دانلود و نمایش مقالات مرتبط با صادرات::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - صادرات

تعداد مقالات یافته شده: 47
ردیف عنوان نوع
1 ظرفیت جذب کننده و برون سپاری R&D
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 36
من عوامل موثر بر برون سپاری تحقیق و توسعه (R & D) ، یا سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه را از ارائه دهندگان خارجی تجزیه و تحلیل کردم و اساس کارم را برپایه ی دیدگاه مبتنی بر دانش از شرکت (KBV) و مفهوم ظرفیت جذب به منظور پیشنهاد جدایی بین مکانیسم هایی که ظرفیت بالقوه ای در جذب داشتند و شرکت را قادر به شناسایی و ادغام دانش برون سپاری R&D از مکانیسم ها و استفاده و تبدیل برون سپاری دانش R&D به نوآوری میکرد , قرار دادم. اول، پیشنهاد میکنم که شرکت هایی که با مشتریان خارجی و با تامین کنندگان خارجی در تماس هستند، ظرفیت جذب , توانایی درک دانش خارجی جدید و پیچیده که برای یکپارچه سازی آن با دانش داخلی شرکت ها مفید است , بهبود ببخشند، و در نتیجه سرمایه گذاری بیشتری را در بخش برون سپاری R&D انجام دهند . دوم، من اینگونه استدلال میکنم که شرکت هایی که کارکنان ماهر بیشتری دارند وبیشتر بر R&D داخلی سرمایه گذاری میکنند و ظرفیت جذب بالاتری دارند و توانایی آنها برای استفاده و انتقال دانش خارجی بیشتر است , بیشتر در برون سپاری R&D سرمایه گذاری کنند . در نهایت، باید گفت که این روابط زمانی تضعیف میشوند که اینگونه از شرکت ها تابعه شرکت های چند ملیتی خارجی در کشور باشند، چرا که این شرکت ها می توانند ظرفیت جذب خود را با ادغام با دیگر شرکت های تابعه درکشور و ستاد چند ملیتی بهبود بخشند . من این استدلال ها را در یک نمونه از شرکت های تولیدی بررسی کردم و دریافتم که شرکت های وارد و صادر کننده , کارکنان خبره ای دارند و در نتیجه سرمایه گذاری Rand D داخلی بیشتری نیز دارند که شدیدا متمایل به سرمایه گذاری بیشتر در برون سپاری R&D میباشد.همچنین دریافتم که برای شرکت های تابعه شرکت های خارجی، تاثیر کارکنان ماهر و R & D داخلی در برون سپاری R&D کمتر از شرکت های داخلی است. این ایده ها توضیح نظریه محوری را از عوامل تعیین کننده ی برون سپاری R & D ارایه میکنند مفهوم ظرفیت جذب و دو بعد آن را اصلاح میکنند و بهبود میبخشند . کليدواژگان: برون سپاري R & D | صادرات | واردات | مهارت ها | تحقیق و توسعه داخلی
مقاله ترجمه شده
2 چگونه قابلیتهای بازاریابی و عملکرد فعلی، اهداف استراتژیکی در بازارهای بین المللی را بر می انگیزانند
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 46
برداشتِ از دو دیدگاه استراتژیکی و قابلیت های شرکت ها، مبتنی بر تئوری بازخورد عملکرد هاست. این مطالعه به بررسی نقش هر دو عاملِ قابلیت های بازاریابی و عملکرد بازار پرداخته و در حال حاضر آنرا بعنوان تاثیرگذار ترین عامل بالقوه از دو جنبهء کلیدی از استراتژی های رقابتی در آینده در نظر گرفته است که شرکت های فعال در بازارهای بین المللی را در خود گنجانده است که شامل تمایز در بهره وری و بازاریابی است. فرضیه ها توسعه یافته اند و طی نظرسنجی، از نمونه ای از تولید کنندگان صادرات در بریتانیا آزمونی بعمل آمد. این یافته ها حامی نقش برجستهء بیشتری از قابلیت های بازاریابی بر عملکرد اخیر بازار بر قصد استراتژیکی در بازارهای صادراتی در آینده را داراست. تجزیه و تحلیل بیشتر از شرکت ها با موقعیت بازار در حال تاسیس آشکار گشته که به وضوح تاثیر قابلیت های اطلاعاتی بر تمایز بازاریابی و قابلیت توسعه محصول و عملکرد فعلی بازار بر قصد بهره وری را نشان می دهد. ما همچنین دریافتیم که هدفِ شدت رقابت در بازارهای بین المللی مربوط به بهره وری مستقیم است و تمایزی را در جهت نیات استراتژیکی برقرار نمی کند. کلید واژه ها: اهداف استراتژیک | قابلیت های بازاریابی | عملکرد بازار | بهره وری هزینه | تفکیک | شدت رقابت | بازاریابی بین المللی | بازخورد عملکرد | صادرات
مقاله ترجمه شده
3 محرک هایی از انتخاب صادرات اولیه SME و تأثیر منطقه ای اتحادیه اروپا در تولید
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 23 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 37
هدف - دستیابی جهانی در صادرات به قابلیت سوددهی مرتبط است. هدف از این مقاله ، تأثیر مقررات اتحادیه اروپا بر تصمیمات صادراتی شرکتهای کوچک و متوسط سازنده بریتانیا (SME ها) با سرمایه گذاری در محرکهای مبتنی بر کشور میزبان و انتخاب SME برای صادرات، صادرات منطقه ای در اتحادیه اروپا است.
طرح / روش شناسی- در تقابل با چشم اندازهایی که مبتنی بر منابع و اوپسالا می باشند( با استفاده از نمونه شرکتهای کوچک و متوسط تولید مستقل بریتانیا و استفاده از نظر سنجی ، آنالیز همبستگی و آنالیز عوامل) ، این مقاله تاثیر عمده محرکهای متناوب از مقالات قبلی را که بر تصمیم گیری SME برای صادرات اتحادیه اروپا یا غیر آن ایجاد می کند را شرح می دهد.
یافته ها - از این مقاله دریافتیم که SMEهایی که آخرین ورود به بازار بین المللی در اتحادیه اروپا را صورت دادند، به شکل عمده ای در امتیازدهی عوامل برای محرکها در ابعاد خارجی نسبت به شرکت کنندگان حضور بعمل نیاوردند. چندین محرک همبستگی ای را با انتخاب در جهت صادرات به شکل فی نفسه را نشان می دهد. اهمیت منطقه برای شروع صادرات ( و عضویت اتحادیه اروپا) در داخل اتحادیه اروپا در نتایج مورد تأکید قرار گرفت.
محدودیتها / استدلالات تحقیقاتی – اندازه نمونه محدود شده است.
استدلالات عملی - در جو کنونی ، SME ها چگونه میتوانند هزینه های تحقیقاتی بازار را برای مدیران با تکیه بر کشور میزبان و سودهای داخلی از اطرافشان کاهش دهند ؟ مدیران و سیاست مداران میتوانند راهبرد خودشان ، منابع و سیاست را به شکل بسیار مؤثری مطابق با محرکها ؛ محرکهای کشور میزبان ( برای مثال نقاط قوت قیمتهای محصولات) را هدایت نمایند، SME برای غلبه بر بدهی خارجی درون منطقه ای هدایت گشته است، حال آنکه محرکهای کشور میزبان ( برای مثال محدودیتهای قانونی در کشور میزبان) آنها را به ریسکهای منطقه ای هدایت میکند.
اصالت / ارزش - کار عملی و نظری در این موضوع ، تاکنون ، قطعه بندی شده اند و ناسازگار تمرکز بر محرکهای ویژه دارند اما نه ضرورتاٌ توجیه انتخاب یا منشأ متغیرها حتی کمی بر SME ها.
کلمات کلیدی : بریتانیا | تولید | صادرات | تحریک کردن | نظریه مبتنی بر منبع | سرمایه گذاریهای در شرکت های کوچک و متوسط
مقاله ترجمه شده
4 چگونه قابلیتهای بازاریابی و عملکرد فعلی اهداف استراتژیکی در بازارهای بین المللی را بر می انگیزاند
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 48
برداشتِ از دو دیدگاه استراتژیکی و قابلیت های شرکت ها مبتنی بر تئوری بازخورد عملکرد هاست. این مطالعه به بررسی نقش هر دو عاملِ قابلیت های بازاریابی و عملکرد بازار پرداخته و در حال حاضر آنرا بعنوان تاثیرگذار ترین عامل بالقوه از دو جنبهء کلیدی از استراتژی های رقابتی در آینده در نظر گرفته است که شرکت های فعال در بازارهای بین المللی را در خود گنجانده است که شامل تمایز در بهره وری و بازاریابی است. فرضیه ها توسعه یافته اند و طی نظرسنجی، از نمونه ای از تولید کنندگان صادرات در بریتانیا آزمونی بعمل آمد. این یافته ها حامی نقش برجستهء بیشتری از قابلیت های بازاریابی بر عملکرد اخیر بازار بر قصد استراتژیکی در بازارهای صادراتی در آینده را داراست. تجزیه و تحلیل بیشتر از شرکت ها با موقعیت بازار در حال تاسیس آشکار گشته که به وضوح تاثیر قابلیت های اطلاعاتی بر تمایز بازاریابی و قابلیت توسعه محصول و عملکرد فعلی بازار بر قصد بهره وری را نشان می دهد. ما همچنین دریافتیم که هدفِ شدت رقابت در بازارهای بین المللی مربوط به بهره وری مستقیم است و تمایزی را در جهت نیات استراتژیکی برقرار نمی کند.
کلید واژه ها: اهداف استراتژیک | قابلیت های بازاریابی | عملکرد بازار | بهره وری هزینه | تفکیک | شدت رقابت | بازاریابی بین المللی | بازخورد عملکرد | صادرات
مقاله ترجمه شده
5 An Empirical Assessment of the Export—Financial Constraint Relationship: How Different are Small and Medium Enterprises?
ارزیابی تجربی از صادرات و رابطه محدودیت مالی : شرکت های کوچک و متوسط چقدر متفاوت هستند؟-2016
We analyze the financial constraint—export relationship in a framework that is consistent with stylized features of data. The analysis accounts for whether firms need loans or have sufficient capital, and studies the use of bank loans (quantity of finance) and availability of overdraft facilities (flexibility of finance). We develop a two-stage estimation procedure that uses an equation of bank financing in the first stage and an export equation in the second. We find that export participation (extensive margin) and the share of exports in total sales (intensive margin) increase with the availability of overdraft facilities, particularly so for SMEs with loan needs. The percentage of foreign ownership, ISO certification, and operation in manufacturing sector are also significant and positively associated with a firm’s export participation and firm’s share of exports in total sales. The main results are robust to a battery of econometric specifications and statistical tests applied on the firm-level data from our sample countries. The finding of a large economic significance of the overdraft facility variable is consistent with a growing concern from SMEs that the regulatory response to the Global Financial Crisis has forced banks to tighten risk management, thereby raising the rejection rates of overdraft and loan applications from SMEs. For SMEs in developing countries and emerging markets, the improvement of alternative financing forms and supportive government interventions has become ever more challenging.
Key words — credit access | SME | exporting firms | financial structure | Asia | Thailand
مقاله انگلیسی
6 تعیین ارتباط بین استراتژی آمیخته بازاریابی و محرک های عملکرد صادراتی در بازار های خارجی: یک مورد کاربردی در صنعت پوشاک ترکیه
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 25
هدف این پژوهش ، بررسی اثرات ویژگی های شرکت و استراتژی امیخته بازاریابی بر عملکرد صادراتی است. یک رویکرد یکپارچه در طراحی مدل تحقیق مورد استفاده قرار گرفته است. مشخصه های بخصوص شرکت و عوامل خارجی به عنوان مراجع عملکرد صادراتی در این مدل گنجانده شده اند. تاثیر آنها بر استراتژی آمیخته بازاریابی و عملکرد صادراتی در صنعت لباس و صنعت نساجی ترکیه مورد بررسی قرار گرفته است. بر مبنای نظریه استراتژی رقابت ، استراتژی آمیخته بازاریابی به مدل اضافه شده است و نقش واسطه ای عملکرد صادراتی نیز مورد مطالعه قرار گرفته است. متغیر های مدل تحقیق پیشنهادی بوسیله مقیاس های موجود در گزارشات اندازه گیری شده اند. پرسشنامه هم از طریق ارسال بوسیله ایمیل و هم از طریق مصاحبه رو در رو برای جمع آوری داده های این نظر سنجی مورد استفاده قرار گرفت. داده ها از شرکت نساجی و بخش تولید لباس کشور ترکیه جمع آوری شد. نتایج تجربی نشان داد که ویژگی های شرکت ، مشخصه های محیطی ، تجربه و تعهد بین المللی ، با سطح عملکرد صادراتی بالاتر در شرکت های صادر کننده لباس در کشور ترکیه مرتبط هستند. یافته های دیگر نیز نشان داد که استراتژی آمیخته بازاریابی نقش واسطه ای در این ارتباط دارد. یافته ها می تواند تعمیم یابد و بینش مفیدی را برای مدیران بخش صادرات فراهم آورد. محدودیت دیگر ، محدودیت مربوط به مراجع عملکرد صادراتی در محیط خارجی و همچنین عوامل داخلی خاص شرکت مانند تعهد و تجربه بین المللی شرکت است. این مقاله نمایانگر یک ارزش برای یافته های خاص بخش است. ابعاد مالی ، استراتژیک و رقابتی عملکرد صادراتی در صنعت لباس ترکیه مورد ارزیابی قرار گرفته است. مراجع داخلی و خارجی و همچنین استراتژی آمیخته بازاریابی تاثیر گذار بر بخش ها نیز در این زمینه دخیل هستند. کلمات کلیدی: عملکرد صادراتی | ویژگی های شرکت | ویژگی های محیطی | تعهد بین المللی | تجربه بین المللی | بخش صادرات لباس ترکیه
مقاله ترجمه شده
7 Do private standards benefit workers in horticultural export chains in Peru?
آیا استانداردهای خصوصی در پرو به نفع کارگران در زنجیره صادرات باغبانی می باشد ؟-2016
Private standards are spreading rapidly in international food production and trade, and are moving beyond food quality and safety aspect to address environmental and social concerns. We examine how effective private standards are in improving employment conditions in global food supply chains. Using panel data from own company and worker surveys and different econometric techniques, we analyze how the adoption of a variety of private standards, that differ with respect to their focus on labor, in- fluences employment conditions in production, processing and exporting companies in the horticultural export chain in Peru. We find that workers employed in companies adopting private labor standards are more likely to be paid a minimum wage, to have a contract and to receive training but there is no effect of private standards on the level of the wage and on the employment period. We conclude that labor standards are most effective in reinforcing the respect of national labor laws and when there exists a clear cut definition on the employment requirements they push forward. Despite the existence of labor regulations at the national level and the wide-spread use of private labor standards, ethical labor con- cerns do remain an issue in the Peruvian horticultural export sector.© 2015 Elsevier Ltd. All rights reserved.
Keywords: Global food supply chains | Private standards | Worker welfare | Employment conditions | Horticultural exports | Peru
مقاله انگلیسی
8 بین المللی کردن شرکتهای کوچک و متوسط (SMEs)- مطالعه موردی در جمهوری مقدونیه
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
شرکت‌های کوچک و متوسط ( (SMEs موجب استحکام اقتصاد در بسیاری از کشورها در سراسر جهان هستند. سهم آن‌ها در اشتغال، صادرات و ارزش افزوده دیده می‌شود. بین‌المللی کردن تنها در شرکت‌های چند ملیتی مشخصه کاربرد دارد، اما امروز این روند در هر دو شرکت‌های کوچک و متوسط دیده می‌شود. هدف اصلی این مقاله به دست آوردن اطلاعات در مورد وضعیت با بین‌المللی کردن SMEs در جمهوری مقدونیه است. برای این منظور یک بررسی با استفاده از پرسشنامه انجام شد. نتایج به دست آمده در این مقاله در جزئیات ارائه شده است. با توجه به حقایق تجزیه و تحلیل شده در پایان مقاله، توصیه‌های بسیاری برای افزایش SMEs بین‌المللی در جمهوری مقدونیه ارائه شد.
کلمات کلیدی: SMEs | بین‌المللی کردن
مقاله ترجمه شده
9 مکانیسم های نظارت نسبی در فعالیت های صادراتی:عوامل تعیین کننده و نتایج آن ها
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 30
این مقاله با در نظر گرفتن الگوی نسبی، تئوری کانال و روش احتمالی به عنوان یک جهت گیری در نظر دارد عوامل تعیین کننده و نتایج مکانیسم های نظارت بین صادرکنندگان و توزیع کنندگان خارجی آن ها را تحلیل کند. این تحقیق مخصوصاً رابطه متقابل بین وابستگی صادرکننده به توزیع کننده خارجی خود، قابلیت های بین المللی صادرکننده، محیط بازار خارجی، الگوهای نسبی و عملکرد صادراتی را به صورت مشخص ثابت می کند. نتایج نشان می دهد که الگوهای نسبی بر نتایج یک صادرکننده تأثیر مثبتی دارد و هرچه وابستگی صادرکننده به توزیع کنندگان و قابلیت های بین المللی آن و بی ثباتی بازارهای خارجی بیش تر باشد، صادر کننده به حفظ رابطه با توزیع کنندگان خارجی خود براساس مبادله اطلاعات، انعطاف پذیری و مشارکت نیاز بیش تری دارد.
بررسی دقیق داده ها از طریق پی ال اس از مدل سازی معادله ساختاری (SEM) به عنوان ابزار آماری استفاده می کند. نمونه شامل 212 شرکت اسپانیایی صادرات می شود.
واژگان کلیدی: مکانیسم های نظارت نسبی | وابستگی توزیع کننده خارجی | قابلیت های بین المللی | محیط بازار خارجی | عملکرد صادراتی
مقاله ترجمه شده
10 آب پنهان و ردپای آبی- نگرشی ناکارآمد در ارتباط با تجارت جهانی و کمبود آب
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 7 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 23
بسیاری از نویسندگان و صاحب نظران میزان آب پنهان کالاها و خدمات مبادله شده در سطح بین المللی را تخمین زده و بسیاری ردپای آب ملی برای حجم آب پنهان وارداتی و صادراتی را محاسبه کرده اند. صاحب نظران همچنین درباره مضر بودن تجارت بین المللی آب پنهان در کشورهای صادر کننده منتخب با منابع آب محدود هشدار داده اند. برخی پیشنهاد داده اند که الگو های تجارت بین المللی موجود باید جهت استفاده بهتر از منابع آبی جهانی نظم و ترتیب دوباره ای یابند. با این وجود کشورها در عمل در حوزه آب پنهان فعالیت تجارتی ندارند. این کشورها در حوزه کالا و خدماتی فعال می باشند که آب یکی از آن داده ها می باشد. انتخاب های صحیح با در نظر گرفتن منابع آبی و استراتژی های هوشمندانه در ارتباط با تجارت بین المللی با تمرکز بر آب به تنهایی قابل تعیین نیست.زیرا ایده آب پنهان و ردپای آب شاخص های مکمل استراتژی بهینه در ارتباط با منابع آبی نیستند، مخصوصا زمانی که موضوعاتی از قبیل کمبود آب و تجارت بین المللی مدنظر باشد. چهار چشم انداز در ارتباط با آب پنهان و ردپای آبی با هدف نشان دادن ناکارآمدی این نظریه ها در سیاست گذاری توصیف شده و در نهایت برای تخصیص و استفاده بهینه از منابع آبی ارائه شده است.چهار رویکرد از قبیل: 1): تجارت بین المللی نباید به گونه ای اصلاح و تنظیم شود که منعکس کننده میزان آب پنهان کالاهای تجاری یا ردپای آبی در کشور های شریک تجاری باشد. 2): کشورها با شرکت در تجارت آب پنهان، آب ذخیره نکنند. 3): مصرف کنندگان آب در یک کشور نمی توانند از کمبود آب در در کشوری بکاهند یا کیفیت آب در کشور دیگر را بهبود بخشند. 4): رد پای آبی قابل قیاس با ردپای کربنی یا بوم شناختی نیست کلمات کلیدی: کشاورزی | مزیت نسبی | اقتصاد | آبیاری | سیاست
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer