دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله روانشناسی عمومی با ترجمه فارسی::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله روانشناسی عمومی با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 44
ردیف عنوان نوع
1 ویژگی های شخصیتی HEXACO ، هوش فرهنگی و تطابق دانش آموزان (دانشجویان) بین المللی
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 22
تطابق میان فرهنگی چالشی است که گروه های مهاجر در سرتاسر جهان با آن مواجه هستند.. اگرچه وابستگی های بین پنج ویژگی بزرگ شخصیتی و تنظیم (تطابق) میان فرهنگی به خوبی مشخص (تثبیت) شده ، در مورد شش عامل شخصیتی و تنظیم مدل HEXACO شناخت کمتری وجود دارد. علاوه بر این، تحقیقات اخیر در نظر گرفته است که (آیا) ممکن است تفاوت های فردی در هوش فرهنگی (CQ) جایگزین رفتارهای شخصیتی برای پیش بینی تنظیم شود. مطالعه ی حاضر ویژگی های شخصیتی HEXACO و چهار جنبه از هوش فرهنگی به عنوان پیش بینی تنظیم (تطابق) میان فرهنگی را برای یک نمونه 355 نفری از دانش آموزان (دانشجویان) بین المللی که در دانشگاه ایالت متحده تحصیل می کنند را بررسی می کند. مجموعه ای از تجزیه و تحلیل رگرسیون (برگشت) سلسه مراتبی نشان داده است که چندین جنبه از جنبه های هوش فرهنگی واریانس افزایشی در تنظیم میان فرهنگی دانش آموزان و بالاتر از ویژگی های HEXACO را در میان همه ی ابعاد تنظیم پیش بینی می کند. در مقابل ، برخی ویژگی های HEXACO واریانس افزایشی در تعامل دانش آموزان و تنظیم مربوط به مدرسه بالاتر از هوش فرهنگی را پیش بینی می کند. شناختن هوش فرهنگی و انگیزه هوش فرهنگی اعتبار معیار سازگار با درستی برای پیش بینی همه ی جنبه های تنظیم را نشان داده است. علاوه بر این ، برونگرایی مربوط به تنظیم تعامل و وجدان مربوط به تنظیم مربوط به مدرسه و بالاتر از حالت دانش آموزان در جنبه های هوش فرهنگی بود. به جای توجه به هوش فرهنگی و ویژگی های شخصیتی در درگیری ، محققان باید این مشخصات (ویژگی ها) را به عنوان مکمل در عین حال متمایز پیش بینی تنظیم (تطابق) میان فرهنگی در نظر بگیرند.
کلمات کلیدی: شخصیتی | HEXACO | هوش فرهنگی | تنظیم میان فرهنگی | دانش آموزان بین المللی
مقاله ترجمه شده
2 mHealth برای سلامت روانی در خاورمیانه: احتیاجات، کاربد فناوری و آمادگی فلسطینیان در کرانه باختری
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15
فلسطینی های کرانه باختری در معرض خطر ابتلا به مشکلات روانی هستند. محدود بودن دسترسی به پزشکان و تعدادی چالش های ژئوپلیتیک، توپوگرافی و زیربنا، موانع مهم منطقه ای برای مراقبت بوسیله درمانگاه هستند. هدف از این مطالعه، بررسی این مسئله است که آیا روشهای mHealth که تلفن های همراه برای درمان های روانشناسی از راه دور استفاده می کنند، جایگزین های مناسبی اند. 272 بزرگسال فلسطینی در اردوگاه های شهری، روستایی و اردوگاه پناهندگان بررسی شدند. طبق گزارش، بیشتر شرکت کنندگان (93.4٪) دارای تلفن های همراه بودند. نفوذ دستگاه های موبایل در تمام مکان های مورد مطالعه بالا بود. مردان و زنان در دسترسی به این منبع، تفاوت نداشتند. از جمله 79.9٪ صاحبان تلفن همراه، گوشی های هوشمند داشتند، 32.2٪ تلفن های همراه اولیه و 12.2٪ هر دو را دارا بودند. پاسخ دهندگان گزارش دادند که دسترسی آنها به برق (99.6٪) و Wi-Fi (80.9) قابل اطمینان است. تقریبا تمام صاحبان تلفن همراه (99.6٪) از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، WhatsApp یا توییتر استفاده میکردند. هنگام برآورد شیوع مشکلات سلامت روان در منطقه، 61.4 درصد از شرکت کنندگان گزارش دادند که بیش از نیمی از مردم در جوامع خود با افسردگی، استرس پس از سانحه، و یا توهم شنوایی مبارزه می کنند. اکثر شرکت کنندگان نشان دادند که شخصا به mHealth برای گزینه های سلامت روانی مانند پیام های دو طرفه با پزشکان (68.8٪)، برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند (66.5٪)، متون پشتیبانی دو طرفه (64.7٪) یا مداخلات مبتنی بر وب (64.0 ٪) علاقه مند هستند. با توجه به دسترسی گسترده مردم فلسطین به فناوری و زیرساخت های تکنولوژیکی، نیاز به مراقبت و درگیری در مداخلات تلفن همراه؛ mHealth باید یک استراتژی امیدوار کننده برای خدمات بهداشت روانی در کرانه باختری درنظر گرفته شود.
کلمات کلیدی: تکنولوژی بهداشت | جهان عرب | تلفن همراه | سلامت الکترونیک | کاربرد ارتباطات از راه دور پزشکی.
مقاله ترجمه شده
3 مثلث تاریک و تمایل به آزار جنسی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 28
تحقیقات اخیر در مورد آزار جنسی، روی اهمیت تفاوت های فردی در تمایل به ارتکاب چنین رفتارهایی تاکید دارند. مطالعات کنونی این یافته ها را با بررسی ارتباطات بین سه گانه یا مثلث تاریک ویژگی های شخصیتی (یعنی خودشیفتگی، روان آزاری و ماکیاولیسم) و تمایل به آزار جنسی تعمیم می دهند. مطالعه 1 (تعداد= 642 فرد اسرائیلی) مشخص می کند که ویژگیهای شخصیتی مثلث تاریک دارای ارتباطات مثبت منحصربه فردی با تمایل به آزار جنسی است. نتایج مشابهی برای مطالعه 2 (تعداد= 1909 فرد اسرائیلی) بدست می آید که نشان می دهد هر یک از ویژگیهای مثلث تاریک دارای ارتباط مثبت منحصربه فردی با تمایل به ارتکاب آزار جنسی اند. بعلاوه، مطالعه 2 تفاوت در ارتباطاتی را نشان می دهد که ویژگیهای مثلث تاریک با احتمال برداشت شده از برآوردهای مرتبط با اهدافی دارد که قربانیان یا مرتکبنی آزار جنسی بیان می کنند. بحث روی کارکردهای این نتایج برای درک روابط بین ویژگیهای شخصیتی مثلث تاریک و آزار جنسی تمرکز دارد.
واژگان کلیدی: مثلث تاریک | خودشیفتگی | روان آزاری | ماکیاولیسم | آزار جنسی
مقاله ترجمه شده
4 دلبستگی همسالان و هوش هیجانی کلاس به عنوان پیش بینی کننده های سلامت (خوب بودن) روانی نوجوانان: یک رویکرد چند سطحی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27
هدف این مطالعه، تجزیه و تحلیل این مورد بود که آیا جنسیت، سن، دلبستگی همسال، و هوش هیجانی سطح کلاس می تواند سلامت (خوب بودن) روانی نوجوانان را با استفاده از یک رویکرد چند سطحی پیش بینی نماید. نمونه مطالعه از 2182 دانش آموز دبیرستانی ایالت باسک (شمال اسپانیا) (از 118 کلاس درس، 51.6% دختران) در سنین 12 و 18 سال تشکیل شده است. یک مدل دو سطحی (با دانش آموزان قرار گرفته در کلاس ها) برای تجزیه و تحلیل اثرات سه متغیر کمکی سطح اول (جنسیت، سن، و دلبستگی همسالان) و یک متغیر کمکی سطح دو (هوش هیجانی سطح کلاس) بر روی مولفه عاطفه مثبت سلامت (خوب بودن) روانی مورد استفاده قرار گرفت. نتایج، کاهشی کلی در سلامتی (خوب بودن) با افزایش سن نوجوانان و افزایش در ارتباط با دلبستگی همسالان بیشتر نشان داد. علاوه بر این، هوش هیجانی سطح کلاس رابطه ی مثبتی با سلامت دانش آموزان نشان داد. این متغیر کمکی سطح گروه، همچنین اثر دلبستگی همسالان بر روی سلامت (خوب بودن) را تقویت کرد. مزایای استفاده از یک رویکرد چند سطحی برای پیش بینی سلامت روان و سازگاری روانی مورد بحث قرار گرفته است.
کلمات کلیدی: سلامت (خوب بودن) |عاطفه مثبت | دلبستگی همسالان | هوش هیجانی کلاس | جنسیت | رویکرد چند سطحی
مقاله ترجمه شده
5 زبان بدن: بیماری، ناتوانی، و نوشتن زندگی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16
همان قدر که ما ممکن است، به حداقل رساندن یا گریز از بیماری و ناتوانی را دوست داشته باشیم، ناگزیر، آنها در تجسم انسانی حضور می یابند ؛ ما همه افراد آسیب پذیری هستیم. بنابراین ممکن است طبیعی و اجتناب ناپذیر به نظر برسد که دنیوی ترین، و نیز دموکراتیک ترین شکل ادبیات، و زندگینامه، باید این ویژگی های مشترک از تجربه انسانی را مشخص کنند. و با این حال نوشتن خود زندگی، نسبتاً به تازگی، با تجسم همراه بوده است. در سنت غربی، ما می توانیم به نوشتن زندگی «اول شخصی» ، اشاره کنیم (که من آن را اوتوسوماتوگرافی نامیدم) و در مورد بیماری و ناتوانی، از متون کلاسیک، مانند از خود گذشتگی های جان دان در حالت های اورژانسی ، و چند مرحله در بیماری من (1624) و مقالات میشل دو مونتنی. ولی چنین متونی، کمیابند و به ترتیب زمانی، تا بعد از تولد درمانگاه در قرن هجدهم، دور از تصورات هستند.
مقاله ترجمه شده
6 دین،معنویت و سلامت روان
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
مباحثه‌ها پیرامون اصول سلامت روان،همیشه به اجماع در مورد تعاریفی از دین و معنویت منجر نمی‌شود.با این وجود،مروری بر ادبیاتی پژوهشی،پرده از مشترکات هسته‌ای بین مفاهیم متنوعی برمی‌دارد.
دین به این صورت تعریف شده است: جستجو برای معنا که در بافت رسوم معمول جا افتاده‌ای اتفاق می‌افتد که این‌ها نیز برای تسهیل معنویت طراحی شده‌اند.این‌ها به سفری اکتشافی اشاره دارند که در طی آن نگهداری و تبدیل اتفاق می‌افتد و علاوه بر دستاورد‌های معنوی خود،دستیابی به منافع روانی،اجتماعی و جسمانی را در بر دارد.در بافت دین،این سفر در درون چهارچوبی بزرگتر،از رسوم معمول اتفاق می‌افتد که هدف آن،تسهیل معنویت است.برای دستیابی به این دستاورد معنوی،رسوم مذهبی طبق تعریف خود،اعضای خود را تشویق می‌کند تا زندگی‌های خود را بر اساس مجموعه‌ای از راهنمایی‌ها بنا کنند که در درون یک شخصیت مقدس نهان است.چنین راهنمایی‌هایی ممکن است شامل درگیری در مناسک مذهبی،مطالعه ادبیات مقدس،اجتناب از حرام‌ها،تقوا و مشارکت در جامعه دینی باشد.
مقاله ترجمه شده
7 مجسم سازی و رشد انسان
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15
ما به صورت روزافزونی درحال تصدیق و تشخیص این موضوع هستیم که مطالعه فرآیندهای شناختی، اجتماعی و احساسی باید مجسم سازی آنها در زندگی و کارهای واقعی را نیز توضیح دهد. رشته مربوط به شناخت تجسم یافته (EC) پیرامون نارضایتی از فقدان توجه به جسم در علم شناخت، منعقد شده است. باتوجه اینکه کارهای بدنی، نقطه مرکزی و محوری نظریه توسعه شناخت پیاژه هستند، برای دانشمندان حوزه رشد، در منابع علمی مربوط به شناخت تجسم یافته بزرگسالان، تاکید روی نقش جسم در شناخت نمی تواند به صورت ویژه ای نوآورانه به نظر برسد. با این حال، از آنجایی که اعتبار پیاژه ای کم رنگ شده است، نکات رشدی مجسم سازی درسایه دیدگاههای مکانیکی محاسباتی، کنار گذاشته شده است. در این مقاله، من بحث می کنم که ما ازطریق مجسم سازی شناخت می توانیم یک مسئله کلیدی را با اعتبارات محساباتی نشان دهیم: چگونه مفهوم و معنی توسط شخص درحال رشد ساخته می شود. من همچنین بیان می کنم که دیدگاه مربوط به فرآیند درمورد سیستمهای رشدی می توانند یک سیستمی از مفاهیم را برای قالب بندی یک علم رشدی کاملا" مجسم شده و یکپارچه را فراهم کند.
کلیدواژه ها: مجسم سازی | رشد | معنی
مقاله ترجمه شده
8 ساختار مقیاس هوشی وکسلر برای کودکان - نسخه چهارم در یک گروه از کودکان مبتلا به ADHD
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
موضوع : این مطالعه تحلیل های فاکتوری تاییدی را برای بررسی ساختار فاکتوری برای 10 هسته ی خرده آزمونهای WISC–IV در یک گروه از کودکان مبتلا به ADHD مورد استفاده قرار می دهند .
مدل : این مطالعه مدل 5 فاکتوره و 4 فاکتوره ی مورب را بررسی استفاده می کنند ، مدل های با مراتب بالاتر از یک فاکتورکلی متوسطه و 4 تا 5 فاکتور اصلی و یا از یک مدل دو عامله (bifactor ) با یک فاکتور کلی و چهار فاکتور اصلی استفاده می کنند .
یافته ها : این نتایج از تمامی مدل های تست شده حمایت می کند . مدل bifactor ، مدل مطلوب و بهینه ای است . برای این مدل ، تنها عامل کلی است که دارایی ناسازگاری های مشترکی است که در ادامه در مورد آن توضیح داده خواهد شد .
نتیجه گیری : به غیر از نمرات شاخص خرده مقیاس ها ، یافته های دیگر ما را برای استفاده از نمرات FSIQ بدست آمده از WISC-IV مساعدت و یاری می کنند .
کلمات کلیدی: WISC-IV | ADHD | ساختار عاملی | مدل bifactor | عملکرد دانشگاهی
مقاله ترجمه شده
9 تاثیر تفاوت جنسیتی روی تفسیر بیان های عدم قطعیت
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 32 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
های حرفه ای و تفسیر بیان های عدم قطعیت، یک بخش ضروری در حوزه های گزارشدهی مالی و حسابرسی محسوب می شود. در بکارگیری استانداردهای حسابداری مبتنی بر اصل، مانند استانداردهای بین المللی گزارشدهی مالی (IFRS)، حسابرسان و حسابداران نیازمند انواع مختلف بیان های عدم قطعیت مانند بعید، منطقاً ممکن، و احتمالی می باشند. اما به دلیل ماهیت ذهنی بیان های عدم قطعیت، حسابرسان و حسابداران مختلف ممکن است تفسیر متفاوتی از اینها داشته باشند (مثلا ریمرز، 1992؛ دیویدسون و کریسمن، 1993؛ آمر و دیگران، 1995؛ لاسواد و ماک، 2000؛ پساروس و دیگران، 2003؛ دوپنیک و ریچر، 2003، 2004؛ سیمون، 2010؛ دو و دیگران، 2011؛ صالح و دیگران، 2011).
هدف این مقاله بررسی تاثیر تفاوت جنسیت روی استفاده از قضاوت های حرفه ای و بخصوص تفسیر بیان های عدم قطعیت است. در حالی که در آثار تحقیقاتی بر سر تعداد و گستره عوامل تعیین کننده ای اختلاف وجود دارد که می توانند روی نگرش ریسکی فرد موثر باشند، تفاوت جنسیت معمولا به عنوان یک عامل مهم تاثیرگذار روی نگرش ریسک توصیف می شود (کروسون و گنیزی، 2009 را برای مرور مطالعات در مورد تفاوت های جنسیتی در اولویت های ریسک پذیری مشاهده کنید). به صورت خاص، مطالعات در روانشناسی، شواهدی ارائه می کند که تفاوت جنسیت روی قضاوت ها موثر است، و اینکه زنان در قضاوت ها و رفتارشان در مقایسه با مردها در خیلی از حوزه، ریسک گریزتر هستند (پاول و آنسیک، 1997؛ بایرنز و دیگران، 1999؛ برناسیک و شویف، 2001؛ لارکین و پاینز، 2003؛ هریس و جنکینز، 2006؛ اسکل و گراسمن، 2008؛ گلد و دیگران، 2009؛ دوهمن و دیگران، 2011).
مقاله ترجمه شده
10 ضعف فیزیکی و عملکرد شناختی در سالمندان افسرده: یافته های حاصل از مطالعه NESDO
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 25
هدف: ضعف شناختی اخیراً به صورت رخداد ضعف جسمی و اختلال شناختی تعریف شده است. افسردگی در اواخر عمر، هم با ضعف جسمی و هم اختلال شناختی، به ویژه سرعت پردازش و عملکرد اجرایی، همراه است. هدف این مطالعه، بررسی ارتباط بین ضعف (سستی) جسمی و عملکرد شناختی در سالمندان افسرده بود.
طراحی: داده های پایه از یک گروه افسرده، که در مطالعه ای در هلند در مورد افسردگی در سالمندان شرکت داشتند (NESDO).
زمینه: مراقبت های اولیه و مراقبت تخصصی سلامت روان.
شرکت کنندگان: تعداد 378 نفر (≥60 سال) مبتلا به افسردگی با توجه به معیارDSM-IV و نمرهMMSE از 24 امتیاز و یا بالاتر.
اندازه گیری: فنوتیپ ضعف (سستی) جسمی و همچنین معیارهای فردی آن (از دست دادن وزن، ضعف، خستگی، کندی، فعالیت کم). عملکرد شناختی در 4 حوزه مورد بررسی قرار گرفت: حافظه کلامی (شفاهی)، حافظه کاری، کنترل تداخل، و سرعت پردازش.
نتایج: از 378 بیمار مبتلا به افسردگی (محدوده 90-60 سال؛ 66% درصد زن)، 61 نفر به صورت قوی (هیچ معیار ضعف موجود نیست)، 214 نفر به صورت قبل از ضعف (1 یا 2 معیار ضعف وجود دارد)، و 103 نفر به صورت شکننده (≥ 3 معیار) طبقه بندی شدند. تجزیه و تحلیل رگرسیون خطی، تعدیل شده برای عوامل مداخله گر، نشان داد که شدت ضعف (سستی) فیزیکی با حافظه کلامی ضعیف تر ( )، سرعت پردازش کندتر ( ) و حافظه کاری کاهش یافته ( ) ارتباط دارد اما با تغییرات در کنترل تداخل ( ) ارتباطی ندارد.
نتیجه گیری: در افسردگی اواخر عمر، ضعف فیزیکی با عملکرد شناختی ضعیفتر همراه است، اگر چه برای عملکرد اجرایی این موضوع سازگار نمی باشد. مطالعات آتی بایستی بررسی نمایند که آیا اختلال شناختی در حضور ضعف فیزیکی، متعلق به ضعف شناختی است و در واقع یک مفهوم مهم برای شناسایی یک زیر گروه خاص از بیماران مسن افسرده است، که نیازمند استراتژی درمانی چند وجهیِ یکپارچه کننده عملکرد فیزیکی، شناختی، و روانی هستند.
واژه های کلیدی: ضعف فیزیکی | عملکرد شناختی | ضعف شناختی | افسردگی در اواخر عمر
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer