دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله سیستم های خبره با ترجمه فارسی::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله سیستم های خبره با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 43
ردیف عنوان نوع
1 جنبه های معنایی در تحلیل احساسات
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 18 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
این حقیقت که معنا شناسی بایستی نقش تعیین کننده ای را در تفسیر احساسات متن ایفا کند , مسئله ای واضح است , به صورتی که فقط با توجه به معنی ساده ی کلمات , این قضیه به وضوح درک می شود (" دوستش دارم " در مقابل " ازش متنفرم " ) . اگر چه حداقل به دو دلیل , چیزهایی وجود دارند که یا ساده هستند , یا ساده نیستند: (1) معنی به آسانی و به صورت اتوماتیک قابل تعریف , تشخیص و استخراج نیست (2) تجزیه و تحلیل احساسات اغلب, صرفا تشخیص موارد مثبت از موارد منفی نیست , بخصوص در پیشرفت های اخیر صورت گرفته , این قضیه بیشتر به چشم می خورد .
مقاله ترجمه شده
2 یک طرح کنترل مدلی پیشگویانه اتفاقی دولایه ای برای ریزشبکه ها
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 13 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 51
یک طرح کنترلی دو لایه ای مبتنی بر عملیات کنترل پیشگویانه مدلی (MPC) در دو مقیاس زمانی مختلف برای مدیریت انرژی در یک ریزشبکه متصل به شبکه اصلی شامل یک باتری، یک میکرو توربین، یک سیستم قدرت زای نوری، یک بار جزئی غیرقابل پیش بینی و ورودی از شبکه الکتریکی، پیشنهاد می شود. بهنه ساز سطح بالا در یک مقیاس زمانی کند اجرا می شود، روی یک مدل ساده سازی شده از سیستم تکیه می کند و مسئول محاسبه شرایط عملیاتی اسمی برای هر مولفه ریزشبکه درطی یک بازه زمانی طولانی، نوعا" یک روز، با دوره زمانی نمونه گیری 15 دقیقه ای می باشد تا یک شاخص عملکرد اقتصادی را بر اساس پیش بینی های موجود برای تولید قدرت زای نوری و بار درخواستی، بهینه سازی کند. کنترل کننده سطح پایین در تناوب بالاتر، نوعا" یک دقیقه، اجرا می شود، روی یک الگوریتم MPC اقتصادی اتفاقی تکیه می کند و عملیات ریزشبکه را جهت به حداقل رساندن اختلاف درطی هر بازه زمانی 15 دقیقه لی بین تبادل انرژی برنامه ریزی شده و تبادل انرژی واقعیو درنتیجه جلوگیری از جریمه ها، تنظیم می کند. روش MPC اتفاقی برطبق یک راهبرد کرانی انقباضی اجرا می شود و برآورده شدن محدودیت های احتمالی را تضمین می کند. مدلها و شبیه سازی های جزئیاتی تر از سیستم کنترل کلی ارائه می شود.
عبارتهای شاخص : تولید توزیع شده | کنترل سلسله مراتبی | کنترل مدلی پیشگویانه اتفاقی | عدم قطعیت
مقاله ترجمه شده
3 گرایشات در توسعه سیستم کارشناس: یک تحلیل محتوای طولی روی مطالعات موردی سیستم کارشناس درطی 30 سال گذشته
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
تحقیق روی سیستم کارشناس یکی از مداوم ترین و موفق ترین حوزه های تحقیقات جاری در رشته اکتساب دانش بوده است. از دهه 80، مطالعات موردی زیادی روی کاربردهای سیستم کارشناس منتشر شده است که محدوده گسترده ای از حوزه های کارکردی و دامنه های مسائل مربوطه را پوشش می دهد. این مطالعات موردی حاوی یک مقدار زیادی اطلاعات درباره اینکه چگونه سیستم های کارشناس توسعه یافته اند و چگونه ابزار، مفاهیم و کاربردها از زمان شروع آن استخراج شده اند، می باشند. این تحقیق با دقت زیاد محتوای 311 مطالعه موردی سیستم کارشناس را از سال 1984 تا 2016 جمع آوری کرده است. یک تحلیل محتوای جزئیاتی روی این مجموعه به منظور به دست آوردن جزئیاتی تا حد امکان زیاد از هر مطالعه موردی، انجام شد. با استفاده کردن از یک مقیاس اثر جهت سنجش تاثیر یا "موفقیت" کاربردهای حاصل، ارزش بیشتری به این مطالعه اضافه شد. با یک چنین اندازه نمونه بزرگی، نتایج در شناسایی اینکه چگونه تحقیقات روی سیستم کارشناس انجام شده اند و نیز شناسایی حوزه هایی برای تحقیقات آتی، مفید و کمک کننده هستند.
کلیدواژه ها: سیستمهای کارشناس | مطالعه موردی | تحلیل محتوا | سیستمهای مبتنی بر دانش
مقاله ترجمه شده
4 تحقیق یا تدریس محوری؟ مدل های نظریه بازی در فرآیند تصمیم گیری راهبردی دانشگاه ها با ماهیت محیط خارجی خنثی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 23 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
یک انتخاب کلیدی که باید توسط یک دانشگاه جدیدالتاسیس انجام شود این است که تعادلی بین زنجیره ای از گزینه های تحقیق و تدریس بوجود بیاورند. ما به این انتخاب از جنبه راهبردی بوسیله پیاده سازی نظریه بازی به منظور تجزیه و تحلیل فرآیند انتخاب، نزدیک شدیم. سه گروه اصلی از بازیکنان شناسایی شدند: اعضای هئیت علمی و یا دانشگاهیان ، اعضای مدیریت دانشگاه و اعضای هئیت اُمنا. تصمیمات این نقش آفرینان بوسیله روش تاپسیس فازی مورد بررسی قرار گرفت. یافته های ما نشان می دهد که چگونه در انتخاب بین زنجیره ای از گزینه ها ، بازیگران به یک نقطه تعادل رضایت بخش دست پیدا می کنند که بیشترین رضایتمندی را از جمیع جهات برای دستیابی به سود مطلوب برای شان فراهم می کند.
کلمات کلیدی: نظریه بازی | فرآیند تصمیم گیری راهبردی | روش تاپسیس فازی | زنجیره تدریس/تحقیق
مقاله ترجمه شده
5 سیستم های توصیه گر سه راهی بر مبنای جنگل های تصادفی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 47
سیستم های توصیه گر تلاش می کنند کاربران را در تصمیمات مرتبط با انتخاب آیتم های مبتنی بر رابط ها پیرامون نظرات شخصی خود آنها، هدایت کنند. اکثر سیستم های موجود تلویحاً فرض را بر این می گذارند که دسته بندی اساسی به صورت دو دویی است، یعنی یک ایتم کاندید یا تصویه شده، و یا توصیه نشده است. ما در اینجا چارچوبی جایگزین را پیشنهاد می کنیم که تصمیمات سه راهی و جنگل های تصادفی را در هم ادغام کرده تا سیستم های توصیه گر را ایجاد نماید. نخست ما هم هزینه های دسته بندی نادرست و هم هزینه ی آموزش را در نظر می گیریم. مورد اول برای رفتارهای نادرست توصیه گر پرداخت می شود، در حالیکه مورد دوم برای مشاورده دادن فعالانه به کاربر برای اولویت هایش هزینه می شود. با این هزینه ها، یک مدل تصمیم گیری سه راهی ساخته شده و تنظیمات منطقی برای مقادیر آستانه های مثبت و منفی، α* و β* محاسبه می شود.سپس با ساختن جنگل تصادفی یک احتمال را برای P که مطلوب بنظر میرسد را محاسبه میکنیم. در نهایت b* a*, و P برای پیشنهاد یک رفتار تعیین میشوند. گزینه ی پیشنهاد شده براساس یک هزینه ی متوسط ارزیابی میشود. نتایج ازمایش شده روی مجموعه داده های MovieLens (که به خوبی شناخته شده است) نشان میدهد که جفت –( a*,b*) که از طریق مدل سه راهی تعیین شده بودند, نه تنها در مرحله ی اموزش بلکه در مرحله تست نیز بسیار مطلوب و مورد پسند بودند.
کلمات کلیدی: حساسیت هزینه | جنگل های تصادفی | سیستم های توصیه گر | تصمیم سه راهی
مقاله ترجمه شده
6 انتشار اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی: مورد تقاضانامه آنلاین
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 41
مردم معمولاً از شبکه‌های اجتماعی آنلاین به دلیل راحتی، کارایی و قدرت برودکست قابل توجه آن برای اشتراک‌گذاری اطلاعات استفاده می‌کنند. با این حال انتشار اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی آنلاین یک فرآیند پویا و پیچیده است. در این پژوهش از مورد مطالعاتی برای بررسی فرآیند انتشار یک تقاضانامه آنلاین استفاده می‌کنیم. گستره‌ی تقاضانامه‌ها در شبکه‌های اجتماعی باعث بروز سوالات عملی و نظری شده است: نرخ انتشار چیست؟ آغاز گر برای سرعت بخشیدن به انتشار چه عملیاتی را می‌تواند انجام دهد؟ رفتار اشتراک بین دوستان چگونه می‌تواند بر فرآیند انتشار اثر بگذارد؟ تعداد تغییرات امضا در هر زمان چگونه است؟ برای پاسخ به این سوالات از مدلسازی پویای سیستم برای مشخص کردن و کمیت بندی مکانیسم‌های اصلی انتشار آنلاین تقاضانامه استفاده می‌کنیم و بر اساس داده‌های تجربی بدست آمده مدل پویای نتیجه را برآورد می‌کنیم. رویکرد مدلسازی بینش عملی بالقوه‌ای برای کسانی ارائه می‌دهد که به طراحی تقاضانامه‌ها و جمع آوری امضاها علاقه مند هستند. رویکردهای تست مدل و کالیبراسیون (از جمله روش‌های تجربی مانند برآورد حداکثر احتمال، معیار اطلاعات Akaike، تست نسبت احتمال) شیوه‌های بالقوه‌ی اضافی برای مدلسازان پویا ارائه می‌کند. روش تحلیل ما اطلاعاتی در مورد قدرت نسبی فشار (یعنی ارسال اعلان‌ها) و کشیدن (یعنی اشتراک گذاری توسط امضاکنندگان) ارائه می‌کند و فرآیندها و بینش‌هایی در مورد آگاهی، علاقه، اشتراک گذاری، یادآوری و مکانیزیم‌های فراموشی ارائه می‌کند. با مقایسه فرآیندهای فشار و کشش، دریافتیم که روند انتشار یک فرآیند کشش است نه فشار.علاوه بر این با مقایسه‌ی سناریوهای مختلف دریافتیم که هدف قرار دادن جمعیت مناسب یک محرک بالقوه در گسترش اطلاعات است (برای مثال گرفتن امضاهای بیشتر) به طوری که سرمایه گذاری کم برای هدف قرار دادن افراد مناسب اثر «نامناسبی» در افزایش تعداد کل امضاها دارد. این مدل برای توسعه و تکثیر بیشتر به طور کامل مدلسازی شده است.
کلمات کلیدی: فرآیند انتشار | شبکه‌های اجتماعی آنلاین | تقاضانامه | مدلسازی پویای سیستم
مقاله ترجمه شده
7 معنای پنهان / ژرف اخلاق – احساسات اخلاقی در متن
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 21
بیان احساسات اخلاقی نقش مهمی در چارچوب بندی سیاسی ، همبستگی/وفاق اجتماعی ، و انگیزش انسانی دارد . خطابه اخلاقی به ما کمک میکند تا در پشت انتخاب های خود استدلالهایی داشته باشیم ، اینکه احساس کنیم چگونه باید به اداره امور بپردازیم . در این مقاله ، ما از متون خلاصه شده در رسانه های اجتماعی بمنظور مقایسه ی دقت در روشهای تجزیه و تحلیل متون برای تشخیص خطابه اخلاقی و سخنرانیهای سیاسی طولانی تر استفاده نمودیم تا بتوانیم تغییرات ایجاد شده در خطابه های اخلاقی را در طول زمان تشخیص دهیم . در مطالعات قبلی از روشهای شمارش کلمات و دیکشنری مبانی اخلاقی استفاده شده است (گراهام و همکارانش ،2009)، ما برای گسترش واژگان در این دیکشنری از بازنمایی توزیع شده پیش از آزمون استفاده نمودیم . ما نشان میدهیم چگونه ترکیب MFD با ارایه توزیع شده به ما اجازه ی دریافت سیگنال های واضح تر را در هنگام شناسایی خطابه اخلاقی میدهد ، بویژه با در اختیار داشتن متون خلاصه شده . علاوه بر این نشان خواهیم داد چگونه بازنمایی توزیع شده میتواند به ساده سازی و خلق فرهنگ لغت کمک کند . در نهایت ، ما نشان میدهیم که چگونه خطابه اخلاقی در طول زمان مسیرهایی تحقیقاتی جدید برای ارزیابی باز میکند و استدلال های موجود در این زمینه به موضوعات اخلاقی تبدیل میشوند و بیان میکند چگونه خطابه اخلاقی رفتارهای بعدی را تحت تاثیر قرار میدهد .
مقاله ترجمه شده
8 کنترل پیشگویانه سیستمهای مستقل دارای محدودیت های مشترک با استفاده از مدل سلسله مراتبی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 35
این مقاله یک طرح سلسله مراتبی را برای کنترل سیستمهای پایدار مستقل که در معرض محدودیت های مشترک هستند توصیف می کند. در لایه بالاتر ساختار کنترلی، از مدلهای پویای دارای ترتیب کاهشی برای به حداقل رساندن یک تابع هزینه اقتصادی ازطریق به کارگیری یک زمان طولانی برای نمونه گیری، استفاده می شود، درحالیکه در لایه پایین تر، کنترل کننده های کرانی انقباضی MPC که با یک نرخ سریعتر درحال کار هستند برای مدلهای اصلی طراحی می شوند تا پایداری و همگرایی را تضمین کنند. یک مدل نوین دارای روند کاهشی تولید می شود و نتایج شبیه سازی برای گواهی دادن قابلیت های این دیدگاه گزارش می شوند.
کلیدواژه ها: کنترل سلسله مراتبی | کنترل پیشگویانه مدلی | کاهش مدلی
مقاله ترجمه شده
9 ترکیب برنامه‌نویسی شبکه ژنتیک و مسئله کوله پشتی برای خوشه‌بندی رکورد پشتیبان بر روی پایگاه داده‌های توزیع شده
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
این تحقیق شامل پیاده سازی برنامه ‌نویسی شبکه ژنتیک (GNP) و برنامه‌نویسی پویای استاندارد برای حل مسئله کوله پشتی (KP) به عنوان سیستم پشتیبان تصمیم برای خوشه‌بندی رکوردها در پایگاه داده توزیع شده است. مسئله تخصیص قطعه1 با توجه به محدودیت ظرفیت ذخیره‌سازی پیش‌زمینه‌ برای روش پیشنهادی است. مسئله ظرفیت ذخیره سازی برای توزیع مجموعه قطعه‌ها در چند سایت (خوشه‌ها) است. مجموع قطعه‌ها در هر سایت نباید از ظرفیت سایت تجاوز کند، در حالی که فرآیند توزیع باید ارتباط (تشابه) بین قطعه‌ها را در هر سایت حفظ کند. هدف توزیع داده بزرگ برای سایت‌های اصلی با مقدار محدود شده ظرفیت با بررسی تشابه داده توزیع شده در هر سایت است. برای حل این مسئله، GNP برای استخراج قوانین از داده بزرگ با بررسی ویژگی‌های (دامنه مقادیر) هر صفت در پایگاه داده استفاده می‌شود. روش پیشنهادی، روش تصادفی جزئی استخراج قوانین را در GNP برای کشف الگوی تکراری فراوان‌ترین الگوها در پایگاه داده برای بهبود الگوریتم خوشه‌بندی، به خصوص در مسائل با داده بزرگ، ارائه داده است. مفهوم KP برای مسئله ظرفیت ذخیره سازی بکار می‌رود و برنامه نویسی پویای استاندارد برای توزیع قوانین برای هر سایت با بررسی تشابه (ارزش) و حجم داده (وزن) مربوط به هر قانون برای تطبیق ظرفیت سایت استفاده می‌شود. از نتایج شبیه‌سازی، بدیهی است که روش پیشنهادی مزایایی را برروی الگوریتم خوشه‌بندی معمولی نشان می‌دهد، بنابراین، روش پیشنهادی روش خوشه‌بندی جدیدی را یا مسئله ظرفیت ذخیره سازی اضافی ارائه می‌دهد.
کلمات کلیدی : برنامه‌نویسی شبکه ژنتیک | خوشه‌بندی پایگاه داده | مسئله کوله پشتی | خوشه‌بندی رکورد
مقاله ترجمه شده
10 کاربرد سیستم خبره در تشخیص پزشکی با استفاده از عامل های نرم افزاری
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 31
به منظور تسهیل تبادل اطلاعات در فرآیند تشخیص پزشکی، یک چهارچوب عوامل نرم افزاری ِ اشتراکی ارائه شده است. دستگاه های بدن انسان (مانند دستگاه تنفس، دستگاه قلبی عروقی) در داخل عوامل نرم افزاری متفاوتی قرار گرفته اند. دیدگاه کلی توسط عوامل متصل تبادل کنندۀ اطلاعات ارائه شده است. هدف این چهارچوب، ایجاد امکان تبادل خودکار اطلاعات میان متخصصان پزشکی ِ مختلف است. عامل اصلی تبادل، تشریک مفاهیم میان حوزه های تخصص است. هر متخصص دستگاههای بدن انسان فراتر از مفاهیم خود (مدارک، دلایل، تاثیرات) عمل میکند، با اینحال اطلاعات حاصل از دستگاههای دیگر نیز منطبق خواهد شد. چهارچوب پیشنهادی دارای سه جزء اصلی است: مدیریت دانش، استدلال عدم اطمینان، و عوامل نرم افزاری. برای بررسی دانش مدیریت دستگاههای بدن انسان، از آنتولوژی (نهاد شناسی) استفاده می شود. شبکۀ Bayesian، مدل گرافیکی ارائۀ دانش احتمالات و استدلال دربارۀ عقاید نسبی در شرایط عدم اطمینان می باشد. عوامل نرم افزاری، بعنوان شبکۀ اشتراک، مسئول ترویج عقاید در نمونه های سیستم هستند.
کلمات کلیدی: عوامل نرم افزاری | شبکۀ بیزین | ساختارشناسی
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer