دانلود و نمایش مقالات مرتبط با دوقلو::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - دوقلو

تعداد مقالات یافته شده: 3
ردیف عنوان نوع
1 Twin Odd-graceful Trees Towards Information Security
درختان دوقلو فرد متناسب به سمت امنیت اطلاعات-2017
. We design cryptographical graphs for information security by the following principles: (1) be used conveniently in usually; (2) with strong security, that is, it is difficult to be broken; (3) there are enough graphs and labellings for making desired keys and locks. For answering the above problems, we prove the series cryptographical graphs have good properties, and show the guarantee for constructing large scale of cryptographical trees from smaller cryptographical trees. The methods used for constructing the desired cryptographical graphs can be transformed into efficient algorithms.
Keywords: Graph labelling | odd-graceful labelling | information network | tree | algorithm | security
مقاله انگلیسی
2 تاثیر ژنتیکی مشترک از BMI، فعالیت بدنی و دیابت نوع 2: یک مطالعۀ دوقلو
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
اهداف / فرضیه: هدف از این مطالعه، بررسی طولانی مدت انجمن BMI و فعالیت بدنی مبتلا به دیابت نوع 2 و برآورد اجزای ژنتیکی مشترک این صفات بود.
مواد و روش ها: ما اطلاعات را از ثبت دوقلوی سوئدی از بین 23539 دوقلو که در سال های 1886-1958 متولد شده بودند و به پرسشنامه هایی بین سالهای 1967 و 1972، تا سال 1998، پاسخ داده بودند، جمع آوری کردیم. خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در ارتباط با شاخص توده بدنی و فعالیت بدنی توسط رگرسیون کاکس بررسی شد. پیگیری شدند. مدل معادلات ساختاری برای تخمین واریانس ژنتیکی و محیطی و همبستگی های ژنتیکی استفاده می شد. نتایج: خطر ابتلا به دیابت نوع 2 با BMI ([1.35 HR 1.32 [95٪ CI 1.29 به ازای هر کیلوگرم / متر مربع) ، افزایش یافته است و با فعالیت بدنی (HR 0.56 [95٪ CI 0.39، 0.80] برای افزایش در مقابل کاهش) کاهش یافته است. توارث، 77٪ (95٪ CI 54٪، 83٪) برای دیابت نوع 2، 65 درصد (95٪ CI 58٪، 73٪) برای BMI، و 57٪ (95٪ CI 47٪، 67٪٪) هم برای فعالیت بدنی برآورد شد. ارتباط ژنتیکی مبتلا به دیابت نوع 2 0.43 (95٪ CI 0.31، 0.58) BMI و) -0.23 (95٪ CI -0.46، 0.022) برای فعالیت های فیزیکی بود، یادآوری می کند که 18٪ (95٪ CI 9٪، 34٪) از تاثیر ژنتیک بر دیابت نوع 2 با BMI و 55٪ (95٪ CI 0٪، 20٪) با فعالیت بدنی به اشتراک گذاشته است.
نتیجه گیری / تفسیر: نشانه هایی از اثرات ژنتیکیِ به اشتراک گذاشته شده برای BMI و دیابت نوع یافت شده است2، که نشان می دهد این صفات تا حدودی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی قرار گرفته دارند. در مقابل، یافته های ما نشان می دهد که ژنهای مربوط به فعالیت بدنی اساساً با کسانی که در ارتباط با دیابت نوع 22 هستند، تفاوت دارد.
کلید واژه ها: BMI | اپیدمیولوژی | ژنتیک | فعالیت بدنی | دوقلو | نوع مطالعه | دیابت نوع 2
مقاله ترجمه شده
3 استفاده از فیلتر بلوم در الگوریتم قطعه بندی تصاویر دیجیتال به روشURG
سال انتشار: 1391 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 11
در پردازش تصاویر دیجیتال هرتصویر خود توسط یک ماتریس با عنوان ماتریس تصویر پیاده‌سازی می‌شود. اکثر الگوریتم های علت پردازش تصاویر نیاز به مقایسه کل یا قسمتی از ماتریس‌های تصاویر با یکدیگر دارند . از جمله این الگوریتم هاه می‌توان الگوریتم های قطعه بندی به روش رشد منطقه‌ای مانند SRG و URG را نام برد که با مقایسه قسمت‌های مختلف ماتریس یک تصویر قطعه‌های آن را تا رسیدن به مرزهای نهایی خود رشد می‌دهند. از سوی دیگر فیلترهای بلوم برای اجرای عملیات ذخیره سازی و جستجو روی داده‌های بزرگ بسیار کارآمد هستند . استفاده از این ساختمان داد که تصاویر دیجیتال به مواردی از قبیل بازیابی مبتنی بر محتوا است و تشخیص کپی برداری داخل تصویر برمی‌گردد . در این مقاله ابتدا یک تصویر به بلوک‌های مربعی هم اندازه 3*3 تقسیم شده و سپس با معرفی ایده رشد جهتی در بلوک‌های یک تصویر ، توابع در همساز فیلتر بلوم به‌گونه‌ای تعریف شده‌اند که میزان رشد دوقلو که همسایه را در جهت همسایگی شان محاسبه می‌کنند. در این مقاله با توجه به بلوک بندی تصاویر و نیز استفاده از توابع در همساز مناسب فیلتر بلوم استفاده شده، با استفاده از الگوریتم پیش پردازش مناسب، زمان اجرای الگوریتم های قطعه بندی تصاویر دیجیتال به روش URG تا حد زیادی کاهش یافته است .
کلیدواژه‌ها: قطعه بندی، فیلتر بلوم ، آرایه بیتی ، توابع در همساز ، رشد جهتی ، توزیع نرمال دوبعدی
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer