دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله آموزش و پرورش با ترجمه فارسی::صفحه 1
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله آموزش و پرورش با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 24
ردیف عنوان نوع
1 دموکراسی و آموزش و پرورش - به سوی تئوری جهانی آموزش و پرورش
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 24
دموكراسی و آموزش مبتنی بر بازخوانی به عنوان تلاشی برای ایجاد نظریه جهانی آموزش و پرورش است، كه از یك سو، وسیع ترین و عمومی ترین دیدگاه را در مورد آموزش ارائه می دهد، و از سوی دیگر، با توجه به دیدگاه پیش بینی شده، مشاهدات را به صورت متناظر ارائه می کند. مفهوم وسیعی از سیستم آموزشی Dewey شامل دو بعد است که در گفتمان آلمانی معمولا به تمایز بین آموزش یا Erziehung و نظریه یا Bildung مرتبط است. در وهله اول، این سیستم از دیدگاه گسترده "تحصیلی" در آموزش و پرورش از تمرکز بر آموزش رسمی و آموزش غیر رسمی جلوگیری می کند. در بعد دوم، از دیدگاه گسترده فردگرایی در مورد آموزش و پرورش با اشاره به رشد فرد و همچنین رشد کلی محیط اجتماعی (دموکراسی) اجتناب می کند. این چشم انداز امکان بررسی و انعکاس هر موضوع را با توجه به جنبه های آموزشی آن، از جمله فرایند نظری ان موضوع فراهم می کند. این مقاله بازتابی از نظریه پردازی آموزش و پرورش وعواقب درک آموزش و پرورش به عنوان یک حوزه علمی را بررسی می کند. نظریه جهانی آموزش و پرورش دربرگیرنده رویکردی انضباطی و ایده های آموزش و پرورش به عنوان یک زمینه کاربردی برای رشته های بنیادی متضاد می باشد. در عین حال، اگر این رویکردها با شکل امروزی تفاوت داشته باشند، امکان اینکه هر دو پیکربندی در زمینه آکادمیک مرتبط شوند وجود دارد.
واژگان کلیدی: فلسفه آموزش | علم آموزش و پرورش | نظریه آموزش نظر سنجی | تشکیلات آموزشی | رشته تحصیلی
مقاله ترجمه شده
2 استفاده کردن از "تلنگرها" برای تشویق دانشجو به مشغولیت: یک مطالعه اکتشافی از انگلیس و نیوزیلند
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
این مقاله بررسی می کند که آیا مشغولیت دانشجو توسط استفاده کردن از تلنگرهای ویژه جهت هدایت رفتارها به سمت دستیابی به یک نتیجه مطلوب، تحت تاثیر قرار می گیرد یا خیر. شواهدی قبل از این وجود دارد که نشان می دهد استفاده از تلنگرها ممکن است تاثیر مثبتی در جمعیت عمومی داشته باشد، اگرچه تحقیقات قبلی اندکی نشان داده اند که آیا منافع بالقوه ای در "معماری انتخاب" یا طراحی چنین ابزار آموزشی وجود دارد یا خیر. با استفاده کردن از گروه های دانشجویی تحصل کننده در مقطع لیسانس رشته حسابداری در دانشگاههای انگلیس و نیوزیلند، تعدادی از سنجه های مشغولیت مثل حضور و نظرات دانشجو درباره کارآمدی تلنگرهای ویژه، بررسی شد.
به نظر نمی رسد که نتایج نشان دهنده بهبود قابل توجهی در مشغولیت دانشجو باشند، اگرچه بررسی دقیق تر شواهد، بیانگر این است که این احتمالا" پیامدی از نوع تلنگر استفاده شده و راهی باشد که یک فرد دانشجو با پیامی که دانشگاه سعی در انتقال آن دارد ارتباط برقرار می کند.
علیرغم عدم وجود نتایج قابل توجه، این مقاله هنوزهم قادر است تا سهم قابل توجهی در حوزه مهم مشغولیت دانشجو و تحقیقات روی تلنگر داشته باشد. فقدان پاسخ ممکن است برای سایرین جالب توجه باشد تا پاسخهایی در این حوزه تحت تحقیق تولید کنند.
کلیدواژه ها: تلنگر | معماری انتخاب | مشغولیت دانشجو
مقاله ترجمه شده
3 تاثیر نمره های پیش بینی شده و نمره های واقعی روی قصد درس خواندن دانشجویان
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
این مطالعه دو پرسش درباره تفاوت های بین نمره مورد انتظار و نمره واقعی دانشجویان در دوره های دانشگاهی را بررسی می کند: چه عواملی در ایجاد این تفاوت ها سهیم هستند و کدام یک از این اختلافات بر تحصیلات بعدی دانشجویان اثر می گذارند؟ این تحقیق 278 دانشجوی دوره لیسانس 5 ساله رشته کسب و کار را ارزیابی کرده است. دانشجویانی با قابلیت های علمی قویتر، شکاف های کوچکتر (کمتر منفی) بین نمره خود و اهداف خود دارند، درحالیکه دانشجویانی با نمره های بالاتر در کنترل شخصی، شکاف های عمیق تر (بیشتر منفی) دارند. این شکاف ها بعدا" در دوره درسی باریک تر شدند چراکه اهداف دانشجویان به گونه ای کاهش یافت که با مدارک واقعی آنها هرچه بیشتر و نزدیکتر هماهنگ شود. اگر نمره واقعی دانشجویان از اهداف اصلی و یا از اهداف به روز شده آنها پایین تر بود تحصیلات خود را افزایش دادند. برعکس، اختلاف بین اهداف ذهنی دانشجویان از نمره تحصیلی و نمره نهایی وعینی و پیش بینی شده آنها، بر قصد آنها به ادامه تحصیل اثری نداشت.
کلیدواژه ها: بازخورد | نمره ها | تحصیلات لیسانس | کنترل شخصی | پیش بینی | اهداف
مقاله ترجمه شده
4 تدریس علوم اقتصادی در آموزش عالی: مروری بر منابع علمی مربوط به روش غیرقابل تغییر "سخنرانی و گچ"
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19
هدف از این مرور، بررسی چیزهایی است که منابع علمی موجود درباره روشهای فعلی تدریس در علوم اقتصادی می گویند و اینکه چه روشهایی جایگزینی ممکن است درکنار روش غالب سخنرانی (گچ و حرف) دردسترس باشند. یافته های این مرور عبارتند از، الف) روش سخنرانی همچنان روش ترجیح داده شده برای تدریس در علوم اقتصادی است؛ ب) روی تعدادی از روشهای مختلف تدریس تلاش شده است که نتایجی ترکیبی به دست آمده است؛ و ج) برمبنای یافته های تحقیق، یک روش تدریس چندگانه توصیه می شود.
کلیدواژه ها: روشهای تدریس | علوم اقتصادی آموزش عالی
مقاله ترجمه شده
5 سازمان دهی تغییر برنامه درسی: مقدمه
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 26
این مقاله پرسش ها و رویکردهای یک مطالعه میان فرهنگی بر روی ایجاد برنامه درسی توسط ایالت را در 5 کشور معرفی می کند که در این شماره JCS بحث شده اند. این مقاله علاقه 20 ساله بسیاری از کشورها به ایجاد برنامه درسی توسط ایالت را بازبینی کرده و چهارچوبی برای تفکر در مورد ایجاد برنامه درسی توسط ایالت به عنوان ابزاری برای نظارت آموزشی ارائه می کند. تعهدات ادارات آموزش و پرورش و دولت به بسیاری از مردم ، منجر به بحث و جدل در نهاد های مختلف ، نشریه های مدارس و رسانه ها می شود و منابع بسیاری برای توسعه و تجدید نظر در برنامه های درسی منصوب می شوند ، همچنین جلسات بی حد و حصری به همین عنوان برگزار می شود ، فرایند مشورت سازمان یافته می شود ، آزمون ها برنامه ریزی شده و هدایت می شود . به طور معمول شروع این تعهدات تا معرفی یک برنامه آموزشی سالها به طول می انجامد ، و برخی از برنامه های درسی به سختی در نسخه ی بعدی خود به تصویب می رسند .
کلیدواژگان: کانادا | استانداردهای برنامه درسی | مشروعیت | برنامه های درسی ملی | ایجاد برنامه درسی توسط ایالت.
مقاله ترجمه شده
6 پیگیری Dao در شاخه سیاست گذاری: به سوی یک رویکرد فرهنگی به منظور درک سیاست آموزش مهندسی در کشور چین
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16
با نزدیک شدن به تحقیقات سیاستی از دیدگاه فرهنگی، این مقاله چنین پیشنهاد می کند که با درک عمل آموزش مهندسی و همچنین ایجاد سیاست گذاری در کشور چین، برای رسیدن به این عمل نیز حساسیت قابل توجهی یافت می شود. با اتخاذ یک روش آنالیز فلسفی تاریخی، این مقاله چگونگی سه دیدگاه های اساسی (مهندسی، مهندس و آموزش و پرورش) را به انواع مختلفی از باورها، مفروضات و همچنین ایده هایی که تا حدی منحصر به فرد و مرتبط با الگوی فرهنگی چینی می باشد را تجزیه و تحلیل می کند. در بیشتر موارد و به طور خاص، این مفاهیم یاد شده در ارتباط با سه چارچوب فلسفی تا حدی مجزا شامل کنفوسیوس، مارکسیسم و پراگماتیسم اقتصادی می باشد. در این مقاله تجزیه و تحلیل صورت گرفته با مطالعات انجام شده در آموزش و پرورش تطبیقی و مطالعات چین و همچنین گزارش سیاست منتشر شده توسط دولت مرکزی صورت گرفت. بر اساس تجزیه و تحلیل های صورت گرفته، نتایج این مقاله نشان می دهد که اتخاد یک رویکرد فرهنگی در مطالعات سیاست آموزش مهندسی، پیامدهای مهمی برای هر دو قشر دانشمندان و سیاست گذاران چینی و غربی خواهد داشت. این مقاله باید در آموزش تطبیقی محققان، آموزش مهندسی بین المللی و سیاست گذاران آموزشی با تمرکز جهانی همراه باشد.
کلمات کلیدی: چین | آیین کنفوسیوس | مقایسه میان فرهنگی | عمل گرایی اقتصادی | مهندسی سیاست آموزش و پرورش | مارکسیسم
مقاله ترجمه شده
7 علائم مرتبط با استرس در نوجوانان سوئدی: مطالعه در دو مدرسه متوسطه
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
اهداف: علائم روانپزشکی، مشکلات خواب و استرس در نوجوانان سوئدی در حال افزایش است. هدف از این مطالعه، آزمون این فرضیه است که ترکیبی از دو عوامل استرس زای بالقوه (به عنوان مثال، مهارت بالای علمی و مناطق شهری بالا) در محیط مدرسه سطح استرس و علائم مربوط به استرس را در میان دانش آموزان افزایش می دهد. هدف دوم ما ارزیابی ارتباط بین استرس ادراک شده و علائم روانی، کیفیت خواب و صفات شخصیتی بود.
مواد و روش ها: 202 دانش آموز سوئدی از دو مدرسه، یکی با مهارت بالای علمی در منطقه متروپولیتن مالمو و یکی با مهارت متوسط دانشگاهی در یک شهر متوسط، شرکت کردند. ما با از پرسشنامه مبتنی بر اینترنت استفاده کردیم که به شرح زیر هستند: علائم فهرست 90 (SCL-90) برای علایم عمومی روانپزشکی، مقیاس استرس ادراک شده (PSS-14) برای استرس، شاخص کیفیت خواب پیتسبورگ (PSQI) برای کیفیت خواب و شاخص شخصیتی آیزنک ( EPI) برای صفات شخصیتی.
نتایج: تفاوت معنی داری بین مدارس در هر یک از مقیاسهای اندازه گیری وجود ندارد. ارتباط معنی داری بین استرس درک شده و نمره GSI، نمره کل کیفیت خواب و صفت شخصیتی روان رنجوری مشاهده شد.
نتیجه گیری: این مطالعه نشان می دهد که هیچ تفاوتی بین مهارت دانشگاهی مدرسه منطقه شهری بالا ومدرسه متوسط و معدل مهارت در سطح استرس درک شده و یا علائم روانی مربوط به استرس وجود ندارد.
کلمات کلیدی: استرس | نوجوانان | شخصیت | مهارت دانشگاهی | شهرنشینی
مقاله ترجمه شده
8 چالش ها و تغییرات در تربیت معلمان
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 10
سناریو تربیت معلمان امروزه یک عامل نگرانی جدی است. این تحقیق بررسی می کند که آیا نظرات کودکان در پیش دبستان های رومانی شنیده می شود و سیاست آموزشی جدیدی برای تربیت کارورزان در پیش دبستانی ها پیشنهاد می کند. هدف از این تحقیق، درگیر نمودن کارورزان و والدین در سال های اول در یک برنامه آموزشی ازمایشی به نام :" نظرات کودکان در رومانی" می باشد. ما دریافتیم که برطبق نگرش های سنتی والدین و کارورزان رومانی، نظرات کودکان به ندرت مورد توجه قرار می گیرد. پس از اینکه برنامه آموزشی جدید در پیش دبستانی ها و خانه ها اجرایی شد، معلمین و والیدن ، به نظرات کودکان اهمیت بیشتری داده و رفاه کودکان بهبود یافت. واژگان کلیدی: نظرات کودکان، رفاه کودکان، نگرش ها، آموزش حرفه ای؛
مقاله ترجمه شده
9 دیدگاه های دانش آموزان آموزش ابتدایی نسبت به فرایند تدریس علوم و فناوری
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19
در این مقاله، مشخص کردن دیدگاه های دانش آموزان آموزش ابتدایی نسبت به فرایند تدریس علم و فن آوری هدف گذاری شد. این پژوهش توسط مجموعاً 182 دانش آموز در حال تحصیل در 3 مدرسه آموزش ابتدایی ارائه دهنده آموزش برای دانش آموزان در استانی در ترکیه انجام شد. در این تحقیق، که دارای خصوصیات توصیفی مدل بررسی است، دیدگاه های دانش آموزان از طریق یک فرم نیمه ساختاری شامل 4 سوال گرد آوری شد. سوالات اول و دوم فرم مصاحبه، مربوط به روش، تکنیک و استراتژی های تدریسی که دانش آموزان دوست دارند و ترجیح می دهند بود، سوال سوم مربوط بود به آزمایش های انجام شده در طول فرایند، و سؤال چهارم مربوط به کارهای فردی و / یا گروهی بود. داده های به دست آمده از دیدگاه های دانش آموزی، کدگذاری و آمارهای توصیفی آنها از قبیل درصد و فراوانی محاسبه شد. بر طبق نتیجه پژوهش، مشخص شد که دانش آموزان آموزش ابتدایی غالباً از روش ها و تکنیک های اجرا شده درون قلمرو درس علوم مانند آزمایش، تدریس از طریق برنامه ویتامین (برنامه آموزش الکترونیکی ترکی)، ارائه، حل مسئله، یادداشت برداری موضوعی داخل یک دفترچه یادداشت و روش سخنرانی لذت برده اند. معمول ترین روش ها، تکنیک ها و استراتژی هایی که دانش آموزان می خواستند در طول فرآیند تدریس علوم بکار گرفته شود، عبارت بودند از آزمایش، تدریس بهره گرفته از فن آوری، فعالیت های بیرون از کلاس درس (در طبیعت) و روش ها و تکنیک های با نشاط تر بر طبق امر مشارکت. علاوه بر این، اغلب دانش آموزان مسائلی را که از طریق هیچ آزمایشی فهمیده نمی شوند، به اشتراک گذاشته اند، زمانی که این مسائل مورد نیازند. در حالی که اغلب دانش آموزان ذکر کرده اند که ترجیح داده اند در گروه هایی در طول فعالیت ها و آزمایشاتی که آنها در قلمرو درس علوم انجام داده اند، کار کنند، همچنین کسانی بودند که ذکر کردند که کار کردن را بصورت انفرادی و یا در گروه ها ترجیح داده اند.
کلمات کلیدی: آموزش علوم و فناوری | دیدگاه های دانش آموزان | فرایند تدریس | روش های تدریس
مقاله ترجمه شده
10 تدریس انگلیسی برای علم و تکنولوژی: رویکردی برای خواندن انگلیسی مهندسی
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
معلم های بیش تر و بیش تری در سال های اخیر در حال تدریس واحدهای درسی انگلیسی برای اهداف خاص (ESP) می باشند، که با عنوان "شاخه ای از آموزش انگلیسی که بر آموزش در زمینه ای خاصی از انگلیسی برای انجام تکالیف دانشگاهی یا محل کار، تمرکز دارد" شناخته می شود (اور 2005، 9). متأسفانه، بسیاری از مدرسان برای تدریس ESP بدون داشتن فرصتی برای آماده سازی گسترده، مأمور می شوند، و اوضاع را بدتر می کنند، دروس ESP معمولا به صورت مستقل بدون داشتن برنامه درسی ESP و یا یک مرکز دانشگاهی با منابع غنی با یک دانشکده زبان انگلیسی خاص برای این رشته، ارائه می شوند. به عنوان یک نتیجه، برای بسیاری از مدرسان ESP فرصتی برای آشنایی، آموزش، پشتیبانی، و همکاری در زمینه ی این شاخه از تدریس کاملا محدود بوده و یا به طور کلی دور از دسترس می باشد.
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer