دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دانلود مقاله مدیریت کیفیت با ترجمه فارسی::صفحه 1
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دانلود مقاله مدیریت کیفیت با ترجمه فارسی

تعداد مقالات یافته شده: 16
ردیف عنوان نوع
1 دستیابی به تعالی کسب و کار از طریق خودارزیابی برای تعالی شخصی و حرفه ایی
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 22 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 42
هدف از این مطالعه ، فراهم نمودن یک مدل مرجع تعالی فردی است که بطور همزمان توسعه شخصی و حرفه ایی را در زندگی شخصی و کاری تحت عنوانِ توسعه ی صلاحیت حرفه ایی در سیستمهای لجستیک ناب ادغام نماید . بمنظور حمایت از ارزیابی روانشناختی و پیشرفت مستمر و یادگیری مادام العمر کارگران خط تولید در صنعت ، تلاشهایی صورت گرفته که شامل انتقال بنیاد مدیریت کیفیت اروپا بمنظور توسعه ی تعالی کسب و کار در مدلِ و روش شناسی خودارزیابی برای تعالی شخصی است . بمنظور تایید مدل مرجع ، یک برنامه آزمایشی در 12 سازمان در اروپا اجرا و ارزیابی شد . نتایج نشان داد که بهبود مستمر کارگران خط تولید منجر به بهینه سازی تولید و تعالی شخصی شده است .
واژگان کلیدی : تعالی کسب و کار | تعالی فردی / شخصی | یادگیری مادام العمر | خودارزیابی | لجستیک ناب .
مقاله ترجمه شده
2 تاثیر کیفیت روی تخمین های بهره وری هتل
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
این مقاله شواهدی تجربی درباره تاثیر کیفیت خروجی روی بهره وری هتل فراهم می کند. این مقاله همچنین نشان می دهد که چگونه غافل شدن از کیفیت می تواند منجر به تخمین های اشتباه درباره بهره وری شود. این مطالعه از روش مرزی تصادفی و مدل پیشنهاد شده توسط باتس و کوئولی (1995) برای تخمین بهره وری 838 هتل در اسپانیا در دوره زمانی 2009 تا 2013 استفاده می کند. مزیت کلیدی این روش قابلیت آن برای تخمین زدن بهره وری و شناسایی عواملی است که تفاوت ها در بهره وری را از طریق یک روند نمونه گیری یک – مرحله ای توضیح می دهد. تخمین های بهره وری هزینه ای که فقط شامل هزینه های کیفیت بالاتر می شوند با تخمین های بهره وری سود که نه تنها هزینه ها را بلکه درآمدهای تولید شده ازطریق کیفیت بالاتر را نیز مدنظر قرار می دهند، مقایسه می شوند. نتایج نشان می دهند که کیفیت یک تاثیر منفی روی بهره وری هزینه ای و یک تاثیر مثبت روی بهره وری سود دارد. بنابراین مدیریت هتل باید راهبردهایی را اجرا کند که ارزش خدمات آنها را به عنوان راهی برای دستیابی به مزایای رقابتی ماندگار افزایش دهند.
کلیدواژه ها: کیفیت خروجی | بهره وری هزینه ای | بهره وری سود | مرز تصادفی | صنعت هتل
مقاله ترجمه شده
3 بهبود ابزار آموزشی مبتنی بر بازی برای مدیریت کیفیت در شبکه های تولید
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 17
مدیریت کیفیت یک محصول و یک کمپانی در یک شبکه تولیدی یک کار چالش برانگیز برای تصمیم گیرندگان است،به طوری که تاثیر اقدامات به تاخیر افتاده و می تواند به اثر bullwhip معروف در یک زنجیره چند مرحله ای منجر گردد.به منظور توصیف تصمیم گیرندگان برای درک اصول اساسی مدیریت کیفیت در شبکه های تولیدی و در نتیجه قادر بودن آن ها جهت استفاده موثر از آن ها برای بهینه سازی کیفیت در کمپانی او،یک شبیه ساز مبتنی بر بازی مشابه با بازی Goldratt،Q-I-Game نامیده می شود،در پروژه تحقیقاتی قبلی توسعه داده شده و مورد آزمایش قرار گرفت.در بازی،یک بازیکن به عنوان یک کارخانه بین عرضه کننده و مصرف کننده عمل می کند و نظر خود را در مورد سرمایه گذاری نسبت به کیفیت،کمیت قطعات سفارش داده شده و سرمایه گذاری نسبت به بازرسی قطعات ورودی بیان می کند.بازی به صورت ساده ای از عملکرد های غیرطبیعی اثرات طرح بین سرمایه گذاری نسبت به کیفیت و نتایج کیفی قطعات تولید شده استفاده می کند.به منظور بهبود اثر یادگیری بازی در رابطه با برنامه ریزی بازرسی به خوبی جهت ترویج درک مکانیک،قابلیت بازی گسترش یافته بود و یک طرح واقعی تر از تولید در حال توسعه است و در این مقاله نشان داده شده است.قابلیت های اضافه شده اجازه داده تا شبیه سازی زنجیره عرضه گسترده ای با چندین بازیکن با تمام اقدامات به عنوان مصرف کننده و عرضه کننده در داخل بازی صورت گیرد.بنابراین بازی از بازیکن تک نفره ساده به یک بازی با چندین نفر پیچیده تکامل یافت و این واقعیت را در نظر گرفت که اثر bullwhip پایین دست زنجیره عرضه کننده را افزایش می دهد.علاوه براین بازیکنان این فرصت را خواهند داشت تا در مورد قطعات دارای نقص یک عرضه کننده تصمیم گیری نمایند(به عنوان مثال آن ها را رد کرده و تاریخ عرضه جدیدی را قبول کنند).پیشرفت های بازی که در حال حاضر مورد توجه قرار گرفته است در مقاله ارائه خواهد شد و تحولات آینده مورد بحث قرار خواهد گرفت.
کلمات کلیدی: تضمین کیفیت | تولید | تصمیم گیری
مقاله ترجمه شده
4 مرور سیستماتیکی بر ارزش های اسلامی به کار گرفته شده در مدیریت کیفیت
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
محققان معاصر مدیریت اسلامی توافق کرده اند که ارزش ها در مدیریت کیفیت تعبیه شده است. موافقت آن ها بر همان سنت نبوی معروف بنا شده است که 1400 سال پیش عنوان گشته و انسان را به پشت کار دعوت می کند و به گونه ای استوار نقل گشته است . گرچه پژوهش های محدودی در زمینه ی تاکید بر کاربرد آن در مدیریت کیفیت انجام گرفته است. زمانی که مدیریت کیفیت در غرب عنوان شد ، به ابعاد اسلامی این رشته نیز اشاراتی هرچند کم ، زده شد . گرچه ، از آن جایی که ژاپنی ها به طور موفقیت آمیزی توانستند در ابعاد ارزش های فرهنگی خود جای دهند ، بسیاری از احزاب در مورد اهمیت ارزش ها اعتراف کردند . در ادبیات ، بسیاری از ارزش های اسلامی را میبینیم که به آموزه های مدیریت کیفیت متصل گشته است . از آن جاییکه مطالعات انجام گرفته در جهت تحلیل و تقسیم بندی این موضوع بسیار محدود هستند ، چندین ارزش افراطی تلقی شده و یا با تعاریف گوناگونی مطرح گشته است ، چرا که بعضی از آن ها در این مورد ، مشابه به نظر می رسند . این مقاله ارزش ها را تعریف کرده و موضوع را با توجه به پایه های مشابه آیات قرآنی یا سنت نبوی ، طبقه بندی می کند . طبقه بندی انجام گرفته شده ، مجموعه ای از ارزش های اسلامی مرتبط با آموزه های مدیریت کیفیت را بر اساس ماتریس تحلیلی متناوب ساده مطرح می کند . در آخر این مقاله ، طرحواره هایی از ابعاد مطالعاتی که باید در آینده انجام شود را خواهیم دید .
واژگان کلیدی: ارزش های انسانی | ارزش های اسلامی | کیفیت | مدیریت | مدیریت کیفیت | عمل | شواهد
مقاله ترجمه شده
5 استفاده از تحقیق کیفی در مطالعات حسابداری و مدیریت: چیزی غیر از دستور کار جدید
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13
امروزه محققان بیشتری تحقیقات کیفی خود را در ژورنال‌های برتر مدیریت و حسابداری منتشر می‌کنند. مشارکت این روش در مطالعات مدیریت و حسابداری تا رسیدن به یک برتری ادامه دارد. سیاست گزاران در بخش‌های عمومی و خصوصی روز به روز بیشتر به اهمیت و ارزش این روش پی می‌برند زیرا تحلیلی ارزشمند و با جزئیات در مورد مدیریت و حسابداری در یک سازمان ارائه می‌دهد. با این حال، هنوز بسیاری از محققین در این رشته‌ها تمایلی به بکارگیری این روش نداشته یا حتی آن را رد می‌کنند با این استدلال که روش کیفی علمی نیست و نتایج آن نیز علمی نخواهد بود. بنابراین، هدف از این مقاله، بحث در مورد مسئله استفاده از روش کیفی در مطالعات مدیریت و حسابداری است. این مقاله با بررسی درک تحقیق کیفی آغاز می‌شود. پس از آن، یک دیدگاه متناقض نما از روش‌های کیفی و کمی بیان می‌شود. سپس، بحث‌هایی در مورد کاربرد تحقیق کیفی در مطالعات مدیریت و حسابداری صورت می‌گیرد. در نهایت، کاربرد مطالعه موردی تفسیری بررسی خواهد شد و در این مقاله در مورد آن بحث خواهد شد.
کلیدواژه‌ها: تحقیق کیفی | مطالعات مدیریت و حسابداری | مطالعه موردی تفسیری | نظریه بااساس
مقاله ترجمه شده
6 آیا هزینه های اختصاص یافته برای کیفیت، هنوز هم مهم هستند؟
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 13 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 21
کیفیت توسط شرکت ها، بعنوان فاکتور اصلی رقابتی در رابطه با تمایز در بازار جهانی، شناخته شده است. برای اطمینان از کیفیت، نیازهای مشتری را براورد می کند، شرکت ها نوعی از سیستم های مدیریتی را اجرا می کنند که مدیریت را قادر به برنامه ریزی، کنترل، تامین، و بهبود کیفیت کالاها و خدمات می نمایند. برای پوشش دهی و موفقیت کافی در این کارها، این نوع از سیستم های مدیریت کیفیت، نیازمند منابعی هستند که لازم است بودجه بندی شوند. انتقادهای صورت گرفته از مدیریت کیفیت بیشتر نشان می دهند که مدیریت کیفیت سهم ارزش افزوده مستقیمی در موفقیت شرکت ها ندارد و از اینرو، استفاده از وجوه باید در حداقل میزان حفظ شود. بنابراین همواره تلاش بر این بوده که موفقیت سیستم های مدیریت کیفیت بوسیله شاخص های پولی و غیر پولی، اندازه گیری شود. شاخص های مربوط به کیفیت، بویژه برای کنترل مدیریت کیفیت مورد استفاده قرار می گیرند تا جهت گیری اهداف استراتژیک و عملکردی را بمنظور شناسایی و معرفی وضعیت کیفیت همچنین نقاط ضعف را ارائه دهند؛ و قادر به ارزیابی مقایسه ای با دیگر بخش ها یا شرکت ها، باشند. در حقیقت، این به معنی تعیین هزینه ها، منافع، و سودبخشی است. با بررسی در میان صنایع، پژوهشگران علوم کیفیت در موسسه تکنولوژی برلین با مشارکت موسسه Fraunhofer برای سیستم های تولیدی و تکنولوژی طراحی، شیوه های فعلی کنترل کیفیت را در کشور المان، مورد ازمون قرار دادند. بدین منظور، از شرکت های مربوط به صنایع ساخت-تولید و خدمات، برای همکاری دعوت بعمل امد. با تعداد 215 پاسخ دهنده، مطالعه حاضر به مرور و بررسی مقایسه ای بوسیله شاخص های شرکت های المانی، سودبخشی و کارایی سیستم های مدیریت کیفیت را اندازه گیری می کنند. این مطالعه تنوع زیادی را بلحاظ روش شناختی و محتوایی، در خصوص کنترل کیفیت منعکس می سازد.
کلمات کلیدی: هزینه های کیفیت | مطالعه | مدیریت کیفیت | اندازه گیری عملکرد | کنترل کیفیت
مقاله ترجمه شده
7 تأثیر هوش هیجانی، کیفیت سیستم و کیفیت سرویس بر خلاقیت کارکنان در شرکت های بیمه بورس تهران در سال 2011-2012
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 26
مدیریت هوش هیجانی از سوی اعضای تیم به پرورش مهارت های بین فردی مانند خلاقیت اعضای تیم کمک خواهد کرد بنابراین شرکت ها باید مهارت های هوش هیجانی کارکنان و مدیران خود را برای فعالیت اثربخش پرورش دهند. این مقاله برای اولین بار به بررسی رابطه بین هوش هیجانی، کیفیت سیستم و کیفیت سرویس و نیز خلاقیت پرداخته است. جامعه هدف این مقاله شامل مدیران و کارکنان شرکت های بیمه بورس تهران در ایران است. اندازه نمونه محاسبه شد و قرار شد تعداد 155 نفر از کارکنان و مدیران مورد ارزیابی و مصاحبه قرار بگیرند. به همین دلیل از طریق روش نمونه برداری تصادفی ساده 155 نفر انتخاب شدند. خلاقیت کارکنان و مدیران به مدت یک سال از 2011 تا 2012 اندازه گیری شد. ارزیابی خلاقیت در قالب ارزیابی 360 درجه انجام شد. در این مقاله از مدل موفقیت سیستم اطلاعاتی دیلون و مک لین و مدل هوش هیجانی بارون استفاده شده است. سطح موفقیت سیستم اطلاعاتی و هوش هیجانی مدیران در حوزه های کلیدی مورد نیاز بیمه پایین تر است. همچنین سطح موفقیت سیستم اطلاعاتی و هوش هیجانی کارکنان در شغل، پایین تر است که تأثیر بیشتری بر خلاقیت در شغل دارد؛ کارکنان باید درباره اهمیت موفقیت سیستم اطلاعاتی و هوش هیجانی برای خلاقیت بیشتر در شغل آگاهی پیدا کنند. در نتیجه، مدیران و کارکنان باید نقش ها و مسئولیت های سطح بالاتری را در شرکت های بیمه بپذیرند.
کلیدواژه ها: هوش هیجانی | خلاقیت | سیستم اطلاعاتی | کیفیت سیستم و کیفیت سرویس.
مقاله ترجمه شده
8 چشم اندازهای اجرای اصول مدیریت کیفیت فراگیر (TQM) در آموزش
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 8
به تازگی طرح هایی در تحریک بهبود کیفیت محصولات / خدمات، هم در سطح ملی و هم بین المللی به وجود آمده است. در اروپا، بنیاد اروپایی برای مدیریت کیفیت وجود دارد که رای اروپا را برای کیفیت مطابق و سازگار کرده و در سطح بین المللی مجموعه ای از استانداردهای ابزو 9000 (ISO 9000) را قرار می دهد. این ادراک جدید از کیفیت در حال حاضر به آموزش رسیده است. موسسات آموزشی ملزم به تعبیه (اختراع) روش های خاص خود برای نزدیک شدن به موضوع کیفیت و برای آشکارا نشان دادن اینکه که آنها نیز می توانند خدمات با کیفیت بالای سازگار را فراهم کنند. در میان ابتکارات و طرح های جدید، می توانیم به تضمین کیفیت، کیفیت فراگیر و مدیریت کیفیت فراگیر، با هدف بهبود کیفیت، که به دنبال رسیدن به تعالی است، اشاره نماییم. این مقاله هدف برجسته ساختن این فلسفه جدید را دارد، این روش جدید مدیریت کیفیت فراگیر نامیده می شود که به موسسات آموزشی برای تغییرات بزرگ و ایجاد ایده های آنها کمک می کند به صورتی که قادر به رویارویی با فشارهای جدید بیرونی ناشی از رقابت باشند و ما سعی در ارائه چشم اندازهای اجرای مدیریت کیفیت فراگیر در آموزش هستیم.
کلمات کلیدی: مدیریت کیفیت جامع | "مشتریان" خارجی | ارتباط "عرضه کننده - مشتری" | استانداردهای ایزو 9000
مقاله ترجمه شده
9 TQM، استراتژی و عملکرد: تحلیل سطح بنگاه
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 21 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 44
هدف- هدف این مقاله، بررسی نقش TQM در یک مدل استراتژی- TQM- عملکرد است. به عبارت دیگر، این مقاله در پی بررسی این موضوع است که آیا TQM دارای نقشی محوری در تدوین استراتژی است یا تأثیری تعدیل کننده در رابطه استراتژی- عملکرد دارد.
طراحی/ متدولوژی/ روش- از پیمایش برای جمع آوری داده ها استفاده شد. روایی و پایایی ابزار ارزیابی شد. از مدلسازی معادلات ساختاری استفاده شد. یافته ها- TQM بر فرایند تدوین استراتژی تأثیر می گذارد و منبع پویایی است که در دستیابی به مزیت رقابتی پایدار کمک می کند. علاوه بر این،تأثیر TQMنرم بر تدوین استراتژی رقابتی و بر عملکرد از TQM سخت بیشتر است.
محدودیت ها/ نتایج تحقیق- مدل تدوین شده و آزمایش شده می تواند غنای حوزه های TQM، مدیریت استراتژیک و مدیریت کیفیت را افزایش دهد. پیشنهاد می شود که پژوهش های آتی از روش هایی غیر از پرسشنامه های خوداظهاری استفاده کنند و عوامل رفتاری خاصی را که می توانند بر روابط بررسی شده در این مطالعه تأثیر بگذارند در نظر بگیرند.
نتایج عملی- این یافته ها نیاز به ترکیب TQM با مراحل مختلف فرایند تدوین استراتژی را گوشزد می کند و بر عناصر نرمTQM از جمله رضایت مشتری، مدیریت و رهبرری و روابط کارکنان تأکید می کند.
اصالت/ ارزش- با وجود دستاوردهای قابل توجه پژوهش های موجود، کمبود پژوهش های قابل توجهی که از یک سو رابطه بین مولفه های سخت و نرم TQM و از سوی دیگر دو نوع استراتژی رقابتی (تمایز و رهبری هزینه) را بررسی کنند، احساس می شود.
کلیدواژه ها: استراتژی رقابتی | TQM سخت | TQM نرم | عملکرد | دیدگاه مبتنی بر منبع | نظریه اقتضایی | مدیریت کیفیت جامع
نوع مقاله: پژوهشی
مقاله ترجمه شده
10 تأثیر مدیریت کیفیت جامع بر نوآوری در سازمان های خدماتی: مرور منابع و چارچوب مفهومی جدید
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 35
هدف این مقاله بررسی منابع مربوط به رابطه بین مدیریت کیفیت جامع (TQM) و نوآوری در سازمان های خدماتی و ارائه یک چارچوب مفهومی پژوهشی در مورد این رابطه است. مطالعاتجدید رابطه بین TQM و نوآوری را بررسی کرده اند و صنایع خدماتی موجود در حوزه خود بررسی شده اند. درباره اقدامات TQM در سازمان های خدماتی بحث شده است و چارچوب و مدل مفهومی ارائه شده است.
کلیدواژه: مدیریت کیفیت جامع | نوآوری | رابطه | سازمان های خدماتی
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer