دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله مهندسی پزشکی با ترجمه فارسی::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله مهندسی پزشکی با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 3
ردیف عنوان نوع
1 طراحی و پیاده سازی ادغام تصاویر پزشکی براساس تبدیل کانتورلت غیر نمونه ای مجزا
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 17
تکنیک ادغام تصویر پزشکی به ترکیب منبع تصاویر MRI و CT اسکن بر اساس تبدیل کانتورلت غیر نمونه ای مجزا و قانون ادغام سطح پیکسل می انجامد. NSCT ( تبدیل کنترولت غیر نمونه ای مجزا) بر اساس ادغام و تلفیق شامل حداکثر انرژی گابور و حداکثر ضریب انتخاب گابور می شود که با فرکانس پایین و فرکانس بالا به مهار اطلاعات پس زمینه ای و افزایش اطلاعات از مناطق مورد نظر به تشخیص تصویر می پردازد. این تصویر در پالایشگاه در جزئیات درشت و در بهترین جزئیات با تفکیکات و جهت گیری های مختلف تجزیه می شود. همه ی گروهای فرعی با قانون ادغام سطح پیکسل با دقت بیشتری ادغام می شوند. هدف از ادغام تصویر بدست اوردن اطلاعات مفید مکمل از CT/MRI و تصاویر چند خصوصیتی است. با این روش می توانیم اطلاعات تکمیلی و رضایت بخش انتروپی ، بهترین ضریب همبستگی ، PSNR (بالاترین سیگنال نویز) و به میزان کمتری MSE (تطبیق متوسط خطا ) را بدست اوریم.
کلمات کلیدی: تصاویر پزشکی فیوژن | تصاویر مولتی | NSCT | قوانین فیوژن.
مقاله ترجمه شده
2 نظارت بر وضعیت سلامتی با استفاده از هوای بازدمی با بینی الکترونیکی / ماشین بویایی
سال انتشار: 2012 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
در یک جامعه سالخورده ، مردم توجه خود را بیش از پیش به ارزیابیهای روزمره وضعیت سلامتی خود معطوف میکنند . انها علاوه بر اینکه وضعیت سلامتی خود را چک میکنند ، از ازمایشهای پزشکان نیز استفاده میکنند ، همچنین ابزار زیست پزشکی نیز در این راستا وجود دارد که قابلیت نظارت و نشان دادن وضعیت بهداشت و سلامت را نیز دارا میباشد . در این مقاله ، ما سیستم بینی الکترونیکی را پیشنهاد میدهیم که برای نشان دادن وضعیت سلامت افراد و تنفس آنها توسعه یافته است . متال – پورفیرین ها (MPs) / SWNT –COOH و پلیمر / SWNT-COOH از جمله سنسورهای نانوکامپوزیت هستند که بعنوان مجموعه ایی از سنسورهای گازی شیمیایی در کنارِ سیستم بینی الکترونیکی مورد استفاده قرار میگیرند . این مواد حساس نسبت به مولکولهای بوی موجود در هوای بازدمی حساس هستند . ابزار مورد استفاده توان کمتری نیاز دارند و میتوان در دمای اتاق نیز از آنها استفاده نمود . یک ازمایش مقدماتی روی گروه نمونه شامل بیماران مبتلا به سرطان و داوطلبان سالم انجام شد تا بتوان وضعیت سلامتی آنها را با هم مقایسه نمود . در این ازمایش مشخص شد که بینی الکترونیکی میتواند هوای بازدمی را تشخیص دهد و الگوی بوی هوای بازدم / بوی دهان را برای هر فرد نشان دهد . این دستگاه میتواند خطر ابتلا به بیماریهای عفونی و سایر بیماریها را کاهش دهد .
راهنمای موضوعی : تشخیص سرطان | بینی الکترونیکی | هوای بازدمی | سنسور گازی | PCA | ترکیبات آلی فرار (VOCs) .
مقاله ترجمه شده
3 روش المان محدود (FEM) ، مکانوبیولوژی و داربست زیست تقلیدی در مهندسی بافت استخوان
سال انتشار: 2011 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 21 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 43
روش های بازسازنده استخوان به اندازه زیادی مبتنی بر درمانهای مبتنی بر عوامل غیر سلولی هستند، و مرسوم است که این بخش با استفاده از مواد بادوام از خارج از بدن بیمار صورت می پذیرند. در مقابل با مواد مرسوم ، مهندسی بافت استخوانی یک میدان میان رشته ای است که قواعد مهندسی و علوم زندگی را به سمت رشد جایگزینهای بیولوژیکی استفاده میکند که عملکرد بافت استخوان را بازگردانده و آنرا حفظ کرده یا بهبود میدهد. مهندسی بافت استخوانی منجر به انتظارات زیادی برای جراحی بالینی یا بیماریهای گوناگون میشود که نمیتواند بدون وسایل سنتی حل شوند. برای مثال، نقصهای اندازه – بحرانی در استخوان ، خواه با بیرون آوردن تومور اولیه ، زخم ، یا جراحی انتخابی در بسیاری از موارد چالشهای غیر قابل قبولی را برای درمان استاندارد طلایی جاری برای بهبودی استخوان نمایش داده است. هدف اولیه مهندسی بافت استخوان بکار بردن قواعد مهندسی برای تحریک کردن و ارتقای فرآیند شفا دادن طبیعی استخوان است که در نقصهای با اندازه بحرانی رخ نمیدهند. بازار کلی برای بازتولید بافت استخوانی و بهبودی ان حدود 1.1 میلیارد دلار در سال 2007 (1386 شمسی) براورد شده است و به افزایش نزدیک به 1.6 میلیارد دلار تا سال 2014 ( 1393 ) مطرح شده است.
معمولاً ، داربستهای زیستی موقت برای انطباق رشد سلولی و پیدایش بافت استخوانی استعمال شده است. داربست باید فرایندهای بیولوژیکی را ارتقا دهد مانند تولید شبکه سلولی اضافی و عروق ، علاوه بر این داربست باید در برابر بارهای مکانیکی اعمالی بر آن مقاومت کرده و انها را با بافتهای طبیعی واقع در مجاورت آن انتقال دهد. طراحی یک داربست برای باز زایی راهنمایی شده بافت استخوانی نیازمند یک رویکرد چند رشته ای است. روش المان محدود و مکانوبیولوژیک میتواند در یک رویکرد یکپارچه برای یافتن پارامترهای بهینه هدایت کننده عملکرد داربست استخوانی استفاده شوند.
در این مقاله ، مرور مطالعاتی که از طریق استفاده مجموع روش المان محدود و الگوریتمهای مکانو-انضباطی وجود دارد نمونه های احتمالی متغیرهای بافت در داربستهای زیست تقلیدی را برای مهندسی بافت استخوانی شرح مسیدهد را آورده است. اول ، عمومیت روش المان محدود در آنالیز ساختاری مطرح شده است ، بعد از آن ، موضوعات مرتبط با نسل مدل المان محدود از یک محل آناتومی معلوم یا از یک داربست استخوانی تشریح شده است ، سوماً ، قواعدی که در آن مکانوبیولوژی بر آن پایه گذاری شده است ، نظریه های اصلی بهمراه کاربردهای اصلی مدلهای مقررات – مکانیکی در مهندسی بافت استخوانی تشریح شده است : نهایتاً ، محدودیتهای مدلهای مکانوبیولوژیکی و چشم اندازهای آینده نشان داده شده اند.
کلمات کلیدی : آنالیز المان محدود | مکانوبیولوژی | مهندسی بافت استخوانی | داربست | الگوریتمهای مقررات – مکانیکی
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer