دانلود و نمایش مقالات مرتبط با صنایع تولیدی::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - صنایع تولیدی

تعداد مقالات یافته شده: 6
ردیف عنوان نوع
1 سیستم ارزیابی یکپارچه برای مدیریت استراتژی طرح های نوآوری در صنایع تولیدی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
قابلیت نوآوری سازمان های صنعتی شرطی اساسی برای نقطه اتکاء رو به جلو رقابت های جهانی است که توسط تطبیق انعطاف پذیر تغییر سریع نیاز های مصرف کننده صورت می یگرد.با این حال،موفقیت طرح های نوآوری اغلب در خطر است که علت آن فعالیت های کوتاه بینانه،فعالیت های برنامه ریزی غیرسیستماتیک،فعالیت های اجرا و ارزیابی می باشد.برای این منظور یک روش ارزیابی توسط Fraunhofer IPK توسعه داده شده تا چرخه عمر طرح های نوآوری در پیشرفت اجرا و عملکرد عملیاتی در مسیرهای پایدار را مدیریت نماید.سیستم ارزیابی به دنبال رویکردی با چندین دیدگاه است که شامل سهامداران داخلی و خارجی با استفاده از ترکیبی از ابزارهای ارزیابی از جمله شاخص های کلیدی عملکرد،روش های حسابرسی و خودارزیابی و همچنین ابزارهای گزارش و نظارت می باشد.به عنوان خروجی اصلی سیستم ارزیابی،پیشنهادات بهبود ویژه و برنامه های عملی می تواند نتیجه شده تا به صورت سریع بر روی چالش های بالقوه واکنش نشان دهد.
کلمات کلیدی:ارزیابی | سیستم مدیریت یکپارچه | نوآوری | توسعه پایدار | صنایع تولیدی
مقاله ترجمه شده
2 عوامل موثر بر رویه‌های OHS در دانشگاه‌های آزاد: یک تحقیق تجربی از کشور بنگلادش
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 27
هم صنایع تولیدی و هم صنایع خدماتی بر این باورند که رویه‌های ایمنی و سلامت شغلی (OHS)‌برای اطمینان از کیفیت محصولات/خدمات، مهم هستند. بر خلاف بسیاری صنایع دیگر که در آن فرایند تولید و دریافت کننده‌گان خدمات منزوی باقی می‌مانند،‌تولیدات و مصارف خدمات دانشگاهی مستقیماً به هم پیوسته هستند. کیفیت تحصیلات متاثیر است از معیارهای OHS بروز یک حادثه،‌بدلیل نبود رویه‌های امنیتی،‌در یک دانشگاه،‌تاثیر منفی (مضری) بر آینده و حال یک ملت خواهد گذاشت. هر چند، تحقیقات OHS در صنایع آکادمیک نسبتاً محدود است،‌اگر چه که در صنایع گوناگون مورد آزمایش قرار داده شده‌اند، مشخصاً، جایگاه کلی OHS دانشگاه‌ها در پیشرفت کشورها برای متحیر کردن هر پدر و مادری ،‌کافیست، بهمین نحو، تحقیقات در این زمینه هم اندک است. در راستای کاهش این شکاف تحقیقی، این مقاله گامهای اولیه‌ای را برداشت تا سابقه پذیشر OHS را در دانشگاه‌های خصوصی کشور بنگلادش مورد تحقیق و بررسی قرار دهد. ما با استفاده از مِتُد (شیوه) تحقیقی کمی،‌نمونه سازی (SEM)‌معادله ساختاری بر پایه PLS را بکار بردیم. نتایج عمل روشن کرد که فشار تنظیمی،‌تعهد بالای مدیریتی و عوامل اجتماعی بصورت مستقیم و موثر بر اراده دانشگاه‌ها در پذیرش معیارهای OHS،‌تاثیر گذار است. فراتر از این برویم،‌ـعهد بالای مدیریتی متاثیر است از سیاست رسمی، آموزش رسمی، و دلگرمی،‌این تحقیق به شناخت دقیق ادبیات OHS کمک می‌کند. در عین حالی که رهنمودهای برای کارورزان، شامل آژانسهای دولتی، مدیریت دانشگاهی و صاحبنظران،‌ایجاد می‌کند. ما علیرغم محدودیتهای موجود در این مقاله تحقیقی و تعهد داده شده در این متن مبنی بر انجام تحقیق بیشتر در آینده، نتیجه‌گیری کردیم.
کلمات کلیدی: ایمنی و سلامت شغلی | دانشگاه آزاد | فشار بیرونی | التزام مدیریت
مقاله ترجمه شده
3 بررسی مدل های موجود برای مدیریت سفارش و کنترل موجودی در محیط های تولیدی : در طول پنج سال اخیر
سال انتشار: 1396 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
یکی از مسائل طراحی شبکه زنجیره تامین " مدیریت سفارش زنجیره تامین "می باشد. هزینه های اضافی مهم ترین فاکتور در بقای سازمان و همچنین مهم ترین اثر را بر رقابت شرکت ها دارند . با این وجود نگهداری موجودی ، پذیرش سفارشات و ریسک های عملیاتی مواردی هستند که تاکنون به طور همزمان بررسی نشده اند . این پژوهش به دنبال فراهم کردن یک بررسی از تحقیقات صورت گرفته درزمینه های سفارش و موجودی و استفاده از رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت مربوط به مدیریت زنجیره تامین و مدیریت هزینه ها می باشد . این پژوهش 40 مقاله چاپ شده در 27 مجله معتبر داخلی و خارجی در طول پنج سال اخیر شامل مقالات داخلی از سال 1391 ت 1396 و خارجی از سال 2013 تا 2018 در زمینه های مدیریت سفارش و کنترل موجودی زنجیره تامین صنایع تولیدی را بررسی و پیشنهاد کرده است .شبکه عصبی مصنوعی، کلونی مورچگان و تئوری صف در تحقیقات اتی مورد بررسی قرار گیرند . تمامی مقالات در 8 مورد به ترتیب شماره نویسنده ، نام نویسنده اول ، سال چاپ مقاله، مشکلات یا اهداف، تعداد فاکتورها ، نوع صنایع تولیدی ، روش تحقیق و نتایج و یافته ها دسته بندی شده اند . نتایج حاکی از ان است که ژورنال نشریه پژوهش مهندسی صنایع در سیستم های تولیدExpert Systems with ٚ Journal of Transportation Research Part EApplications بیشترین تعداد چاپ مقالات را داشته اند .نتایج این پژوهش می تواند در زمینه مدیریت سفارشات و کنترل موجودی کمک شایانی به محققان و تصمیم گیرندگان برای حل مسائل در این زمینه در محیط های صنایع تولیدی نماید . در نتیجه افزایش علاقه مندی به تحقیقات بیشتر در رویکرد هزینه یابی بر مبنای فعالیت در میان تحقیقات قبلی برای استفاده از ان در حالت های مختلف مدیریت زنجیره تامین دیده شده است .
کلمات کلیدی : مدیریت سفارش ، کنترل موجودی ، ریسک عملیاتی ، هزینه یابی بر مبنای فعالیت
مقاله کنفرانسی فارسی
4 مدل سازی سیستم های پویا برای بررسی رفتار تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی
سال انتشار: 1396 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
زنجیره های زنجیر ه های تامین ساختارهای چند وجهی با تمرکز بر ادغام کلیه موارد درگیر در فرایند تولید و توزیع محصولات نهایی به مشتریان است .رقابت شدید جهانی و وجود مشتریانی که به طور روز افزون خواستار افزایش سفارشی سازی و پاسخ سریعتر به تقاضای خود هستند و در عین حال پیشرفت در فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب افزایش روز افزون اهمیت نقش اعضای زنجیره تامین در فرایند تولید و توزیع محصولات در بازار های معاصر شده است .توجه روز افزون به سیستم های زنجیره تامین ، نشان دهنده نیاز به اتخاذ رویکردهای مناسبی است که بتواند مدیریت کارامد پیچیدگی و وسعت دامنه زنجیره تامین را تضمین نماید .از انجا که هدف اصلی مدیریت زنجیره تامین بهینه سازی عملکرد زنجیره تامین است .لذا توجهات به توسعه چارچوب های مدل سازی که بتواند در جهت تجزیه و تحلیل و درک رفتار پویای زنجیره های تامین به کار گرفته شود جلب گردیده است .نیاز به ایجاد مدلسازی کل نگر که بتواند بنگاه زنجیره تامین توسعه یافته را در یک سطح استراتژیک در بر گیرد ابتدا توسط صنعت و اخیرا توسط انجمن های علمی تشخیص داده شده است . تصمیم گیرندگان در سطح استراتژیک نیاز به مدل های فراگیر و جامع برای راهنمایی انها در تصمیم گیری های موثر هستند که سود بخشی کل زنجیره تامین را افزایش می دهد . مدیریت زنجیره تامین نیازمند تصمیمات اینده نگر و طراحی سیستم با تکنولوژی پیشرفته با رویکرد جامع و به هم پیوسته است . یکی از ابزارهای مدیریتی بر اساس این نگرش علم پویایی سیستم (SD)می باشد .این علم توانایی شبیه سازی زنجیره های تامین مختلف را دارد . به کمک این شبیه سازی پیامدهای نامشخص تصمیم گیری ها اشکار می شود .هدف عمده این روش شبیه سازی تسریع و تسهیل یادگیری رفتار سیستم ها در شرایط فعلی و اینده است .در این مقاله یک چارچوب مدل سازی برای شبیه سازی عملکرد تولید کننده در زنجیره تامین صنایع تولیدی ارائه می گردد.مدل ارائه شده در این مقاله حول یک سازمان تولیدی که عملکرد ان بر مبنای تولید بر اساس سفارش(MTO) است .طراحی گردیده است . مدل ارائه شده بر مبنای روش پویایی سیستم ها برای شناخت و ارزیابی روند و همچنین شناخت عوامل اثر گذار بر ان ، تهیه و توسعه داده شده است .عملیاتی که در یک واحد تولیدی به عنوان بخشی از زنجیره تامین صورت می گیرند تابع تعداد زیادی از متغیرهای کلیدی می باشند که غالبا روابط متقابل قوی ما بین انها برقرار است . توانایی در شناخت جامع یک سیستم تحلیل اثرات متقابل اجزای مختلف سیستم و با خوردها ،پویایی شناسی سیستم ها را به یک روش ایده ال برای مدلسازی سیستم های تولیدی تبدیل می سازد .هدف این مقاله مدلسازی عملکرد تولید کننده در زنجیره تامین و بدست اوردن بازتاب صحیح رفتار ان بر پایه پویا شناسی سیستم ها با استفاده از نرم افزار Vensimمی باشد.چارچوب مدلسازی ارائه شده جهت مطالعه عملکرد سیستم تحت شرایط اولیه و مقایسه ان با نتایج بدست امده حاصل از اجرای سیستم تحت سناریوهای مختلف با در نظر گرفتن شرایط عملیاتی واقع گرایانه می باشد .تمرکز مدل سازی بر مطالعه و اندازه گیری عملکرد سیستم تولید کننده بر حسب متغیرهای کلیدی از قبیل نرخ سفارشات مشتریان میزان کمبود کالای نهایی که منجر به ایجاد تاخیر در ارضای سفارشات مشتریان می گردد و نرخ ارضای سفارشات مشتریان می باشد . مطالعه با تحلیل نتایج حاصل به پایان میرسد و در انتها نتیجه گیری بر مبنای مقایسه عملکرد سیستم تحت سناریوهای بررسی شده با مدل اولیه صورت می گیرد.
کلمات کلیدی :زنجیره تامین صنایع تولیدی ،پویایی شناسی سیستمSD ،شبیه سازی ، سیستم های تولید بر اساس سفارش MTO
مقاله کنفرانسی فارسی
5 تحلیل اطلاعات تولید در صنایع برای افزایش بهره وری (مطالعه موردی کارخانه سیم و کابل مغان)
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12
صنایع تولیدی همواره با دادهها واطلاعات بسیار زیادی در مورد حجم تولید سفارشهای مشتریان؛ منابع در دسترس و غیره روبرو هستند که د راکثر مواقع این دادها شامل الگوها واطلاعات باارزشی بوده و معمولا دانش پنهان در آنها مورد بی توجهی صاحبان صنعت قرار میگیرداز مهمترین اهداف صاحبان تولیدی؛ دستیابی به تولیدبیشتر می باشد. یکی از روشهای تحلیل و پیش بینی تولید استفاده از سری های زمانی می باشد در این مقاله با استفاده از نظریه سریهای زمانی به تحلیل عملکرد دستگاه های صنعتی پرداخته و به عنوان یک مطالعه موردی عملکرد یکی از دستگاه های کارخانه سیم و کابل مغان را مورد بررسی قرار می دهیم.
کلیدواژه‌ها: صنعت سیم و کابل؛ پیش بینی ؛ سری زمانی Time Series ، Forcast ،ARIMA
مقاله کنفرانسی فارسی
6 بررسي رابطه بین متغیر های نسبت آني ،نسبت جاری و اندازه شرکت با ریسک سیستماتیک در صنایع تولیدی
سال انتشار: 1393 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 6
در حال حاضر حسابداری نقش مهمی در سیستم های اقتصادی ایفا می کند . تصمیم گیری دقیق از جانب اشخاص، شرکتها، دولت و غیره برای توزیعمناسب و کارای منابع مالی امری اجتناب ناپذیر است. برای این گونه تصمیم گیری ها، تصمیم گیرندگان باید اطلاعاتی قابل اتکاء در اختیار داشتهباشند. در واقع هدف حسابداری کمک به این تصمیم گیرندگان است. هدف این پژوهش، بررسی رابطه بین متغیر های نسبت آنی ،نسبت جاری و اندازهشرکت با ریسک سیستماتیک در صنایع تولیدی محصولات دارویی و غذایی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. در راستای این هدف،تعداد 53 شرکت که اطلاعات مورد نیاز برای یک دوره 5 ساله آنها قابل دسترسی بود از میان 60 شرکت انتخاب شدند. سپس، اطلاعات مربوط بهمتغیر های مستقل مورد مطالعه قرار گرفت و ریسک سیستماتیک به عنوان متغیر وابسته محاسبه شد. به منظور آزمون فرضیات از تکنیک های آماریرگرسیون ساده و رگرسیون چند متغیره بهره گرفته شد و معنی دار بودن الگوها با استفاده از آماره های T و F صورت گرفت. نرم افزار مورد استفاده دراین تحقیق spss بوده است.
کلیدواژه‌ها: نسبت آنی، نسبت جاری اندازه شرکت، ریسک سیستماتیک
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer