دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله پزشکی 1 با ترجمه فارسی::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله پزشکی 1 با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 35
ردیف عنوان نوع
1 پیش بینی تاثیر بیان MYH9 بر بیماران مبتلا به لوسمی میلوئید حاد
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
بیان MYH9در گذشته به عنوان پیش بینی کننده ی مستقل نتایج بالینی تومورهای جامد به اثبات رسیده است . بااین حال ، تشخیص ارتباط بیان MYH9 در لوسمی میلوئیدی حاد هنوز نامشخص است . ما دراینجا در یافتیم که بیان بالای MYH9 بیشتر درزنان و بیشتر در مورفولوژی M4 دیده شده است. ما همچنین دریافتیم که بیان بالای MYH9 در بلاستهای مغز استخوان درصد پایینی دارد . علاوه براین ، بیان بیش از حد MYH9 با افت طول عمرهمراه بوده است. جالب توجه است که، اثر مشخص microRNA در بیان بالایMHY9 دیده شده است. اعتباراین نتایج همچنین در گروه مستقلی از بیماران مبتلا به AML با استفاده از داده های منتشرشده تایید شده است. در نتیجه ، بیان ژن MYH9 ممکن است به عنوان پیش بینی کننده ی قابل اتکاء برای طول عمر در بیماران مبتلا به AML بکاررود.
مقاله ترجمه شده
2 ترکیب ژنهای تیروزین کیناز در بیماریهایBCR-ABL1 مانند لوسمی لنفوبلاستیک حاد
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 22
تقریبا 15% بیماری های با منشا سلولB در کودکان مانند لوسمی لنفوبلاستیک حاد (BCP-ALL ) توسط بیان ژن ، مشابه با بیماری BCR- ABL1 مثبت و پیش آگهی های نامطلوب مشخص میشوند. این زیر گونه ی مشابه BCR-ABL1 نشاندهنده ی پیشرفت مکررژنهای سلولB و آسیبهای فعال کننده ی تیروزین کیناز می باشد. برای ارزیابی مشخصات بالینی ترکیب ژنهای تیروزین کیناز در کودکان مبتلا به BCP- ALL ، ما اخیرا تکرار ترکیب ژن تیروزین کیناز همراه با ویژگی های ژنتیکی و پیش آگهی در گروه Dutch/ German را مطالعه کردیم. ما14 ترکیب تیروزین کیناز را در میان 77 مورد مشابه BCR-ABL1 به میزان 18% و 76 مورد غیرمشابهBCR-ABL1 تشخیص دادیم . اگزونهای جدید ترکیبات مشخص شده برای RCSD1-ABL2 و TERF2-JAK2 بودند. جهش یافته های JAK2 دوبه دو با ترکیبات تیروزین کیناز ناسازگار بوده و تنها در م ارد با بیان بالای CRLF2 رخ داده بودند. سرعت پاسخهای غیر تاخیری و سطوح مقاومت بیماری در ترکیبات BCR- ABL1 مثبت گروه مشابه بالاتر از گروه غیر مشابه BCR-ABL1 (P<0.01). و همچنین بالاتر از ترکیب BCR-ABL1 گروه مشابه بود( اگرچه آمار مشخصی در دسترس نیست). جمع شیوع هشت ساله در ترکیب مثبت BCR-ABL1 گروه مشابه (35%) جایگزین شده و با ترکیبات منفی BCR-ABL1 گروه مشابه (35%) قابل مقایسه بوده و نسبت به گروه غیر مشابه BCR-ABL1 وخیم تر بود ( 17% ,P=0.07). حذف IKZF،بطورغالب نسبت به ایزوفرم غالب منفی رخ می دهد و حذفکامل با ترکیبات تیروزین کیناز اتفاق می افتد.این مطالعه نشان می دهد که موارد مثبت ترکیب تیروزین کیناز ریسک بالای زیرگونه ی BCP-ALL می باشد که گواهی برای مطالعات با مهارکننده های اختصاصی کیناز برای پیشرفت نتایج است.
مقاله ترجمه شده
3 گیرنده عصبی تیروتروپین آزادکننده هورمون جهش بی معنا(P81R) در کم کاری مادرزادی تیروئید مرکزی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12
زمینه: کم کاری مادرزادی تیروئید مرکزی جدا شده (CCH) نادر است و از تشخیصTSH بر اساس برنامه های غربالگری کم کاری مادرزادی تیروئید در انگلستان (CH)طفره می رود. بر این اساس، ژنتیک، تسهیلات تشخیص و درمان موارد خانوادگی را تعیین می کند. عللی شامل TSH زیر واحد (TSHB) و جهش های عضو 1 ابر خانواده¬ی Ig (IGSF1) ، تنها با دو گزارش قبلی از دو آللی، جهش های بسیار مخرب در ژن گیرنده TRH (TRHR) شناخته شدند.
شرح مورد: یک نوزاد دختر مبتلا به زردی طولانی مدت نوزادان، یافت شد که CCH جدا شده دارد، با 2. 2 TSH میکرو واحد بر لیتر (محدوده مرجع 0.4 -3.5) و T4 آزاد 7.9 پیکو مول بر لیتر (61/0 نانو گرم بر دسی لیتر) (محدود مرجع 7/10 الی 8/21 پیکو مول بر لیتر). از آنجا که جهش هایTSHB یا IGSF1 معمولا با عمق زیاد یا CCH مرتبط با X همراه است، TRHR، تعیین توالی شد و یک جهش هموزیگوت (p.P81R)، مشخص شد که جایگزین آرژنین برای باقی مانده پرولین بسیار حفاظت شده در گذرنده مارپیچ 2 می باشد. مطالعات کاربردی، نمود غشای سلولی طبیعی و محلی سازی TRHR جهش را نشان دادند؛ با این حال، توانایی آن در اتصال برچسب موجی TRH و سیگنال از طریق Gq_ به طور قابل توجهی به احتمال بسیار زیاد به دلیل اعوجاج ساختاری گذرنده مارپیچ 2 مختل شد.
نتیجه گیری: در دو گزارش دو آللی قبلی، جهش های بسیار مخرب TRHR (بی معنا؛ R17 * در قاب حذف و تنها تعویض اسید آمینه؛ (P [S115-T117del A118T] با CCH در ارتباط بوده است؛ با این حال، ما اولین زیان را توصیف کردیم، نقصTRHR بی معنا مرتبط با این فنوتیپ، و از آن مهمتر، محل اسید آمینه جهش یافته (پرولین 81)، اهمیت کاربردی مارپیچ گذرنده دوم به عنوان واسطه اتصال هورمون و فعال شدن گیرنده را نشان می دهد.
مقاله ترجمه شده
4 پیشگیری اولیه از دیابت شیرین بارداری از طریق عوامل تغذیه ای: مروری هدفمند
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
پیش زمینه: دیابت شیرین بارداری (GDM)، که هر درجه‌ای از عدم تحمل گلوکوز تعریف می‌شود که حین بارداری آغاز شود، در سرتاسر جهان رو به افزایش است و دلیل عمده آن افزایش پیوسته چاقی در بین زنان در سن بارداری است. GDM پیامدهای نامطلوبی برای مادر و جنین به دنبال دارد. هدف این مقاله این است که به شکلی هدفمند مروری بر منابع علمی‌ای داشته باشد که به تأثیربخشی عوامل تغذیه‌ای قبل و در حین بارداری جهت پیشگیری از GDM پرداخته‌اند.
روش‌ها: ما پیشگیری اولیه از GDM از طریق عوامل تغذیه ای، مانند رژیم و مکمل‌ها را ارزیابی کردیم. هم چنین از ابتدا تا ژوئن سال 2016 جستجویی در پایگاه داده‌های PubMed، Cochrane و ClinicalTrials.gov داشتیم. در این تحقیق، از کارآزمایی‌های بالینی و مطالعات گروهی آینده نگرانه اصلاح شده نیز بهره گرفتیم.
نتایج: 8 کارآزمایی بالینی و 20 مطالعه مشاهداتی که به ارزیابی ارتباط بین عوامل رژیمی و پیشگیری اولیه GDM پرداخته بودند در این تحقیق بکار گرفته شدند. هم چنین، 6 کارآزمایی بالینی و 2 مطالعه مشاهداتی مرتبط با مکمل‌ها نیز به مجموعه اضافه شدند. ما دریافتیم که تنها دو مداخله تغذیه‌ای ابتلا به GDM را علاوه بر مکمل‌ها تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند.هرچند، مطالعات مشاهداتی نشان دادند که وابستگی بیشتر به الگوی رژیمی سالم تر، خصوصاً در جامعه آماری پرریسک، می‌تواند قبل از بارداری از ابتلا به این بیماری پیشگیری کند.
نتیجه گیری: نتایج نشان می‌دهند که ممکن است برخی عوامل تغذیه‌ای در پیشگیری از GDM فوایدی داشته باشند. هرچند، مطالعاتی با طرح بهتر نیاز است تا شواهدی با کیفیت بالاتر حاصل کنند. در این زمان نمی‌توان هیچ نتیجه گیری محکمی در مورد بهترین مداخلاتی که برای پیشگیری از این بیماری وجود داشته است داشت.
کلیدواژه‌ها: دیابت شیرین بارداری | پیشگیری اولیه | عوامل تغذیه ای | رژیم و مکمل‌های رژیمی
مقاله ترجمه شده
5 پردازش علائم زیست پزشکی: از یک چارچوب مفهومی برای کاربرد های بالینی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 3 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 5
امروزه، سیستم های بدست آمده از اطلاعات موجود با وفاداری بالا قادر به ضبط مقادیر زیادی از علائم حیاتی با منشاء الکتریکی و غیر الکتریکی؛ تهاجمی یا غیرتهاجمی در مدت زمان طولانی بوده اند، که فرصت بی نظیری را در جهت مطالعه بدن انسان درمورد سلامت و بیماری اش فراهم نموده است. علائم پزشکی به طور گسترده ای در محیط بالینی برای تشخیص بیماری، نوع درمان، نظارت بر بیمار، پیشگیری از بیماری، و ارزیابی ریسک استفاده می شد. عمده پیشرفت های اخیر از ابزارهای بهداشتی، اطلاعات مختلف پزشکی به راحتی در دسترس مصرف کنندگان قرار داده می شد و تمام جنبه های زندگی را عملا ثبت می نمود. پردازش و تفسیر این داده ها، مجموعه ای چند وجهی از چالش ها، از جمله مقابله با رفتارهای ثابت را فراهم می کند، البته از بین متغیرهای زیست پزشکی حال حاضر، ترکیبی از منابع و علائم موجود به طور معمول از سطح بدن مشاهده شده و به تشخیص ضعیف فرایندهای فیزیولوژیکی در محیط های پر سر و صدا، استخراج و طبقه بندی ویژگی های دینامیکی، مدل سازی سیستم های فیزیولوژیکی، درک رابطه علت و معلولی بین سیستم تعاملی، و تبدیل پارامترها به اطلاعات مربوطه پرداخته که قادر به درمان بالینی و ایجاد یک اثر قابل اندازه گیری بر روی سیستم مراقبت های بهداشتی بوده است. این مسئله خاص، چالش های پ مربوطه در زمینه پردازش علائم پزشکی و احتمالات را برای توسعه فن آوری آینده پوشش می دهد.
مقاله ترجمه شده
6 مدیریت خونریزی غیرعادی رحم (DUB) با پروژسترون - به صورت موضعی یا به صورت خوراکی گزینه بهتری می باشد؟
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15
پیش زمینه: سیستم لوونورژسترول داخل رحمی (LNG-IUS) یک قالب بی خطر و موثر برای جلوگیری از بارداری است که توسط میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. به غیر از این، روش فوق دارای بسیاری مزیت های درمانی غیر جلوگیری از بارداری برای خونریزی غیرعادی رحم (DUB)، رحم فیبروئید، اندومتریوز و هیپرپلازی آندومتر می باشد.
روش ها: یک مطالعه مقایسه ای آینده نگر در بخش زنان و زایمان کالج پزشکی S.N، آگرا، اوتار پرادش، در هندوستان شامل 100 زن از گروه سنی 20 الی 45 سال (قابل مقایسه در تمامی جنبه ها)، که مبتلا به DUB بودند، انجام شد. قبل از شروع درمان تمامی افراد، تحت بررسی سابقه (پیشینه)، معاینه و بررسی های پایه ای - هموگلوبین، آرمان آندومتر، هیستوپاتولوژی و لگن سونوگرافی (همراه با ضخامت آندومتر) و امتیازدهی PBAC قرار گرفتند. سپس افراد به طور تصادفی در دو گروه مساوی قرار گرفتند. در گروه A، LNG-IUS قرار داده شد. در گروه B، به افراد مدروکسی پروژسترون استات خوراکی به میزان 10 میلی گرم bd از روز 5 تا 25 چرخه قاعدگی، تجویز شد. افراد به مدت 1 ماه، 3 ماه و 6 ماه پس از شروع درمان تحت پیگیری بودند. در هر پیگیری، نتیجه اولیه از نظر ارزیابی ذهنی توسط بیمار، نمرات PBAC و نتیجه ثانویه به صورت سطح هموگلوبین و عوارض جانبی ثبت گردید.
نتایج: کاهش نمرات PBAC، بهبود در هموگلوبین و کاهش ضخامت آندومتر با هر دو روش درمانی مشاهده شد اما نتایج گروه LNG-IUS در مقایسه با MPA به صورت قابل توجهی بهتر بود (P<0.0001). در هیپرپلازی آندومتر و نوع پرولیفراتیو آندومتر، LNG-IUSمؤثرتر یافت شد.
نتیجه گیری: LNG-IUS یک جایگزین خوب برای درمان پروژسترون خوراکی برای بیماران مبتلا به DUB می باشد.
کلمات کلیدی: LNG-IUS، DUB، Hb، امتیازات PBAC
مقاله ترجمه شده
7 محدودیت در چرخش داخلی مفصل ران همراه است با خطر فزاینده آسیب ACL
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
هدف: مدارک و شواهد هدف نشان می دهند که برخورد درون حفره ای (FAI ) در ورزشکاران ممکن است خطر آسیب رباط صلیبی جلویی(ACL) را افزایش دهد. این مطالعه، آسیب ACL را با دامنه حرکتی مفصل ران در سری های متوالی از نخبگان، ورزشکاران مخاطب ارتباط می دهد و این فرضیه را که محدودیت در چرخش محوری مفصل ران موجود بطور پویا در مدل سیلیکوی یک فرود چرخشی شبیه سازی شده ، فشار ACL و خطر پارگی ACL را افزایش می دهد، آزمون می کند.
روش ها: سیصد و بیست و چهار نفر از ورزشکاران فوتبال شرکت کننده در اردو دعوت شده ملی 2012NFL بررسی شدند. محدوده چرخش داخلی مفصل ران اندازه گیری شد و با سابقه مصدومیت ACL و جراحی ترمیمی همبسته شد. یک مورد در مدل بیومکانیکی سیلیکو به منظور مطالعه اثر FAI بر نقطه اوج فشار نسبی توسعه داده شده ACL در طول یک فرود چرخشی شبیه سازی شده مورد استفاده قرار گرفت.
نتایج: در داخل بدن نتایج نشان دادند که کاهش در چرخش داخلی مفصل ران چپ همراه بود با افزایش از لحاظ آماری معنی دار احتمال آسیب ACL در زانو همان طرف یا طرف مقابل (بترتیب p < 0.0001 و OR 0.95, p = 0.0001). محاسبه پس از برآورد نسبت احتمال ابتلا به آسیب ACL بر اساس نقص در چرخش داخلی مفصل ران نشان داد که یک کاهش 30 درجه ای در چرخش داخلی مفصل ران سمت چپ همراه بود با 4.06 یا 5.29 برابر بیشتر از احتمال آسیب ACL در همان طرف و اندام مقابل. در مدل سیلیکو نشان داده شد که FAI سیستماتیک اوج فشارپیش بینی شده ACL را در طول فرود چرخشی افزایش داده است.
نتیجه گیری: FAI ممکن است همراه باشد با آسیب ACL به دلیل مقاومت فزاینده برای چرخش محوری داخلی استخوان در طول یک مانور پویا مانند فرود چرخشی. این بینش ممکن است به مداخلات بهتر به منظور جلوگیری از آسیب ACL و درک بهتر از ناتوانی بازسازی منجر شود.
سطح شواهد - مطالعه هم گروهی، سطح IV
کلمات کلیدی: مفصل ران | رباط صلیبی جلویی| برخورد درون حفره ای| فوتبال | زانو| مدل سیلیکو
مقاله ترجمه شده
8 تأثیر کشت مشترک بر روی استئوژنی و آنژیوژنی سلول های بنیادین مغز استخوان و سلول های اندوتلیال آئورتی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
کشت سلول های تشکیل دهنده ی استخوان و سلول های اندوتلیال برای تحریک فرایند تشکیل پاتولوژیکی یکی از رگهای خونی یا عروق از استراتژیهایی که برای تلاش های مرتبط سازی بافت استخوانی با عروق یا رگ های خونی موجود ، مورد استفاده قرار می گیرد ، به کار گرفته می شود . در این مطالعه ، سلول های اولیه از بافتهای مختلف برخی حیوانات جدا سازی می شوند ، سلول های بنیادی مغر استخوان موش و اندوتلیال آئورت موش به منظور بررسی اثرات کشت بر روی هم رگ و هم استخوان مورد آزمایش قرار می گیرند . تشکیل لوله ای مانند ساختار 2D که برای اولین بار در مطالعات توسط کشت سلولهای اولیه از همان حیوان مشاهده شد و همچین استخوان ها ور رگها در همان زمان با استفاده از سیستم co-culture مورد بررسی قرار گرفت . سلول های در حال کشت به صورت معدنی شئه اند و تشکیل عروق بسیار ریز از 14 روزگی آنکوباسیون آغاز می شود . با گذشت 28 روز از آنکوباسیون در محیط استخوان ، ترکیب ژن های استخوان در co-cultures به شکل قابل توجهی در مقایسه با تنظیم مثبت RBMSC به تنهایی کشت می شود . این نتایج نشان می دهد که co-cultur از سلولهای آندوتلیال با سلولهای بنیادی مزانشیمی هم استخوان ها و هم رگ ها را تحریک می کنند .
کلید واژه ها: مهندسی بافت استخوان | همکاری فرهنگی | سلولهای اندوتلیال | سلول های بنیادی | سلول های بنیادین مغز استخوان
مقاله ترجمه شده
9 جداسازی و تعیین مشخصات سلول های بنیادی مزانشیمی ماتریکس بافت بافت بند ناف
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 18 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
بافت بند ناف پر از عروق خونی در اطراف خود است ، و شامل انواع سلولهای بنیادی ( سلولهای بنیادی مزانشیمی یا MSC ) می باشند ، که به صورت کلی در بافتهای خونی یافت نمی شوند . MSC ها سلولهای بنیادی هستند که منجر به ایجاد و ارتقای بافت های پشتیبانی کننده در بدن می شوند ، از جمله ی این بافت ها ، استخوان ، غضروف ، چربی و عضلانی می باشد . سلولهای بافتی اطراف و نزدیک بند ناف دارای ظرفیت متناسبی برای تمایز انواع سلول های مختلف مانند استئوبلاست ، سلولهای غضروفی و سلولهای چربی در گونه های مختلفی از مجودات از جمله انسان ، سگ و موش و پرندگان هستند . مطالعات حاضر مدارک موجود در مورد سلولهای بنیادی با توان های مشابه را در( بز ) که دارای ئیژگی های رشد و مورفولوژیکی مشابه ای است ، مورد بررسی قرار می دهد . سلول های اطراف ناف بز جداسازی شده و در DMEM همراه با 15 % FBS ، گلوتامین و آنتی بیوتیک کشت شده اند . انتظار اولیه این است که در 5 -7 روز مرفولوژی باریک و نازکی را مشاهده کنیم . سلولهای که از نظر مورفولوژیکی همگن بودند ، توانایی تکثیر بیشتری را از خود نشان داده اند و همچینی کاربوتایپ آنها به صورت طبیعی دو برابر بوده است . در شرایط ازمایشگاهی ظرفیت خود تجدیدی توسط سنجش واحدهای تشکیل دهنده ی کلونی CFU مورد مشاهده قرار می گیرد . سلولهای بنیادی MSC به طور ویژه قابلیت متمایز کردن adipogenic و osteogeneic را از خود نشان داده اند . نتایج نشان می دهد که ، UCT های بز که جداسازی شده است و بافت اطراف بند ناف که می توان برای بازسازی بافتهای بدن از ان استفاده کرد نیز مشخص شده است
کليدواژگان: جادويي | بافت بند ناف | سلول های بنیادی مزانشیمی
مقاله ترجمه شده
10 مروری بر روش‌های حفاظت کارکنان در برابر تشعشع در آزمایشگاه کاتتریزاسیون
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
اثرات سوء تابش اشعه بر سلامت کارکنان در آزمایشگاه‌های کاتتریزاسیون قلبی، کاملا اثبات شده‌است. به‌عنوان مثال می‌توان به افزایش احتمال ابتلا به آب‌مروارید و نیز درد‌های بدنی اشاره کرد. با کاهش میزان قرارگرفتن در معرض اشعه‌های پخش‌شده در طول جراحی‌های قلبی تشخیصی و مداخله‌ای، می‌توان تاحدودی این خطرات را کم کرد. در حال ‌حاضر، ابزارهایی برای حفاظت از کارکنان در برابر تشعشع اضافی در بازار وجود دارند که عبارتند از: کلاه‌ محافظ پرتو، دستکش، عینک، گردنبند تیروئیدی، پیش‌بند، شیلد، دامن سربی میز و ملافه‌ی بیمار. به‌علاوه، بازخورد بلادرنگ دز نیز می‌تواند منجر به تغییرات رویه‌ای و درنتیجه کاهش دز اپراتور شود. هدف این مقاله، بررسی اثربخشی این ابزارها و ارائه‌ی توصیه‌های عملی برای کاهش قرارگرفتن در معرض تابش شغلی با هدف به‌حداقل رساندن عوارض طولانی مدت است.
کلمات کلیدی: حفاظت دربرابر تشعشع | مداخله‌ی قلبی | آزمایشگاه کاتتریزاسیون قلبی | ایمنی تشعشع
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer