دانلود و نمایش مقالات مرتبط با سیستم گزارش رویداد ناخواسته واکسن::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - سیستم گزارش رویداد ناخواسته واکسن

تعداد مقالات یافته شده: 1
ردیف عنوان نوع
1 کاربردِ رویکردهای بازیابی اطلاعات در مورد طبقه بندی موار در سیستم گزارش دهی رویداد عوارض جانبی واکسن
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 28
پیش زمینه ی طبقه بندی خودکارِ گزارش های رویداد عوارض جانبی گام مهمی بمنظور بهبود بخشیدنِ نظارت بر ایمنی واکسن است . پیش از این نشان دادیم چگونه امکان طبقه بندی گزارشها با استفاده از دقتِ مشتق شده از متن گزارشات است .
هدف : هدف از این مطالعه استفاده از اطلاعات کدگذاری شده در فرهنگ لغت پزشکی برای فعالیتهای هماهنگ کننده (MedDRA) در سیستم گزارش دهی رویداد عوارض جانبی واکسن (VAERS) در ایالت متحده بمنظور حمایت و ارزیابی دو نوع رویکرد طبقه بندی کننده است : استراتژی عوارض جانبی واکسن و رویکرد مبتنی بر منطق . بمنظور ارزیابی عملکرد این رویکردها ، ما شرایط تحلیلی سندروم گیلن باره (GBS) را انتخاب کردیم .
روشها : ما ترجیحا از MedDRA ذخیره شده در VAERS و دو اصطلاح پزشکی استاندارد شده استفاده نمودیم :
تعاریف موردی بنیاد همکاری برایتون (BC) و پرسش و پاسخهای مربوط به استانداردسازی فرهنگ لغت پزشکی برای فعالیتهای هماهنگ کننده (SMQ) که میتوانیم دو مجموعه از GBS و آنافیلاکسی / بیش دفاعی را طبقه بندی کنیم. در اینجا دو رویکرد مورد استفاده قرار گرفتند : i) ابزارهای مبتنی بر قواعد که توسط دو اصطلاح در دسترس قرار دارند ( ابزار طبقه بندی خودکارِ برایتون (ABC) و الگوریتمهای (SMQ و ii) مدل های بردار فضا .
نتایج : ما دریافتیم که ابزارهای مبتنی بر قواعد ،بویژه الگوریتمهای SQM ، به دقتِ بسیار بالا دست پیدا کرده اند ، با این وجود ، از نظر میزان بازخوانی در تمام الگوریتمهای GBS SMQ که در مابقی رویکردها از آنها استفاده میشود هزینه هایی تخصیص داده میشود ( بازخوانی در مجموعه های مورد آزمایش برای این الگوریتم حدود 99.06% و برای مدل فضا بردار حدود 93.40% بود) . در مورد آنافیلاکسی ، مدل فضا بردار در مقایسه با بهترین ابزارهای ABC و SMQ در مجموعه مورد آزمایش دارای بیشترین میزان بازخوانی بود (86.44% در مقابل 64.11% و 52.54% بترتیب) .
پیامدها : نتایج ما نشان میدهد که اولویت مدل فضا بردار نسبت به رویکردهای مبتنی بر قواعد ،صرفنظر از دانش پزشکی استانداردسازی نشان دهنده ی تعریف های SMQ و یا BC است . مدل فضا – بردار میتواند اتوماسیون موارد تعریف شده برای گزارش خود به خود و داوطلبانه را بیش از زرویکردهای مبتنی بر قواعد مورد مرور و بازبینی قرار دهد ، و زمان بیشتری برای ارزیابی های انتقادی و تصمیم گیری توسط متخصصان مراقبتهای دارویی در اختیار ما قرار میدهد .
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer