را نشان می دهد
کلمات کلیدی :تشخیص پوست ،فضای رنگ،تشخیص چهره ،منطق فازی
مقاله کنفرانسی فارسی
10 روشی جدید جهت تشخیص چهره افراد در مجموعه تصاویر زیاد
سال انتشار: 1395 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 9
از گذشته دو بشر به دنبال راهی برای شخصی سازی اطلاعات و کارهای خود بوده است .با پیشرفت هر چه بیشتر تکنولوژی انسان به راهایی جهت رسیدن به هدف خود دست یافت .به عنوان مثال در اداره ای که سیستم حضور و غیاب ان به صورت دست نویس می باشد به وضوح شاهد هستیم که این اداره نمی تواند لیست کاملی را ارائه دهد و ممکن است به انحراف کشیده شود ولی اگر سیستم اداره را تغییر دهیم و از سیستم هوشمند استفاده کنیم خواهیم دید که دچار مشکل خواهیم شد و می توانیم لیست کاملی را ارائه دهیم.تشخیص چهره راه کار مناسبی جهت شناسایی هویت افراد درون سازمانهای بزرگ می باشد.در سازمانهای بزرگ با تصاویر بسیار زیاد مواجه هستیم که دستیابی به نتایج دقیق و سریع می تواند در ان از اهمیت بالایی برخوردار باشد .در این مقاله جهت تشخیص هویت افراد از روی تصاویر انها ویژگی های با اهمیت انها استخراج شده و سپس از خوشه بندی و طبقه بندی برای تشخیص چهره استفاده می شود .ازمایشات انجام شده نشان دهنده این است که روش پیشنهادی دارای نتایج بهتر در دقت و سرعت تشخیص چهره داشته است
کلمات کلیدی :خوشه بندی ، شناسایی چهره ،بیومتریک
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer