دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله شبکه های عصبی با ترجمه فارسی::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله شبکه های عصبی با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 16
ردیف عنوان نوع
1 بهینه سازی تعدادی از ارزیابی های بیماری سوختگی اولیه در گیاه گوجه فرنگی با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
سودمندی شبکه های عصبی مصنوعی (ANN) در حل مشکلات پیچیده، به بهینه سازی فرآیندهای ارزیابی بیماری سوختگی اولیه در گیاهان گوجه فرنگی ، کاهش زمان و منابع مورد نیاز کمک می¬کند. هدف این مطالعه، بررسی بهره وری ANN برای پیش بینی سطح زیرین منحنی پیشرفت بیماری (AUDPC) و به منظور کاهش تعداد ارزیابی و ایجاد بهترین زمان برای ارزیابی بیماری سوختگی اولیه در گیاه گوجه است. شدت این بیماری در 135 گوجه فرنگی از بانک گیاهی ژرم پلاسم دانشگاه فدرال Vic¸osa (BGH-UFV) در سه آزمایش بررسی شد. سطح زیر منحنی پیشرفت بیماری (AUDPC) توسط داده¬ی شش ارزیابی شدت بیماری محاسبه شد. چند نوع ANN MLP (چند لایه پرسپترون)، با در نظر گرفتن ارزش AUDPC برای خروجی مورد نظر آموزش دیده بودند. ارزیابی اعداد و ترکیب های مختلف شدت بیماری سوختگی اولیه به عنوان ورودی استفاده شد. ANN در پیش بینی AUDPC کارآمد است و تعداد ارزیابی ها از 6 به 2 کاهش می یابد. بهترین زمان برای ارزیابی شدت بیماری سوختگی اولیه، روز دوازدهم و هجدهم پس از تلقیح پاتوژن می¬باشد. بهره وری ژنوتیپ و محیط زیست در پیش بینی AUDPC تاثیر می گذارد. ANN در پیش بینی سطح زیرین سوختگی اولیه¬ی در منحنی پیشرفت بیماری (AUDPC) با ارزیابی کمتر کارآمد می¬باشد، و مشابه ارزیابی بهینه سازی شده این بیماری در گیاه گوجه فرنگی می¬باشد.
واژه های کلیدی: Alternaria tomatophila | هوش محاسباتی | ژنتیک | منابع | Solanum lycopersicum
مقاله ترجمه شده
2 تحلیل تقارن راه رفتن برای کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم حین قدم زدن روی زمین
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
تقارن راه رفتن به عنوان شاخصی برای عملکرد عصبی مورد استفاده قرار می گیرد. راه رفتن سالم غالباً حداقل عدم تقارن را به همراه دارد، در حالیکه راه رفتن بیمارگونه، عدم تقارن شدیدی را بروز می دهد. هدف از این پژوهش، آزمودن تقارن پارامترهای مکانیکی راه رفتن طی قدم زدن روی زمین در کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم (ASD) است. داده های حرکتی و حرکت شناختی از 10 کودک (سنین 5 تا 12 سال) مبتلا به ASD به دست آمد. به منظور مقایسه ی پارامترهای بین اندام های حرکتی در ارتباط با راه رفتن از روش آماری مدل (α=0.05) استفاده شد. تحلیل ها نشان داد کودکان مبتلا به ADS، در نیروی عکس العمل زمین و وضعیت مفاصل اندام های تحتانی، عدم تقارن قابل ملاحظه ای در سراسر مدت زمان راه رفتن از خود نشان می دهند. عدم تقارن مشاهده شده برای هر کدام از آنها، منحصر بفرد بود. این داده ها با پژوهش پیشین در ارتباط با تقارن راه رفتن در کودکان مبتلا به ADS، همخوانی نداشت. بسیاری از افراد مبتلا به ADS، مداخلات درمانی فیزیکی دریافت نمی کنند، با اینحال، مداخلات دقیق پزشکی با تمرکز بر عدم تقارن اندام-های تحتانی می تواند موجب بهبود عملکرد راه رفتن و ارتقای عملکرد حین فعالیت های روزمره شود.
کلیدواژه ها: بیومکانیک | راه رفتن | حرکت شناسی | تحرک.
مقاله ترجمه شده
3 مدلسازی و بهینه سازی خنک کننده های تبخیری نقطه ی شبنم بر اساس شبکه ی عصبی توسعه یافته ی GMDH
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 17 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 47
یک مدل دقیق خنک کننده¬ی تبخیری نقطه شبنم ضد جریان غیرمستقیم ، با استفاده از روش گروهی شبکه عصبی – جابجایی داده توسعه یافت در حالی که شبکه با داده های استخراج شده از مدل عددی معتبر، آموزش داده شد. پس از اعتباربخشی مدل، مدل در مسئله بهینه سازی چند هدفه که روش الگوریتم ژنتیک دوگانه مرتب سازی غالب تحت سلطه را اجرا می کند، استفاده شد. بهینه سازی این سیستم در شرایط مختلف آب و هوایی انجام شد. در این راستا، یزد، مسجد سلیمان و اهواز به عنوان نماینده ای از شهرهای دارای آب و هوای گرم -خشک، گرم- نیمه مرطوب و گرم و مرطوب ایران انتخاب شدند. در هر شهر، مقادیر بهینه¬ی طول کانال، فاصله کانال، سرعت هوای ورودی و بازگشت مقدار هوای ورودی طوری به دست آمد، که این متغیرهای تصمیم گیرنده همزمان موجب افزایش ضریب عملکرد و کاهش منطقه خاصی از خنک کننده می شود. نتایج نشان داد که مدل توسعه یافته می تواند دمای دقیق هوا را با خطای پایین Cº 1 پیش بینی می¬کند و به دلیل فرایند محاسباتی سریع طراحی ، بهینه سازی بر مبنای داده های آب و هوایی ساعتی بدون نیاز به پردازنده های بسیار سریع انجام می شود. علاوه بر این، کاربرد بهینه سازی در سیستم طراحی شده¬ی کاربردی شهر یزد،منجر به بهبود ضریب عملکرد و منطقه خاص به ترتیب 36.3٪ و 30.9٪ میشود. بهبود منطقه خاص در مسجد سلیمان و اهواز به ترتیب 16٪ و 7.92٪ و با کاهش هزینه ضریب عملکرد 2.63٪ و 2.19٪ همراه بود. این پیشرفت ها به سیستم امکان دستیابی به پتانسیل کامل را میدهد و خنک کننده تبخیر نقطه ی شبنم را به سیستم خنك كننده مناسب در شرایط مختلف آب و هوایی تبدیل میکند.
کلید واژه ها: خنک کننده تبخیر نقطه شبنم | شبکه عصبی GMDH | مدل عددی | چرخه M | بهینه سازی چند هدفه | NSGA-II
مقاله ترجمه شده
4 قطعه‌بندی تومورهای مغزی با استفاده از شبکه‌های عصبی کانولوشن در تصاویر ام آر آی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 40
در بین تومور‌های مغزی، غده‌ها شایع‌ترین و تهاجمی‌ترین نوع آن ها هستند که در بالاترین درجات به کاهش زیاد متوسط عمر منجر می‌شوند. بدین سبب، برنامه‌ریزی درمانی، مرحله مهمی در بهبود کیفیت زندگی بیماران انکولوژی به شمار می‌رود. تصویربرداری با تشدید مغناطیس (ام آر آی) پرکابردترین روش تصویربرداری برای ارزیابی این‌گونه تومور‌ها می‌باشد، با اینهمه حجم زیاد داده‌های تولیدی ام آر آی مانع قطعه‌بندی دستی در زمان مقتضی شده و استفاده از اندازه‌گیری‌های کمی دقیق در کار بالینی را محدود می‌کند. با این حال، تغییرپذیری زیاد ساختاری و فضایی میان تومورهای مغزی مسئله قطعه بندی خودکار را با مشکل مواجه می‌کند. در این مقاله، روش قطعه‌بندی خودکار مبتنی بر شبکه‌های عصبی کانولوشن (CNN) جهت کاوش هسته‌های کوچک 3 × 3 ارائه می‌دهیم. استفاده از هسته‌های کوچک علاوه بر تأثیرگذاری مثبت در برابر تطابق بیش ار حد، امکان طراحی یک ساختار عمیق‌تر را فراهم نموده و اوزان کمتری را در شبکه نشان می‌دهد. ما هم‌چنین استفاده از عادی‌سازی شدت را با وجود عمومیت آن در روش‌های قطعه‌بندی مبتنی بر شبکه عصبی کانولوشن به عنوان مرحله پیش‌پردازش بررسی نموده‌ و اثبات کردیم که به همراه افزایش داده‌ها می‌تواند در قطعه‌بندی تصاویر ام آر آی تومورهای مغزی بسیار کارآمد باشد. طرح پیشنهادی ما مورد تأیید پایگاه داده‌ای Challenge BRATS 2013 جهت قطعه‌بندی تومورهای مغزی قرار گرفت و همزمان در نواحی کامل، هسته و افزایشی در متریک‌های ضریب شباهت دایس (88/0، 83/0، 77/0) مقام اول را در پایگاه داد‌ه‌ای Challenge بدست آورد. این طرح در پایگاه ارزیابی برخط نیز در کل مقام اول را کسب کرد. ما هم‌چنین با همان مدل در پایگاه Challenge در محل BRATS 2015 شرکت کردیم و توانستیم به کمک متریک ضریب شباهت دایس با مقادیر 78/0، 65/0 و 75/0 به ترتیب در نواحی کامل، هسته و افزایشی به مقام دوم دست‌ یابیم.
عبارات شاخص: تومور مغزی | قطعه‌بندی تومور مغزی | شبکه‌های عصبی کانولوشن | یادگیری عمیق | غده | تصویربرداری با تشدید مغناطیس
مقاله ترجمه شده
5 بررسی عملکرد شبکه عصبی دارای تغذیه رو به جلو برای حریم هم ارز با وسایل باسیم/ پروتکل های دسترسی محافظت شده با وای فای
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 21
هدف: میلیون ها نفر بدون اینکه جنبه های فناوری بی سیم را بدانند، از وسایل بی سیم در زندگی کارهای روزانه خود استفاده می کنند. هدف تحقیق ما ارتقای اجرای پروتکل های وسایل بی سیم ازطریق بررسی رفتار آنها در شبکه عصبی دارای تغذیه رو به جلو می باشد که به صورت گسترده استفاده می شوند. اساسا" شبکه عصبی یک شبکه رشته ای چند لایه ای می باشد. این شبکه، داده های ثبت شده را یکی یکی پردازش می کند و ازطریق مقایسه خروجی به دست آمده با خروجی واقعی، به اطلاعات دست می یابد. رشته های عصبی دارای لایه پنهان یک نقش اصلی در عملکرد نشر و انتشار رو به عقب دارد. فرآیند تعیین تعداد رشته های عصبی دارای لایه پنهان هنوزهم مبهم است. این کار تحقیقی روی ارزیابی عملکرد رشته های عصبی دارای لایه پنهان برای پروتکل های WEP (حریم هم ارز با وسایل با سیم) و WPA (دسترسی محافظت شده با وای فای) متمرکز می باشد.
روشها/ تحلیل آماری: برای این کار، سه معماری شبکه ای جهت انجام تحلیل، انتخاب شده است. این کار تحقیقی با استفاده از الگوریتم انتشار رو به عقب در جعبه ابزار شبکه عصبی روی داده های به دست آمده با استفاده از ابزار وایرشارک، انجام می شود.
یافته ها: رفتار شبکه های عصبی غیر پنهان ازطریق روش شبیه سازی بررسی می شود. عملکرد شبکه نیز با کمک داده های تاریخی و خطای مربع میانگین (MSE) تشخیص داده می شود. عملکرد شبکه عصبی بررسی می شود و نتایج نشان می دهند که شبکه های عصبی دارای لایه پنهان بر کارکرد شبکه اثر می گذارند.
بهبود: ما دوست داریم که با پارامتر و یادگیری شبکه عصبی کار کنیم تا به بهترین نتایج دست یابیم.
کلیدواژه ها: انتشار رو به عقب | شبکه عصبی دارای تغذیه رو به جلو | لایه پنهان | خطای مربع میانگین | دسترسی محافظت شده با وای فای | حریم هم ارز با وسایل با سیم
مقاله ترجمه شده
6 انتخاب زیرمجموعه از طریق بهینه سازی Pareto
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 28
انتخاب زیرمجموعه بهینه از مجموعه بزرگ متغیرها در واقع مشکل اساسی در فعالیت های مختلف یادگیری است ٬ همانند : انتخاب ویژگی ٬ رگرسیون پراکنده و یادگیری دیکشنری و غیره. در این مقاله ما رویکرد POSS (انتخاب زیرمجموعه بهینه سازی پارتو ) را پیشنهاد می دهیم که بهینه سازی تکاملی Pareto را بکار می گیرد تا زیرمجموعه در اندازه کوچک و با عملکرد مناسب یافت شود . ما ثابت می نماییم که برای رگرسیون پراکنده ٬ رویکرد POSS قادر است تا به لحاظ نظری عملکرد تقریب تضمین شده موثر را که تا به حال بهترین بوده است بدست آورد . به ویژه ٬ برای زیرمجموعه Exponential Decay ٬ ثابت شده است که رویکرد مذکور راه حل بهینه ای را بدست می آورد . تحقیقات تجربی توانسته است نتایج نظری را بازبینی نماید و عملکرد برتر رویکرد POSS را برای روش های بهینه سازی محدب و الگوریتم حریصانه نمایش دهد .
مقاله ترجمه شده
7 پیش بینی نتیجه دعوی‌های مشاجره ساخت با استفاده ازمدل شبک عصبی پرسپترون چندلایه‌ای
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 33
بروز مشاجرات در قراردادهای ساخت هند جدا از افزایش بیش از حد زمان و هزینه به رابطه بین طرفین آسیب می‌رساند. با این حال، اگر طرفین یک مشاجره بتواند نتیجه مشاجره را با قطعیت کمی پیش بینی کنند، بطور محتمل موضوع مشاجره را فیصله خواهند داد که این سبب جلوگیری از هزینه‌ها و تشدید جرم به سبب داوری می‌شود. فرآیند حل مشاجره عمدتاً مبتنی بر امور مربوط به پرونده است مانند شرایط قراردادها، شرایط واقعی در کارگاه، اسنادی که در طی اقدامات قضایی ارائه می‌شوند و غیره که در این تحقیق عوامل درونی نامیده می‌شوند. این امور و شواهد اصلی پرونده‌ها توسط محققین بررسی شده‌اند تا مکانیزم های حل مشاجره بدست آیند. این تحقیق بر تعیین عوامل درونی مشاجرات ساخت مرتبط با دعوی‌های تغییر از 72 رأی داوری با روش مطالعه موردی تمرکز دارد و علاوه بر این، تحقیق حاضر به دنبال این است که اهمیت آنها را در تصمیم داوری با جستجوی اطلاعات حرفه‌ای از طریق یک برآورد پرسش نامه‌ای اثبات کند. علاوه بر این، این تحقیق امکان پذیری روش شبکه عصبی پرسپترون چندلایه‌ای را براساس عوامل درونی موجود در پرونده مشاجره ساخت برای نتیجه یک مشاجره اثبات می‌کند. داده‌های حاصل از 204 دعوی تغییر ناشی از رأی‌های داروی برای ساخت مدل بکار رفته‌اند. یک شبکه عصبی پرسپترون سه لایه‌ای در ساخت این مدل مناسب بود که آموزش داده شده، صحت آزمایی شده و مورد آزمایش قرار گرفته است. ابزاری که این طور ساخته می‌شوند، تا حدی سبب پرهیز از مشاجره می‌شوند و سبب کاهش فشار روی قوه قضایی هند می‌شوند.
کلیدواژه‌ها: مشاجرات ساخت | حل مشاجره | عوامل درونی | عوامل خارجی
مقاله ترجمه شده
8 تشخیص مدیریت درآمد با شبکه های عصبی
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 25
مطالعات زیادی جهت ارزیابی و سنجش رخداد و پیدایش مدیریت درآمد در زمینه های مختلف صورت گرفته است. در اکثر مطالعات، مفروضات بر این است که درآمد از طریق اقلام تعهدی حسابداری، مدیریت می‌شود. بدین ترتیب یکسری از مدل‌های تشخیص مدیریت درآمد مبتنی بر اقلام تعهدی پیشنهاد شد. توانایی این مدل‌ها برای تشخیص مدیریت درآمد، توسط برخی مطالعات دیگر زیر سؤال رفته است. یک توجیه برای عملکرد ضعیف مدل‌های موجود آن است که اکثر این مدل‌ها از یک رویکرد خطی برای مدلسازی فرایند اقلام تعهدی حتی در صورتی که فرایند اقلام تعهدی غیر خطی باشد، استفاده می‌کنند. گزینه دیگر در مواجهه با موارد غیرخطی، استفاده از انواع مختلف شبکه های عصبی است. هدف از این مطالعه ارزیابی این مورد است که آیا مدل‌های مبتنی بر عملکرد عصبی نسبت به مدل‌های خطی و قسمتی خطی درتشخیص مدیریت درآمد، موثرتر هستند یا خیر؟. این مطالعه شامل مدل‌های شبکه عصبی براساس نقشه خود سازمان دهنده SOM) )، یک مفهوم چند لایه MLP) ) و یک شبکه عصبی رگرسیون عمومی GRNN) ) می‌باشد. نتایج نشان می‌دهد عملکرد مدل بر مبنای شبکه های عصبی، بهترین عملکرد را دارا می‌باشد، درحالی که مدل خطی مبتنی بر رگرسیون، ضعیف‌ترین عملکرد را دارد، همچنین نتایج نشان داد که هر 5 مدل مورد ارزیابی قرار گرفته، قادر به تخمین اقلام تعهدی اختیاری هستند که باقدری اغماض بعنوان نماینده مدیریت درآمد، عمل می‌نماید.
کلمات کلیدی: مدیریت درآمد | تعهدات اختیاری | شبکه های عصبی
مقاله ترجمه شده
9 شبکه‌های عصبی رو‌ به جلو تعمیم‌یافته با وزن‌های تصادفی برای تشخیص چهره
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27
تشخیص چهره در رشته تشخیص الگو و بینایی کامپیوتر، همیشه یک موضوع داغ بوده‌است. در حالت کلی، در فرایند تشخیص، تصاویر یا ویژگی‌ها معمولا به بردارها تبدیل می‌شوند. این روش معمولا منجر به ایجاد اعوجاج در اطلاعات همبستگی عناصر در بردارسازی یک ماتریس تصویر می‌شود. این مقاله یک کلاس‌بندی کننده با نام شبکه عصبی دو بعدی با وزن‌های تصادفی (2D-NNRW) می‌شود که می‌تواند از داده ماتریسی بعنوان یک ورودی مستقیم استفاده کرده و از ساختار ماتریس تصویر محافظت کند. در حالت خاص، کلاس بندی‌ کننده پیشنهاد شده از بردارهای projection چپ و راست برای جایگزینی با وزن ورودی با ابعاد بالا در لایه مخفی به منظور حفظ اطلاعات همبستگی عناصر استفاده کرده، و ایده شبکه عصبی با وزن‌های تصادفی (NNRW) را به منظور یادگیری همه پارامترها اتخاذ می‌کند. آزمایشات انجام شده بر روی پایگاه داده‌های معروف حاکی از آن است که کلاس‌بندی کننده 2D-NNRW پیشنهاد شده می‌تواند خاصیت ساختاری تصویر صورت را مجسم کرده (در برداشته) و دارای کارایی خوبی برای تشخیص چهره می‌باشد.
کلمات کلیدی: تشخیص چهره | کلاس‌بندی‌کننده | شبکه عصبی با وزن‌های تصادفی | (NNRW) | داده ماتریسی
مقاله ترجمه شده
10 شبکه عصبی یادگیری عمیق با قطعه‌بندی نیمه تحت نظارت برای پیش‌بینی تصاویر بیماری سلول‌های شبکیه چشم و سرطانی
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 18
در رشته پزشکی، تشخیص بیماری با استفاده از پردازش تصویر به شایستگی انجام می‌شود. بگونه‌ای که برای بازیابی داده‌های مربوطه از آمیختگی تصویر بدست آمده بسیار سخت می‌باشد. در اینجا قطعه‌بندی توسط یادگیری نیمه تحت نظارت انجام شده و سپس نتیجه با استفاده از شبکه عصبی یادگیری عمیق تنظیم شده است. تنظیم عالی نتایج منجر به تشخیص کارآمد بیماری خواهد شد. آزمایش با استفاده از مجموعه‌ داده‌های تصویر شبکیه چشم به منظور پیش‌بینی این که هر گونه بیماری‌ای ظاهر می‌شود یا نه، انجام شد. هدف این مقاله، پیش‌بینی این است که آیا تصویر یک بیماری را نشان می‌دهد یا خیر و این کار را با استفاده از تنظیم کارآمد تصویر انجام می‌دهد.
کلمات کلیدی: قطعه‌بندی | یادگیری نیمه تحت نظارت | شبکه عصبی | شبکه عصبی یادگیری عمیق.
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer