دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله برق قدرت با ترجمه فارسی::صفحه 1
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله برق قدرت با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 70
ردیف عنوان نوع
1 استفاده از تست‌های فرضی به‌عنوان شاخص‌های آماری برای تحلیل پاسخ فرکانسی ماشین‌آلات الکتریکی
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
این مقاله شاخص آماری جدیدی مبتنی بر تست‌های فرضی را پیشنهاد می‌دهد تا در تحلیل پاسخ فرکانسی (FRA) ماشین‌آلات الکتریکی مورداستفاده قرار بگیرد. این شاخص به‌ویژه در تشخیص ویژگی‌های اولیه (که به‌عنوان انحراف‌های کوچک از طیف پایه پدیدار می‌شوند) جالب‌توجه هستند حتی وقتی‌که اندازه‌گیری‌ها دارای تغییرپذیری زیادی هستند (که نمونه آن اندازه‌گیری‌های آنلاین در ماشین‌های در حال چرخش است). بخش اعظمی از شاخص‌های پیشنهادی که در ادبیات و مقالات مربوط به FRA بسیار پیشنهاد داده‌شده است تنها دو طیف را در یک‌زمان مقایسه می‌کند و داده را از اندازه‌گیری‌ها در فرکانس‌های مختلف ترکیب می‌کند. شاخص پیشنهادی در این مقاله تنها یک تست فرضی را برای هر فرکانس (به‌منظور اطمینان از تصادفی بودن، استقلال و نرمال بودن) در طیف حاصل از چندین اندازه‌گیری (به‌منظور در نظر گرفتن تغییرپذیری بر اساس اندازه‌گیری) را محاسبه می‌کند و مجموع نرمالیزه شده تست‌های انفرادی را اجرا می‌کند. نتایج تجربی بر اساس مولد سنکرون (آنلاین و آفلاین) برای اعتبارسنجی شاخص پیشنهادی ارائه‌شده‌اند.
کلمات کلیدی: ماشین‌های AC | نظارت بر شرایط | تحلیل پاسخ فرکانسی | تست ایزوله سازی ماشین در حال چرخش
مقاله ترجمه شده
2 عملکرد خنک سازی یک برج خنک کننده خشک مکش طبیعی تحت جریان باد مخالف و یک روش حصارسازی جهت ارتقای بازدهی خنک سازی
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
عملکرد خنک ¬سازی یک برج خنک کننده خشک مکش طبیعی در شرایط وجود باد مخالف کاهش می‌یابد. براساس یک برج خنک کننده خشک مکش طبیعی که در یک واحد 660 مگاواتی در چین در حال بهره برداری بود، روش محاسباتی دینامیک سیال با صحت آزمایی انتخاب گردید تا عملکرد خنک سازی در سرعت‌های مختلف باد بررسی شود. مکانیسم مقاومتی مبتنی بر نیروی لزجت مرتبه اول در شبیه سازی مقاومت جریان هوا برای رادیاتور بکار گرفته شد. نتایج عددی یافته‌های پیشین را تأیید می‌کند که زمانی که سرعت باد بیش از 4 متربرثانیه باشد، عملکرد خنک سازی برج خنک کننده خشک با افزایش سرعت باد تقلیل می‌یابد، اما کاهش عملکرد نسبتاً کم است. تهویه غیریکنواخت پیرامونی و گرداب‌های داخل برج بیشترین سهم را در کاهش عملکرد خنک سازی دارند زمانی که باد مخالف وجود دارد. برای ارتقای عملکرد کلی خنک کننده، یک روش حصارسازی با دهانه‌ای در ضلع رو به باد پیشنهاد شده است تا بدین صورت سطح فشار بیرونی آن ضلع و رادیاتورهای پشتی افزایش یابد. نتایج عددی نشان می‌دهند که چنین روش حصارسازی می‌تواند عملکرد خنک سازی را در تمامی سرعت‌های باد موردبررسی با افزایش 36 درصدی سرعت تهویه و کاهش تقریبی 7% دمای آب در حال گردش در سرعت 20 متربرثانیه ارتقا دهد.
کلیدواژه‌ها: NDDCT | CFD | خنک سازی خشک غیرمستقیم | باد مخالف | حصارسازی | ارتقای عملکرد
مقاله ترجمه شده
3 طرح قطع و خوابانیدن بار مبتنی بر فازور همگام گسترده برای جلوگیری از فروپاشی ولتاژی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 35
این مقاله یک روش جدید بر مبنای شاخص پایداری ولتاژی گسترده برای قطع و خوابانیدن بهینه ی بار به منظور جلوگیری از پدیده ی ناپایداری ولتاژی، ارائه می نماید. واحدهای اندازه گیری فازوری (PMS ها) به دلیل مزایای فراوان در پایش ناحیه گسترده ی سیستم های قدرت، حفاظت و کنترل بطور گسترده در سالیان اخیر مورد بهره برداری قرار گرفته اند. هدف این مقاله فراهم آوردن روش بهینه ی جدیدی در قطع و خوابانیدن بار است که کمترین مقدار ممکن از بار را از باس های بهینه جدا کند. نه تنها سیستم پایداری سیستم به عنوان هدف اصلی مورد نظر، بلکه قطع و خوابانیدن حداقلی بار نیز به حساب آمده است. علاوه بر این، مسئله-ی قطع و خوابانیدن بهینه ی بار با استفاده از الگوریتم رقابت استعماری گسسته (DICA) در سناریوهای ناپایداری ولتاژی میان مدت و بلند مدت اعمال شده است. در تمام بررسی ها، محدودیت های خاصی جهت دستیابی به پاسخ های عملی در نظر گرفته شده است. به علاوه، برخی اصلاحات به ICA رایج اعمال شده که آن را برای حل مسئله ی قطع و خوابانیدن بهینه ی بار، مناسب نموده است. اصلاحات جدیدی منجر به مشخصه ی همگرایی سریع و زمان کمتر اجرا شده که این در پرداختن به مسائل ناپایداری سیستم های قدرت حیاتی، است.
کلمات کلیدی: قطع و خوابانیدن بار | فروپاشی ولتاژی | شاخص پایداری | سیستم اندازه گیری گسترده (WAMS).
مقاله ترجمه شده
4 کنترل با عملکرد بالا برای یک موتور سنکرون آهنربای دائم بدون بلبرینگ با استفاده از طرح معکوس شبکه عصبی به علاوه ی کنترلر های مدل درونی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
در این مقاله یک طرح تجزیه (decoupling) برای یک موتور سنکرون آهنربای دائم بدون بلبرینگ(BPMSM) برای دستیابی به عملکردهای پاسخ سریع و دقت بالا و ضمانت نیرومندی سیستم در مقابل اختلالات خارجی و نامعلومی پارامتر ارائه شده است.طرح کنترلی ارائه شده از متد معکوس شبکه ی عصبی (NNI) و کنترلرهای مدل درونی 2-درجه-آزادی(DoF) استفاده می کند.با استفاده از سیستم های NNI در سیستم های مرسوم BPMSM ، می توان یک سیستم تجزیه شده(decouple) شبه خطی تهیه نمود.به علاوه،برپایه ی خصوصیات سیستم شبه خطی،نظریه ی مدل کنترل درونی 2-DoF برای طراحی کنترلر های مضاعف به منظور توسعه ی توانمندی کل سیستم مورد استفاده قرار گرفته است.در نتیجه سیستم کنترلی ارائه شده می تواند به طور موثری در توسعه ی عملکرد استاتیک و دینامیک سیستم BPMSM و همچنین در تنظیم عملکرد ردیابی و رد اختلالات نقش داشته باشد.اثربخشی طرح پیشنهادی توسط متد آزمایشی و شبیه سازی تأیید می شود.
کلمات کلیدی: موتور سنکرون مغناطیسی دائمی بدون درز (BPMSM) | کنترل جدا کردن | کنترل مدل داخلی | شبکه عصبی معکوس (NNI).
مقاله ترجمه شده
5 بهینه سازی هزینه ها و ذخیره های کربن در ارتباط با مساله پخش بار اقتصادی مرتبط با عملیات سیستم قدرت
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 47
در این مقاله، هزینه ها و ذخیره های کربن در مساله پخش بار اقتصادی عملیات سیستم قدرت بهینه سازی شده اند. تقاضاهای انرژی و تولید با استفاده از فیلتر کالمن گروهی (EnKF) پیش بینی و همگون سازی شده اند. بهینه سازی با استفاده از طرح بهینه سازی تولید حلقه بسته مبتنی بر گروه (EnOpt) انجام شده است .پارامترهای انرژی واقعی واحدهای حرارتی همراه با ژنراتورهای سبز (مزرعه سبز) برای بررسی این روش استفاده شده اند. توانایی EnKF برای پیش بینی و مقاومت EnOpt برای بهینه سازی هزینه ها و انتشارات کربن حاصل شده نشان داده شده اند. رویکرد پیشنهادی یه پیچیدگی و تنوع سیستم قدرت می پردازد و ممکن است در شرایط عملیاتی عرضه کنندگان انرژی اجرا شود.
کلمات کلیدی: پخش بار اقتصادی | صرفه جویی در کربن | بهینه سازی گروهی | فیلتر کالمن گروهی
مقاله ترجمه شده
6 استراتژی کنترل ولتاژ و کنترل فرکانس برای ریزشبکه های مستقل با نفوذ بالا از سیستم های تولید تجدید پذیر متناوب
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 38
در این مقاله ما یک استراتژی کنترل ولتاژ و فرکانس برای ریزشبکه های با نفوذ بالا از سیستم های تجدید پذیر که ممکن است باعث فرکانس های بزرگ و انحراف ولتاژ با توجه به نوسانات قدرت خروجی پیش بینی شود را پیشنهاد می کنیم. برای این منظور از دیدگاه کنترل فرکانس یک سیستم باتری ذخیره انرژی (bess) برای تولید فرکانس اسمی سیستم به جای یک ژنراتور سنکرون پیشنهاد شده است.این باعث مستقل شدن فرکانس سیستم از اینرسی مکانیکی ژنراتور سنکرون می شود.با این حال bess دارای محدودیت ظرفیت است.در یک مقدار مشخصی برای حفظ حالت شارژ bess از ژنراتور سنکرون استفاده میشود.برای کنترل ولتاژ ما پیشنهاد دادیم که یک کنترل کننده ی افت توان اکتیو و توان راکتیو به کنترل کننده ی توان راکتیو معمولی اضافه شود.با اضافه کردن کنترل کننده ی افت توان اکتیو و راکتیو(p/q) ژنراتور های تجدیدپذیر یک ولتاژ با نوسان کم را بدست می اورد که به طور چشمگیری کاهش نوسانات ولتاژ ناشی از خود نوسان توان خروجی است.نتایج شبیه سازی اثبات اثر بخشی استراتژی کنترل از دیدگاه هردو کنترل ولتاژ و فرکانس ارائه شده است.
اصطلاحات فهرست شده: سیستم ذخیره سازی انرژی باتری| کنترل فرکانس | افت p/q | ژنراتور های تجدیدپذیر | ریزشبکه های مستقل | کنترل ولتاژ | اثرمیرایی ولتاژ
مقاله ترجمه شده
7 جایابی و اندازه دهی مطلوب تولید پراکنده همراه با پیکربندی دوباره شبکه های توزیع برای حداکثر کردن کاهش تلفات با استفاده از یک روش ابتکاری مبتنی بر UVDA جدید
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 40
روش های زیادی برای تولید پراکنده (DG) در شبکه های توزیع برای به حداقل رساندن از دست دادن قدرت ولتاژ متوسط (MV) خطوط ارائه شده است. با این حال، تحقیقات بسیار کمی برای پیکربندی شبکه موازی با جایابی و اندازه دهی DG برای حداکثر کردن کاهش انجام شده است. در این مقاله، یک روش اکتشافی بر اساس توزیع ولتاژ یکنواخت بر اساس الگوریتم پیکر بندی دوباره "(UVDA) برای پیکر بندی دوباره همزمان و جایابی و اندازه دهی ارائه شده است. نتایج از کاربرد روش ارائه شده در دو شبکه توزیع شناخته شده و یک شبکه واقعی با بررسی مشخص استحکام روش بدست آمده است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که روش پیشنهادی قادر به ارائه بهترین راه حل مشکل است که تا کنون یافت شده است. همچنین، روش ارائه شده برای سیستم های توزیع واقعی در مقیاس بزرگ برای پیدا کردن راه حل بهینه در یک دوره بسیار کوتاه از زمان قابل اجرا است.
کلمات کلیدی: مکان نسل و اندازه توزیع شده | شبکه توزیع | به حداقل رساندن اتلاف توان | پیکر بندی دوباره | UVDA
مقاله ترجمه شده
8 الگوریتم Krill herd برای محل بهینه تولید توزیع شده در سیستم توزیع شعاعی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 48
تولید پراکنده (DG) به عنوان یک راه حل مناسب برای کنترل تلفات خط، ولتاژ گذر، ثبات ولتاژ و غیره به رسمیت شناخته شده و نشان دهنده یک عصر جدید برای سیستم های توزیع است. این مقاله در حال توسعه رویکردی برای قرار دادن DG به منظور به حداقل رساندن از دست دادن قدرت و انرژی فعال خطوط توزیع است، در حالی که ولتاژ باس و شاخص پایداری ولتاژ را در محدوده مشخص یک سیستم قدرت معین حفظ می کند. بهینه سازی بر اساس محل مطلوب و اندازه بهینه از DG انجام شده است. این مقاله یک روش الگوریتم کریل گله جدید، کارآمد (KHA) را برای حل مشکل تخصیص بهینه DG شبکه های توزیع توسعه داده است. برای تست امکان سنجی و اثربخشی، الگوریتم KH ارائه شده بر روی 33 باس، 69-باس و 118 باس شبکه های توزیع شعاعی استاندارد تست شده است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که نصب DG در محل مطلوب به طور قابل توجهی می تواند سبب کاهش از دست دادن قدرت سیستم برق توزیع شده شود. علاوه بر این، نتایج عددی، در مقایسه با دیگر الگوریتم های جستجوی تصادفی مانند الگوریتم ژنتیک (GA)، بهینه سازی ازدحام ذرات (PSO)، همراه GA و PSO (GA / PSO و عامل حساسیت از دست دادن شبیه سازی آنیلینگ (LSFSA)، نشان می دهد که KHA می تواند راه حل هایی با کیفیت بهتر را پیدا کند.
کلمات کلیدی: سیستم توزیع شعاعی | ژنراتور توزیع | کاهش تلفات | الگوریتم های تکاملی | الگوریتم کریل هرد | تکامل تفاضلی
مقاله ترجمه شده
9 جایابی و اندازه دهی بهینه واحدهای DG با توجه به ثبات ولتاژ، تلفات و تغییرات بار
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 28
در این مقاله شاخص جدیدی را برای تعیین اندازه و محل بهینه واحدهای DG، به منظور به حداقل رساندن تلفات و افزایش پایداری ولتاژ تغییرات بار حاشیه ای پیشنهاد می کند. فرم اصلاح شده روش الگوریتم رقابتی امپریالیستی (ICA) برای حل مشکل بهینه سازی استفاده شده است. برای ارائه یک چشم انداز جامع برای برنامه ریزی شبکه، تغییرات بار در نظر گرفته شده است. تغییرات بار خطی از 50 درصد تا 150 درصد بار پایه هستند (در 1٪مراحل). در هر مرحله، اندازه و محل بهینه واحد DG تعیین می شود و سپس، عبارت کلی برای اندازه DG به عنوان تابعی از سطح بار از طریق روش برازش منحنی بدست می آید. این عبارت به طور کلی می تواند به عنوان یک ابزار مناسب برای برنامه ریزی شبکه استفاده شود. روش ارائه شده برای سیستم های تست 34-گذرا و 69 گذرا اعمال می شود و به منظور اعتبار روش پیشنهادی نتایج با نتایج به دست آمده از الگوریتم جستجوی فاخته مقایسه می شود.
کلمات کلیدی: مکان و اندازه DG | الگوریتم رقابت استعماری (ICA) | شاخص پایداری ولتاژ | حاشیه پایداری ولتاژ | به حداقل رساندن تلفات | جستجوی فاخته
مقاله ترجمه شده
10 تحقیق روی ارتجاع شبکه نیرو در زمان حوادث طبیعی- مرور
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
حوادث یا بلایای طبیعی می توانند منجر به خاموشی های گسترده شوند. تحقیق روی تاثیرات حوادث طبیعی در مورد شبکه نیرو یا سیستم انرژی اهمیت زیادی برای درک دلایل خاموشی ها، پیداکردن روشهایی برای آماده سازی و تقویت شبکه، و افزایش ارتجاع یا قابلیت بازگشت شبکه نیرو تحت چنین رویدادهایی دارد. در عین حال، فناوری های جدید مانند شبکه هوشمند، شبکه میکرو، و اپلیکیشن های نظارتی حوزه وسیع، می توانند آگاهی های موقعیتی ایجاد کرده و نیز احیاء سریعتر سیستم را به همراه داشته باشند. هدف این مقاله بررسی و مرور پیشرفت حوزه تحقیقات در مورد روشها و ابزارهای پیش بینی بلایای طبیعی مرتبط با اختلال در شبکه نیرو، تقویت و عملیات های آماده سازی، و مدلهای احیاء و بازسازی می باشد. چالشها و فرصت های تحقیقاتی بیشتر در آینده نیز در مقاله مطرح می شوند. واژگان کلیدی: ریکاوری خاموشی | حوادث طبیعی | عملیات شبکه های نیرو
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer