دانلود و نمایش مقالات مرتبط با سلامت الکترونیک::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - سلامت الکترونیک

تعداد مقالات یافته شده: 8
ردیف عنوان نوع
1 mHealth برای سلامت روانی در خاورمیانه: احتیاجات، کاربد فناوری و آمادگی فلسطینیان در کرانه باختری
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15
فلسطینی های کرانه باختری در معرض خطر ابتلا به مشکلات روانی هستند. محدود بودن دسترسی به پزشکان و تعدادی چالش های ژئوپلیتیک، توپوگرافی و زیربنا، موانع مهم منطقه ای برای مراقبت بوسیله درمانگاه هستند. هدف از این مطالعه، بررسی این مسئله است که آیا روشهای mHealth که تلفن های همراه برای درمان های روانشناسی از راه دور استفاده می کنند، جایگزین های مناسبی اند. 272 بزرگسال فلسطینی در اردوگاه های شهری، روستایی و اردوگاه پناهندگان بررسی شدند. طبق گزارش، بیشتر شرکت کنندگان (93.4٪) دارای تلفن های همراه بودند. نفوذ دستگاه های موبایل در تمام مکان های مورد مطالعه بالا بود. مردان و زنان در دسترسی به این منبع، تفاوت نداشتند. از جمله 79.9٪ صاحبان تلفن همراه، گوشی های هوشمند داشتند، 32.2٪ تلفن های همراه اولیه و 12.2٪ هر دو را دارا بودند. پاسخ دهندگان گزارش دادند که دسترسی آنها به برق (99.6٪) و Wi-Fi (80.9) قابل اطمینان است. تقریبا تمام صاحبان تلفن همراه (99.6٪) از رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، WhatsApp یا توییتر استفاده میکردند. هنگام برآورد شیوع مشکلات سلامت روان در منطقه، 61.4 درصد از شرکت کنندگان گزارش دادند که بیش از نیمی از مردم در جوامع خود با افسردگی، استرس پس از سانحه، و یا توهم شنوایی مبارزه می کنند. اکثر شرکت کنندگان نشان دادند که شخصا به mHealth برای گزینه های سلامت روانی مانند پیام های دو طرفه با پزشکان (68.8٪)، برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند (66.5٪)، متون پشتیبانی دو طرفه (64.7٪) یا مداخلات مبتنی بر وب (64.0 ٪) علاقه مند هستند. با توجه به دسترسی گسترده مردم فلسطین به فناوری و زیرساخت های تکنولوژیکی، نیاز به مراقبت و درگیری در مداخلات تلفن همراه؛ mHealth باید یک استراتژی امیدوار کننده برای خدمات بهداشت روانی در کرانه باختری درنظر گرفته شود.
کلمات کلیدی: تکنولوژی بهداشت | جهان عرب | تلفن همراه | سلامت الکترونیک | کاربرد ارتباطات از راه دور پزشکی.
مقاله ترجمه شده
2 بهره برداری از فن آوری اینترنت اشیاء برای بهبود بهداشت خانه های هوشمند از طریق شناسایی بیمار و تشخیص احساسات
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 15 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 43
در حال حاضر، تعداد رو به افزایش بیمارانی که در خانه تحت درمان هستند به طور عمده در کشورهایی مانند ژاپن، ایالات متحده آمریکا و اروپا است. همچنین، تعداد افراد مسن به طور چشمگیری در پانزده سال گذشته افزایش پیدا کرده و این افراد اغلب در خانه تحت درمان قرار می گیرند و گاهی اوقات وارد شرایط بحرانی می شوند که ممکن است مستلزم کمک باشد (برای مثال، تصادف یا افسرگی). پیشرفت در محاسبات فراگیر و اینترنت اشیا (IoT) تجهیزات کارآمد و ارزانی فراهم کرده که شامل ارتباطات بی سیم و دوربین ها، مانند تلفن های هوشمند و یا دستگاه های جاسازی شده مانند Raspberry Pi می باشد. محاسبات جاسازی شده به کارگیری خانه های بهداشت هوشمند (HSH) را امکان پذیر می کند که می تواند موجب بهبود درمان پزشکی در منزل شود. استفاده از دوربین و پردازش تصویر در اینترنت اشیا هنوز هم به طور کامل در ادبیات مورد بررسی قرار نگرفته، به ویژه در زمینه ی HSH. اگر چه استفاده از تصاویر به طور گسترده ای برای رسیدگی به مسائلی از قبیل ایمنی و نظارت در خانه مورد استفاده قرار گرفته، برای کمک به بیماران و / یا افراد مسن به عنوان بخشی از سیستم مراقبت در خانه کمتر به کار گرفته شده است. به نظر ما، این تصاویر می تواند به پرستاران یا مراقبان برای رسیدگی به بیماران نیازمند کمک به موقع کمک کرده و اجرای آن توسط فن آوری های اینترنت اشیا می تواند بسیار آسان و ارزان باشد. این مقاله به بررسی استفاده از تصاویر بیمار و تشخیص عاطفی برای کمک به بیماران و افراد مسن در زمینه مراقبت های بهداشتی در خانه می پردازد. همچنین ادبیات موجود را مورد بحث قرار داده و نشان می دهیم که بیشتر مطالعات انجام شده در این زمینه از تصاویر به منظور نظارت بر بیماران استفاده نمی کنند. علاوه بر این، مطالعات اندکی وجود دارند که حالت روحی بیمار را در نظر گرفته باشند که برای بازیابی آنها از بیماری بسیار مهم است. در نهایت، نمونه ی خود را طراحی می کنیم که بر اساس سیستم های عامل متعدد برای محاسبات بوده و نتایجی را ارائه می کنیم که نشان دهنده ی عملی بودن رویکرد ما هستند.
کلمات کلیدی: خانه های هوشمند | سلامت الکترونیک | اینترنت اشیاء | تشخیص چهره | تشخیص احساسات
مقاله ترجمه شده
3 An end-to-end secure key management protocol for e-health applications
پروتکل مدیریت انتها به انتهای کلیدی امن برای برنامه های کاربردی سلامت الکترونیکی-2015
Key distribution is required to secure e-health applications in the context of Internet of Things (IoT). However, resources constraints in IoT make these applications unable to run existing key management protocols. In this paper, we propose a new lightweight key management protocol. This protocol is based on collaboration to establish a secure end-to-end communication channel between a highly resource constrained node and a remote entity. The secure channel allows the constrained node to transmit captured data while ensuring confidentiality and authentication. To achieve this goal, we propose offload- ing highly consuming cryptographic primitives to third parties. As a result, the constrained node obtains assistance from powerful entities. To assess our protocol, we conduct a formal validation regarding security properties. In addition, we evaluate both communication and computational costs to highlight energy savings. The results show that our protocol pro- vides a considerable gain in energy while its security properties are ensured.© 2015 Elsevier Ltd. All rights reserved.
Keywords: E-health | Internet of Things (IoT) | Confidentiality | Security | Privacy | Key management
مقاله انگلیسی
4 عوامل سازمانی مرتبط با موفقیت سیستم های مدیریت اطلاعات سلامت الکترونیک
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 13
پیشینه و هدف: امروزه سیستم های مدیریت اطلاعات سلامت الکترونیک (EHIMS) در موسسات درمانی دولتی مهم تلقی می شوند زیرا کیفیت ارائه خدمات درمانی را افزایش می دهند. تلاش برای پیاده سازی این سیستم در موسسات درمانی دولتی در کشورهای در حال توسعه معمولاً با شکست های زیادی همراه بوده است، در نتیجه مزایای پیش بینی شده آن محقق نشده است. یکی از دلایلی که برای این شکست ذکر می شود این است که به جای عوامل سازمانی بیشتر به عوامل تکنولوژیکی توجه شده است. بنابراین این مقاله رابطه بین عوامل سازمانی و موفقیت EHIMS را در بیمارستان های آموزشی نیجریه بررسی کرده است.
روش ها: از یک طرح پژوهش پیمایشی مبتنی بر همبستگی استفاده شد در حالی که جامعه مورد مطالعه شامل 212 پرسنل مدیریت اطلاعات سلامت (HIM) در دو بیمارستان آموزشی دولتی در جنوب غربی نیجریه بود. برای پوشش212 پرسنل پاسخ دهنده از تکنیک شمارش کامل استفاده شد. برای جمع آوری داده ها از یک ابزار محقق ساخته موسوم به «عوامل سازمانی موفقیت EHIMS» استفاده شد در حالی که برای تحلیل داده های جمع آوری شده از تحلیل همبستگی ساده استفاده شد.
نتایج: مشخص شد که بین تمام عوامل سازمانی شناسایی شده و موفقیت EHIMS(ساختار سازمانی (0.443= r، 0.05>p)؛ پشتیبانی مدیریت ارشد (0.613= r، 0.05>p)؛ سبک رهبری (0.645= r، 0.05>p)؛ آموزش کاربران (0.521= r، 0.05>p)؛ وجود منابع مالی (0.331= r، 0.05>p)؛ و مشارکت کاربران در طراحی سیستم (0.633= r، 0.05>p)) رابطه ای مثبت وجود دارد.
نتیجه گیری: نتیجه گرفتیم که شناسایی عوامل سازمانی شناسایی شده برای تحقق پیاده سازی موفق EHIMS در بیمارستان های آموزشی نیجریه حائز اهمیت هستند.
کلیدواژه ها: سیستم مدیریت اطلاعات سلامت الکترونیک | عوامل سازمانی | موفقیت سیستم اطلاعاتی | بیمارستان های آموزشی | نیجریه.
مقاله ترجمه شده
5 پوشش سلامت جهانی – مقایسه تفکر بزرگ و داده های بزرگ
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 3 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 10
این روزها زیاد درباره «داده های بزرگ» و نقش مفید تحقیقات اثربخش قیاسی (CER) در تصمیم گیری های خرد و کلان می شنویم (داده های بزرگ در بستر مراقبت های بهداشتی و درمانی و حوزه پزشکی سابقه محور، به داده های میلیون ها بیمار اشاره دارد که با سوابق سلامت الکترونیک آنها ارتباط پیدا می کند). بسیاری از ما که در حوزه اقتصاد دارو و تحقیق و پژوهش فعالیت داریم، برای تولید و ارزیابی شواهد موردنیاز از داده های تصادفی و مشاهده ای استفاده کرده و هدف اصلی، حمایت بهتر از تصمیم گیری ها درباره اختصاص منابع است. اغلب مقاله ها در حوزه ارزش سلامت جزء مقاله های پژوهشی یا متدلوژی هستند: در این میان، تعداد مقاله های سیاست گذاری بمراتب محدودتر است. مطالعه اجمالی من درباره «پوشش سلامت جهانی» (UHC) نشان می دهد که 11 نقل قول در ژورنال موردمطالعه وجود دارد که هیچکدام به UHC نمی پردازند. مقاله های موجود در این مطالعه مکمل که براساس کنفرانس برگزارشده در دانشگاه باکونی در شهر میلان، کشور ایتالیاست که اوایل امسال برگزار شد، به ما یادآوری می کند که مسایل و مشکلات سیاست گذاری بزرگ و مهمی وجود دارند که برای درک و اصلاح رویه های رایج در سیستم های سلامت و سیاستگذاری سلامت بر «تفکر بزرگ» - که شواهد قطعی چندان درباره آن وجود ندارد - تکیه می کنند. با این وجود، از آنجاییکه ما اغلب بر یافته های دیگران اتکا می کنیم، با وجود اطلاعات خوب و بدون آنها، تصمیم گیری ها باید انجام شوند و تصمیم نگرفتن هم بنوبه خود یک فرصت است.
مقاله ترجمه شده
6 سیستم سلامت الکترونیکی توزیع شده با واحدهای هوشمند خود مراقبتی
سال انتشار: 2009 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 22
به منظور اطمینان از مانتیورینگ بیماران مبتلا به بیماری های قلبی و همچنین برای بهبود واکنش و کیفیت نسبت به خدمات دارویی یک سیستم سلامت e توزیع شده طراحی گردیده است. یک عنصر کلیدی از این سیستم واحد هوشمند خود مراقبتی SSCU است که اجازه فراگیری داده های پزشکی از بیماران درمان شده و یا مورد بررسی در منزل را فراهم می کند. این واحد متشکل از مجموعه ای از سنسور های پزشکی هوشمند و تمهیداتی است که از طریق یک شبکه بیسیم به یکدیگر متصل شده اند. این سیستم اطمینان می دهد که تحرک برای بیماران تحت مراقبت و انتقال یکپارچه داده های پزشکی به مراکز مراقبت های پزشکی ( بیمارستان ها، کلینیک ها ، مشاغل عمومی و ..... ) به چه صورت است. بیماران می توانند به صورت از راه دور با پرسنل پزشکی در تعامل بوده و ممکن است به خدمات دارویی از طریق یک اپلیکیشن چند سروری و توزیع شده دسترسی داشته باشند. یک تعداد از واحدهای کنترل داخلی اپلیکیشن های پزشکی ( سرور) در هر مرکز پزشکی به کار گرفته شده است که به منظور ارائه سیستم های مراقبت از سلامتی همکاری می کنند. اطلاعات دارویی در رابطه با بیماران در این سیستم ثبت شده است و بین نهاد های دارویی و واحد های خود مراقبتی تبادل شده است. به عنوان بخشی از این سیستم یک اپلیکیشن پورتال یک مجموعه از خدمات دارویی مفید را ارائه می دهد که نظیر: اطلاعاتی در رابطه با پزشکان؛ واحد ای دارویی و خدمات آنها؛ ذخیره سازی ایمن رکوردهای دارویی شخصی و میدان های مباحثاتی برای بیماران و پزشکان و یا پردازش آماری داده های دارویی ثبت شده است.
کلمات کلیدی: خدمات پزشکی | نظارت از راه دور | شبکه های حسگر بی سیم | بیماری ها | تاخیر | درمان پزشکی | مانیتورینگ بیمار | نظارت پزشکی | سنسورهای هوشمند | بیمارستان
مقاله ترجمه شده
7 ارتقای امنیت ساختار سیستم سلامت الکترونیک با استفاده از جاوا کارت3 و پرتکل های رمزنگاری
سال انتشار: 1395 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16
امروزه صاحب نظران بر این عقیده اند که تغییرات بنیادی در عرصه های گوناگون اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی،و اموزشی ،حاصل رشدی است که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا)به وقوع پیوسته است .اما یکی از این حوزه ها که همه روزه شاهد رشد روزافزون ان بوده و خواهیم بود و برای انسان نیز از اهمیت بیشتری برخودار است حوزه بهداشت و امور پزشکی است .صنعت سلامت و خدمات بهداشت و درمان به عنوان بزرگترین صنعت خدماتی جهان است که امروزه تحت پوشش سلامت الکترونیک مطرح میشود درسال1996 استاندارد HIPAAدر صنعت سلامت الکترونیک امریکا به عنوان قانون فدرال ایالت متحده تنظیم شد.کانون اصلی این استاندارد مربوط به مقررات امنیت و حریم خصوصی است اما در این استاندارد تعریف دقیقی مبنی بر چگونگی اجرای رعایت امنیت و حفظ حریم خصوصی بیماران موضوعی مطرح نشده است .به همین علت در چند سال گذشته تحقیقات فراوانی درباره مسائل امنیتی و حفظ حریم خصوصی در سیستم های اطلاعات بهداشتی و درمانی انجام شده است بنابراین ما نیز در این پژوهش بر انیم تا با استفاده از تکنیک های رمزنگاری و بهره گیری از تکنولوژی جاوا کارت 3 با ارائه و پیاده سازی پروتکلی امن تر بر اساسی ساز کار کلید عمومی که می تواند علاوه بر حفظ محرمانه بودن اطلاعات سلامت ،گمنامی بیماران را نیز در برابر سرور مرکزی بهداشت و همچنین کادر درمان حفظ نماید بپردازیم
کلمات کلیدی:سلامت الکترونیکی؛گمنامی ،سرور مرکزی بهداشت ،زیر ساخت کلید عمومی
مقاله کنفرانسی فارسی
8 ارائه یک مدل پردازش پردازش ابری برای بهبود خدمات پزشکی روستای
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 6
چالشهای متعددی پیش رو خدمات درمانی روستای وجود دارد شرایطی که بسیاری از پرشکان برای خدمت در روستاها انگیزه چندانی ندارند و عدم ماندگاری پزشکان در روستاها جابجایی سریع پزشکان عدم دسترسی پزشک جدید به اطلاعات و سابقه بیمار روند تشخیص بهبود بیماران روستای به کندی پیش می برد ایجاد هماهنگی و گردآوری مدیریت وبهینه سازی دقیق اطلاعات درمانی نقش مهمی درتشخیص مشکلات درمانی؛ تشخیص راه حلهای خلاقانه ومدیریت منابع در جهت معالجه بیماران دارد. و استفاده ازتجزیه و تحلیل داده ها توسط رایانش ابری Cloud computing و داده های بزرگ Big data میتوان روند بهبود ارائه خدمات پزشکی نیز تاثیرات بسزایی داشته باشد.
کلیدواژه‌ها: رایانش ابری؛معماری؛ بیماران؛ سلامت الکترونیک؛ پزشکی
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer