دانلود و نمایش مقالات مرتبط با صنعت فناوری::صفحه 1
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - صنعت فناوری

تعداد مقالات یافته شده: 11
ردیف عنوان نوع
1 یک چهارچوب برای رتبه بندی خدمات محاسبات ابری
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 40
محاسبات ابری انقلابی را در صنعت فناوری اطلاعات با توانمند ساختن ان ها برای عرضه دسترسی به زیرساخت هایشان و خدمات کاربردی بر مبنای اشتراک ایجاد کرده است. بنابراین، چندین شرکت همانند IBM، مایکروسافت، گوگل، و آمازون شروع به عرضه سرویس های ابری مختلف به مشتریانشان کرده اند. به دلیل تنوع زیاد در سرویس های محاسبات ابری موجود، از دیدگاه مشتری، مشکل شده است تا تصمیم بگیریم که آن ها از چه سرویسی می بایست استفاده کرده و مبنای انتخاب آن ها چه می باشد. در حال حاضر چارچوبی وجود ندارد تا بتواند این امکان را به کاربران بدهد تا به ارزیابی عرضه محاسبات ابری پرداخته و آن ها را بر مبنای توانایی شان برای تامین نیازهای کیفیت خدمات (QoS) رده بندی کنند. در این تحقیق، چارچوب و مکانیسمی را مطرح می کنیم که کیفیت را اندازه گیری کرده و سرویس های محاسبات ابری را اولویت بندی می کند. چنین چارچوبی می تواند تاثیر قابل توجهی را ایجاد کرده و رقابت سالمی را در میان ارائه دهندگان محاسبات ابری برای مد نظر قرار دادن توافقنامه سطح خدمات (SLA) و بهبود کیفیت خدمات شان ایجاد کند. ما عملی بودن چارچوب رده بندی را با استفاده از بررسی موردی نشان می دهیم. کلمات کلیدی: محاسبات ابری، ارزیابی خدمات، کیفیت خدمات، توافقنامه سطح خدمات
مقاله ترجمه شده
2 استفاده از DEMATEL-ANP برای ارزیابی تصمیم های توسعه سیستم اطلاعات سازمانی
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 17 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
روز به روز شرکت های بیشتری انتظار دارند تا با معرفی سیستم های اطلاعات درون رویه های عملیاتی خود، کارایی عملیاتی و اثربخشی تصمیم گیری مدیریتی را بهبود بخشند. برای شرکت ها، پیاده سازی سیستم های مدیریت منابع می تواند کارایی اجرایی مدیریت منابع را تقویت کرده و مزایای رقابتی برای کسب و کارها به همراه داشته باشد. این مطالعه از DEMATEL (آزمایشگاه ارزیابی و تست تصمیم گیری) و ANP (فرآیند شبکه تحلیلی) برای حل روابط پیچیده بین ابعاد معیار استفاده کرد تا مدل سیستم ایده آل را برای پیاده سازی انتخاب کند. نتایج نشان داد که شرکت ها با منابع محدود ترجیح می دهند تا مدل پیاده سازی برونسپاری را انتخاب کنند تا در نیروی کار، هزینه و زمان صرف جویی کرده و در عین حال پایداری سیستم را پس از پیاده سازی تضمین کنند. در نتیجه، مزایای رقابتی عملیات پایدار را می توان تقویت کرد.
کلیدواژگان: صنعت فناوری | سیستم اطلاعات | DEMATEL-ANP | برونسپاری | همسپاری.
مقاله ترجمه شده
3 اصول و حسابداری برای خرید سهام
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 27 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 41
این مقاله به بررسی نقشی که اصول در درک تفسیر موضوع اختیار خرید سهام دارد ، می پردازد. ما به بررسی اصول خاص که مشارکتی در بحث اختیار خرید سهام با گذشت زمان و با اشاره به بحث هایی که در مطبوعات اقتصادی رایج و حرفه ای و گزارش های مربوطه وجود دارند، می پردازیم. تجزیه و تحلیل های ما با انتشار پیش نویس ارائه شده توسط هیات استانداردهای حسابداری مالی (FASB) در سال 1993 ( در مورد شناسایی هزینه مربوطه) آغاز شده و با بازنگری قوانین حسابداری در موضوع اختیار خرید سهام توسط هیات استانداردهای حسابداری مالی (FASB) در سال 2003 به پایان می رسد. ما در میابیم که مفاهیم غالب به کار گرفته شده با گذشت زمان تغییر کرده و به طور محسوسی در تعبیر اختیار خرید سهام و قوانین حسابداری اختیار خرید سهام متفاوت می باشد. اصولی که قبلا در بحث نشان داده شده است و در برابر پس زمینه ای از اقتصاد راکد و امیدواری بالا در بهبود اقتصادی که تحت تاثیر صنعت فناوری می باشد، مد نظر قرار می گیرد، که نگرش مثبتی را با توجه به استفاده از اختیارات با توجه به درک منطقی نتایج سیاست حسابداری دنبال می کند. در مقایسه، اصول جدید در ارتباط با چارچوب متفاوت اجتماعی- اقتصادی برحسته بوده که نگرش منفی را با توجه به استفاده از اختیار خرید سهام ایجاد کرده که ثطعا توجیهات عقلانی متفاوتی را با توجه به سیاست حسابداری به کار می گیرد. ما این مقاله را با مطرح کردن اهمیت اصول در بحث های خط و مش حسابداری به پایان می رسانیم. کلیدواژه ها: حسابداری، هیات استانداردهای حسابداری مالی (FASB)، اصول، اختیار خرید سهام
مقاله ترجمه شده
4 تعیین میزان تاثیر چالش های امنیتی بر رایانش ابری
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
در چند سال گذشته، رایانش )محاسبات( ابری رشد زیادی داشته است که از یک مفهوم کسب و کار امیدوارکننده به یکی از بخشهای به سرعت در حال رشد صنعت فناوری اطلاعات تبدیل شده است. در حال حاضر، شرکتهایی که با ضربه ی رکود اقتصادی مواجه شدند، تشخیص دادند که با وارد شدن در محیط رایانش ابری می توانند دسترسی سریعتری به برنامه های کاربردی پیدا کنند و یا به طور چشمگیری می توانند منابع زیرساختاری خود را توسعه بدهند. پرواضح است که هر ایده یا روش جدید، دارای مزایا و معایبی است، لذا در این مقاله به بررسی چالش ها در رایانش ابری شده است.
کلید واژگان: چالش های امنیتی، رایانش ابری
مقاله کنفرانسی فارسی
5 مروری بر رایانش ابری و ارئه راهکاری برای اشتراک امن داده بر روی منابع ذخیره سازی ابری
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 14
رایانش ابری یک فناوری بسیار امیدوارکننده است که در کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش بازدهی سازمانها کمک می کند.بسیاری براین باورند رایانش ابر، انقلابی است که کل صنعت فناوری اطلاعات را دگرگون خواهد نمود.این مطالغه سعی بر بررسی جنبه های متنوع در ارتباط با رایانش ابری اعم از مشخصات، چالش ها و مزایای رایانش ابری و همچنین راهکاری برای اشتراک امن داده بر روی منابع ذخیره سازی ابری برای راحتی کارشناسان فناوری اطلاعات در پذیرش و درک این فناوری فراهم نموده است.
کلمات کلیدی: رایانش ابری ، مدل، کاربرد ، مشخصات ، چالشهای امنیتی، رمزنگاری
مقاله کنفرانسی فارسی
6 ارائه یک الگوریتم جدید برای زمانبندی وظایف در محاسبات ابری با استفاده از ترکیبی از الگوریتم های فرااکتشافی
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12
امروزه محاسبات ابری شهرت زیادی پیدا کرده و به عنوان نمونه ای از محاسبات توزیع شده بخش عظیمی از صنعت فناوری اطلاعات رادگرگون کرده و با ویژگی هایی که دارد شکل دیگری از خدمات را به کاربران ارائه کرده است ویک فناوری در حال ظهور برای محاسبات سطح بالا تلقی می شود . استفاده مناسب وبهینه از منابع یک چالش است از این رو؛ چگونگی زمانبندی وظایف مسئله ای مهم محسوب می شود که تاثیر زیادی در عملکرد ابر دارد در این مقاله یک روش ترکیبی بر مبنای دو الگوریتم بهینه سازی اجتماع ذرات والگوریتم کلونی مورچگان به نام ACPSO ارائه شدهاست.
کلیدواژه‌ها: محاسبات ابری؛ زمانبندی ؛ زیر ساخت به عنوان سرویس؛ الگوریتم اجتماع ذرات؛ الگوریتم کلونی مورچگان
مقاله کنفرانسی فارسی
7 تحلیل مسائل امنیتی در سرویسهای زیر ساخت بعنوان سرویس در رایانش ابری
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 17
رایانش ابری باعث انعطاف پذیری مقیاس پذیری و صرفه جویی در هزینه های سرمایه صنعت فناوری اطلاعات میشود تامین خدمات مبتنی برابر بسیار مهم است همانطور که بیشتر شرکتها شروع به ارایه راه حل امنیت برای ابر داده اند. بسیاری از سازمانها نهادها؛ از این امر احساس نگرانی می کنند که ایا محیط ابر که قرار است اطلاعتشان را در آن به اشتراک بگذارند یا برای یکسری خدمات به کارکنانشان از این محیط استفاده می کنند آیا امن است یانه اکثر کاربران به ذخیره سازی ابر مکی هستند بخاطر اینکه در هر زمانی قابل دسترس هستند. یک مفهوم زیربنایی در رایانش ابری فراهم نمودن زیرساخت به عنوان سرویس برای تحویل منابع به مشتریان ابر است تا کاربران مجبور به خرید ونگهداری منابع محاسباتی و ذخیره سازی نباشند از سویدیگر ارائه دهندگان خدمات ابری برای ارائه بهتر منابع وامکانات خود به مشتریانش نیزا به استفاده از سرویسهای زیرساخت ابری مطمئن دارند.
کلیدواژه‌ها: زیرساخت به عنوان سرویس، تهدیدات امنیتی زیرساخت به عنوان سرویس، مسایل امنیتی سرویسهای زیرساخترایانش ابری
مقاله کنفرانسی فارسی
8 بررسی شبکه های ابری و چالش های امنیتی
سال انتشار: 1394 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 11
در چند سال اخیر رایانش ابری به یکی از ده فناوری برتر در دنیا تبدیل شده است و بسیاری بر این باورند رایانش ابری، انقلابی است که کل صنعت فناوری اطلاعات را دگرگون خواهد نمود ؛ اما با بررسی تحقیقات انجام گرفته، مشاهده می شود که مسائل امنیتی و در رأس آن محرمانگی، حفظ حریم خصوصی و اعتماد، به عنوان اصلی ترین عوامل نگرانی و مانعی بر سر راه پذیرش فناوری ابر از سوی کاربران است. برقراری اعتماد در رایانش ابری یک موضوع مهم است که هنوز توجه زیادی از جانب دانشگاه و صنعت به آن می شود. پردازش ابری یا پردازش انبوه یک فناوری جدید است که بهتازگی از طرف شرکتهای مختلف از جمله: مایکروسافت، گوگل، آمازون و آی بی ام عرضه شده است. در این سیستم به جای نصب چندین نرم افزار بر روی چند رایانه، تنها یک نرمافزار، یک بار اجرا و بارگذاری میشود و تمامی افراد از طریق یک خدمات بر خط(online services) به آن دسترسی پیدا میکنند. به این پروسه در » پردازش ابری «یا در اصطلاحCloud Computing میگویند. محاسبات ابری به برنامه و سرویسهایی اشاره دارد که در یک شبکه توزیع شده اجرا میشود واز منابع مجازی استفاده میکند، همچنین از طریق پروتکلهای رایج اینترنت و استانداردهای شبکه قابل دستیابی میباشند. برای درك محاسبات ابری از تمامی جنبه ها لازم است انواع مختلف ابررا طبقه بندی کنیم. مدل اول ابر بر این مبناست که ابر کجا مستقر شده است(مدل استقرار) و مدل دوم بر این مبناست که چه نوع سرویسی را عرضه میکند (مدل سرویس). محاسبات ابری مزایای بسیاری دارد و در صنعت و در بین عموم محبوبیت بالایی کسب کرده است و معایبی دارد که در ادامه به بررسی آن میپردازیم.
کلید واژه : پردازش ابری ، پردازش شبکه ای ، مجازی سازی ، امنیت پردازش ابری
مقاله کنفرانسی فارسی
9 ارائه مدل پذیرش تکنولوژی همراه بی سیم با روش فازی در شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات
سال انتشار: 1393 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 16
ابزارهای همراه امروزه به عنوان برجسته ترین ابزارها در بهبود دسترسی به اطلاعات، ارتقای اثربخشی مدیریت و افزایش کارایی عملیاتی شناخته میشوند. همزمان با رواج ابزارهای قابل حملی همچون لپ تاپ ها، گوشی های هوشمند، تبلت ها و دستیارهای دیجیتال شخصی، تعداد کاربران اینترنتبی سیم در سراسر جهان به سرعت رو به افزایش است. بکارگیری ابزارها و سایر تکنولوژی های همراه، به مدیران و کارکنان صنعت فناوری اطلاعات اینامکان را می دهد تا بتوانند در هر مکانی اطلاعات مربوط به پروژه ها را به صورت اثربخش دریافت کرده، ذخیره و پردازش کنند، به آن ها دسترسی یابندو یا آن ها را به مکان های دیگری انتقال دهند و نیز تا حد امکان کلیه خطاها و تأخیرهای ناشی از رویکردهای دستی را از میان ببرند. هدف از اینپژوهش ارائه مدلی در پذیرش تکنولوژی های همراه بی سیم در شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات می باشد. روش پژوهش با نظرسنجی ازخبرگان حوزه مدیریت فناوری اطلاعات به روش فازی انجام گرفت و عناصر مدل مشخص شدند. یافته های پژوهش با استفاده از نرم افزارSPSS تحلیل شده اند. یافته ها نشان می دهند که عناصر سودمندی ادراک شده، سهولت استفاده ادراک شده، کیفیت ادراک شده و امنیت بر پذیرشابزارهای همراه بی سیم مؤثر می باشند.
کلیدواژه‌ها: مدل پذیرش تکنولوژی، بی سیم، تکنولوژی همراه، رویکرد فازی، متغیرهای کلامی، میانگین فازی مثلثی
مقاله کنفرانسی فارسی
10 بنیادهای کاربردی ارتقاء دانش در سازمان های فعال در حوزه فناوری اطلاعات
سال انتشار: 1393 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 10
با پیشرفت علوم نوین و رقابتی تر شدن محیط در عرصه دستاوردهای فناوری، مدیریت دانش به عنوان یکی از مهم ترین مزایایرقابتی پایدار سازمان های درگیر تکنولوژی محسوب می شود. این امر به خصوص در حوزه فناوری اطلاعات به عنوان یکی از علوم وفناوری های مطرح در عصر ارتباطات، دارای اهمیت بیشتری می باشد. با وجود ماهیت منحصربفرد صنعت فناوری اطلاعات به عنوانیکی از صنایع پیشرفته در کشور، تاکنون در هیچ پژوهشی به اهمیت ارتقاء دانش در این حوزه پرداخته نشده است. هدف از اینپژوهش، پرداختن به مبحث ارتقاء دانش به عنوان یکی از جنبه های مهم مدیریت دانش در سازمان های فعال در حوزه فناوریاطلاعات می باشد. ارتقاء دانش موجب افزایش ظرفیت های تسهیم دانش می گردد، به نحوی که یک فرد موجب افزایش دانش فرددیگر می شود. روش پژوهش با نظرسنجی از خبرگان حوزه مدیریت فناوری اطلاعات و مشخص نمودن سنجه های پرسش نامهانجام گرفت. یافته های پژوهش با نرم افزار SPSS تحلیل شده است. یافته ها نشان می دهند که ارتقاء دانش موجب استفاده اززبان مشترک دانشی، ارتقای اثربخشی و کارایی، مشارکت در تصمیم گیری ها، بهبود دانش کارکنان، ایجاد محیط پایدار انتقال واشتراک دانش و کاهش تأخیر در تصمیم گیری های سازمانی در سازمان های فعال در حوزه فناوری اطلاعات می گردد.
کلیدواژه‌ها: مدیریت دانش، ارتقاء دانش، فناوری اطلاعات، میانگین فازی مثلثی، رویکرد فازی
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer