دانلود و نمایش مقالات مرتبط با فوتبال::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - فوتبال

تعداد مقالات یافته شده: 7
ردیف عنوان نوع
1 محدودیت در چرخش داخلی مفصل ران همراه است با خطر فزاینده آسیب ACL
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
هدف: مدارک و شواهد هدف نشان می دهند که برخورد درون حفره ای (FAI ) در ورزشکاران ممکن است خطر آسیب رباط صلیبی جلویی(ACL) را افزایش دهد. این مطالعه، آسیب ACL را با دامنه حرکتی مفصل ران در سری های متوالی از نخبگان، ورزشکاران مخاطب ارتباط می دهد و این فرضیه را که محدودیت در چرخش محوری مفصل ران موجود بطور پویا در مدل سیلیکوی یک فرود چرخشی شبیه سازی شده ، فشار ACL و خطر پارگی ACL را افزایش می دهد، آزمون می کند.
روش ها: سیصد و بیست و چهار نفر از ورزشکاران فوتبال شرکت کننده در اردو دعوت شده ملی 2012NFL بررسی شدند. محدوده چرخش داخلی مفصل ران اندازه گیری شد و با سابقه مصدومیت ACL و جراحی ترمیمی همبسته شد. یک مورد در مدل بیومکانیکی سیلیکو به منظور مطالعه اثر FAI بر نقطه اوج فشار نسبی توسعه داده شده ACL در طول یک فرود چرخشی شبیه سازی شده مورد استفاده قرار گرفت.
نتایج: در داخل بدن نتایج نشان دادند که کاهش در چرخش داخلی مفصل ران چپ همراه بود با افزایش از لحاظ آماری معنی دار احتمال آسیب ACL در زانو همان طرف یا طرف مقابل (بترتیب p < 0.0001 و OR 0.95, p = 0.0001). محاسبه پس از برآورد نسبت احتمال ابتلا به آسیب ACL بر اساس نقص در چرخش داخلی مفصل ران نشان داد که یک کاهش 30 درجه ای در چرخش داخلی مفصل ران سمت چپ همراه بود با 4.06 یا 5.29 برابر بیشتر از احتمال آسیب ACL در همان طرف و اندام مقابل. در مدل سیلیکو نشان داده شد که FAI سیستماتیک اوج فشارپیش بینی شده ACL را در طول فرود چرخشی افزایش داده است.
نتیجه گیری: FAI ممکن است همراه باشد با آسیب ACL به دلیل مقاومت فزاینده برای چرخش محوری داخلی استخوان در طول یک مانور پویا مانند فرود چرخشی. این بینش ممکن است به مداخلات بهتر به منظور جلوگیری از آسیب ACL و درک بهتر از ناتوانی بازسازی منجر شود.
سطح شواهد - مطالعه هم گروهی، سطح IV
کلمات کلیدی: مفصل ران | رباط صلیبی جلویی| برخورد درون حفره ای| فوتبال | زانو| مدل سیلیکو
مقاله ترجمه شده
2 چارچوبی برای بازسازی دینامیکی سیستم تحلیل معنایی ویدیو بر اساس کنترل توجه فراگیر
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 15 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 62
سیستم‌های کنونی تحلیل معنایی ویدیو معمولاً سلسله مرتبه‌ای هستند و شامل سطح‌هایی هستند تا فواصل معنایی بین ویژگی‌های سطح پایین و مفاهیم سطح بالا را جبران کنند. در این سیستم‌ها، برخی ویژگی‌ها، توصیف‌گرها، اشیا یا مفاهیم در هر سطح وجود دارند و بنابراین، پیچیدگی محاسباتی کلی این سیستم‌ها زیاد است. در این مقاله، چارچوب پیشنهادی، جریان پردازش را با استفاده از روش کنترل توجه تکاملی هدایت می‌کند. چارچوب پیشنهادی برای تشخیص رویداد در پخش ویدیوی فوتبال و با استفاده از تعداد محدودی نمونه آموزشی ارزیابی می‌شود. آزمایشات نشان می‌دهد که چارچوب پیشنهادی توانایی فراگیری چگونگی هدایت توجه به مفاهیم/ ویژگی‌های سازنده و بازسازی دینامیکی ساختار اولیه سیستم را دارد تا با پیچیدگی محاسباتی کم‌تر به هدف نهایی برسد.
کلمات کلیدی: کنترل توجه | پخش فراگیر ویدئو فوتبال | تشخیص رویداد | آموزش Q | تجزیه و تحلیل معنایی ویدئو
مقاله ترجمه شده
3 Sports data mining: predicting results for the college football games
داده کاوری ورزشی: پیش بینی نتایج برای بازی های فوتبال کالج-2015
In many real-life sports games, spectators are interested in predicting the outcomes and watching the games to verify their predictions. Traditional approaches include subjective prediction, objective prediction, and simple statistical methods. However, these approaches may not be too reliable in many situations. In this paper, we present a sports data mining approach, which helps discover interesting knowledge and predict outcomes of sports games such as college football. Our approach makes predictions based on a combination of four different measures on the historical results of the games. Evaluation results on real-life college football data shows that our approach leads to relatively high accuracy in result prediction. Keywords: American football; college football; data mining; knowledge -based and intelligent information & engineering systems; intelligent systems applications; prediction; sports data mining
مقاله انگلیسی
4 سطح اضطراب و تصمیم گیری در بین داوران فوتبال سطح بالای نروژ
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 25
هدف این تحقیق آن است که سطح اضطراب داوران سطح بالای نروژی را در حین داوری بررسی و سطح اضطراب را با توجه به سطح داوری پیش بینی داده و نیز صلاحیت در داوری کردن را به بحث بگذارد. همچنین حس داوران در هنگام شلوغی و مزاحمت از سوی بازیکنان و/ یا مربیان مورد بررسی قرار می¬گیرد تا مشخص شود که این مزاحمت ها و پرخاشگری ها چقدر در اشتباهات داوری نقش دارند. در کل 83 داور(با نرخ پاسخگویی 7/84%)، (73 مرد و 10 زن) در بازه ی سنی 46-20(متوسط 2/32 سال) پرسشنامه ی ما را با استفاده از سروی ایکس اکت ، یک برنامه ی تحت وب برای هدایت پرسشنامه های الکترونیکی، تکمیل کردند. سطح متوسط اضطراب برای تمام داوران موجود در نمونه، 28(4/5=SD) بود. آنالیز رگرسیون نشان داد که داورانی که در لیگ دسته یک نروژ حضور دارند، امتیاز بالاتری را در سطح اضطراب نسبت به داورانی که در لیگ دسته دو فعالیت دارند، به دست آورده اند. به علاوه، داورانی که صلاحیتشان به صورت ضعیف یا متوسط می باشد( در مقایسه با همکارانشان)، به طور قابل ملاحظه ای سطح اضطرابشان نسبت به سایر داوران بالا بود(گروه های عالی یا بسیار عالی). اکثر داوران اذعان داشتند که سر و صدا و مزاحمت موجب خطا در داوری می شود و رفتار پرخاشگرانه در تصمیم گیری آن ها تأثیری ندارد(فرکانس مخالفت، %95-80).
کلمات کلیدی: اضطراب | تصمیم گیری | داوران فوتبال | صلاحیت ادراک شده | فشار اجتماعی
مقاله ترجمه شده
5 کمال گرایی و اضطراب رقابتی در ورزشکاران : تفاوت بین تلاش برای کامل شدن و واکنشهای منفی نسبت به ناکامل بودن
سال انتشار: 2007 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
از آنجائیکه بعضی محققان استدلال کردند که کامل بودن در ورزشها ناکارامد است زیرا این مرتبط با ویژگیهای ناکارامدی مانند اضطراب رقابتی بالا است ، مقاله موجود استدلال میکند که تلاش برای کامل شدن ناکارامد نیست و به اضطراب رقابتی مرتبط نیست. 4 مثال از ورزشکاران ( ورزشکاران دبیرستانی ، بازیکنان فوتبال مدرسه ، و دو مثال از ورزشکاران دانشجوی دانشگاه) ارزیابیهای کامل شدن در طی رقابتها و اضطراب رقابتی را تکمیل کرده اند. در تمام مثالها ، نتایج نشان میدهد که کامل شدن کلی مرتبط با اضطراب رقابتی بسیار ادراکی و جسمی هستند. با این حال ، زمانیکه تلاش برای کامل شدن و واکنشهای منفی برای نقص و عیب متمایز و دارای تفاوت بودند ، تنها مورد آخر مرتبط با هیجان بالاتر هستند ، از آنجائیکه تلاش برای کامل شدن به اضطراب مرتبط نبود. علاوه بر این ، زمانیکه تأثیر واکنشهای منفی ناکامل بودن را حذف میکنیم ، تلاش برای کامل شدن مرتبط با اعتماد به نفس بالاتر و اضطراب پایین تر است. یافته های موجود پیشنهاد میدهد که تلاش برای کامل شدن در ورزشها ناکارامدی نیست. در مقابل ، ورزشکارانی که در تلاش برای کامل شدن هستند و به طور موفقیت امیزی واکنشهای منفی به ناکاملی را کنترل میکنند ممکن است حتی تجربه اضطراب کمتر داشته و در طی رقابتها اعتماد به نفس بالایی داشته باشند.
کلمات کلیدی : کامل شدن | ورزش | تمرین | اضطراب | اعتماد به نفس
مقاله ترجمه شده
6 نقش رسانه در جذب تماشاگران مورد مطالعه: تیمهای فوتبال استان خراسان رضوی حاضر در لیگ آزادگان
سال انتشار: 1393 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 7
رسانه ها به عنوان یکی از تاثیرگذارترین عوامل جذب تماشاگران محسوب شده و نقش عمدهای را در ترسیم وجهه سازمان ها، بازیکنان و رویدادهایورزشی نزد افکار عمومی، ایفا میکنند. در این راستا، هدف پژوهش حاضر معرفی و ارزیابی عوامل هشتگانه کارکردی رسانه ها در قالب یک مدلساختاری و دستیابی به میزان اهمیت و عملکرد این عوامل بر جذب تماشاگران است. جامعه آماری این پژوهش را تماشاگران لیگ آزادگان حاضر درورزشگاههای فوتبال استان خراسان رضوی در شهر مشهد تشکیل می دهد. برای جمع آوری داده ها از پرسشنامه استفاده گردیده، و از تعداد 400پرسشنامه توزیع شده، 219 پرسشنامه تکمیل و 117 پرسشنامه مبنای تحلیل قرار گرفته است. به منظور برازش مدل مفهومی از روش بیزرل و برای تعیین وضعیت عوامل کارکردی هشتگانه رسانه از روش تحلیل اهمیت -عملکرد استفاده شده است. نتایج نشان داد مدل ساختاری از برازش معنی داری برخوردار بوده و یافته های حاصل از تحلیل شبکه اهمیت عملکرد بیانگر این واقعیت است که پوشش خبری بازیها توسط تلویزیون و پوشش تلویزیونی بازیها از اهمیت و عملکرد بالایی برخوردارند، در حالیکه مصاحبه های تلویزیونی با بازیکنان و مربیان، علیرغم اهمیت بالا از عملکرد مناسبی برخوردار نمی باشند.
کلیدواژه‌ها: رسانه، هوادار، تماشاگر، LISREL، تحلیل اهمیت عملکرد (IPA)، لیگ فوتبال آزادگان
مقاله کنفرانسی فارسی
7 تاثیر ویژگیهای جمعیت شناختی داوطلبان ورزشی بر انگیزش و رضایتمندی آنها
سال انتشار: 1393 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 8
نیروهای داوطلب نه تنها یک منبع انسانی مهم و قدرتمند برای جوامعند، بلکه یک بنیاد و اساسی برای موفقیت و کامیابی جوامع محسوب می شوند.هدف این پژوهش بررسی تاثیر ویژگیهای جمعیت شناختی برانگیزش و رضایتمندی نیروهای داوطلب در هیاتهای فوتبال استانهای همدان و کردستانبود. روش تحقیق از نوع توصیفی پیمایشی بود و جامعه آماری نیروهای فعال سازماندهی شده در هیاتهای فوتبال استانهای همدان و کردستان که از اینبین 226 نفر(128 استان همدان و 98 نفر از استان کردستان) به عنوان نمونه آماری انتخاب شدند؛ ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه محقق ساخته بود که روایی آن را تعدادی از اساتید مجرب تایید و با استفاده از آلفای کرونباخ پایایی آن 86% و 84% به ترتیب برای پرسشنامه «انگیزه داوطلبان» و «رضایتمندی داوطلبان» بهدستآمد. برای تجزیه و تحلیل داده ها از آمار توصیفی و از K-S برای تعیین نرمال بودن داده های آماری، t مستقل برای مقایسه داده ها در دو گروه مستقل و ANOVA برای مقایسه داده ها در گروه های مستقل و از آزمون تعقیبی توکی برای بررسی میزان تفاوت بین گروه ها و از ضریب همبستگی پیرسون برای تعیین میزان ارتباط متغیرهای تحقیق و از نرم افزار آماری SPSS13 استفادهگردید، سطح معنی داری آماری (P≤0/05) درنظر گرفت شد. نتایج: زنان از رضایتمندی و انگیزش بالاتری برخوردارند و بین رضایتمندی زنان و مردان در سطح (P≤0/001) تفاوت معنی داری وجود دارد و بین انگیزش زنان و مردان برای داوطلب شدن تفاوت معنی داری بدست آمد؛ ولی تفاوت معنی داری بین افراد متاهل و مجرد در هر دو متغیر مورد بررسی وجود ندارد؛ همچنین بین سن با میزان رضایتمندی رابطه منفی وجود دارد، ولی بین سابقه داوطلبی با میزان رضایتمندی یک ارتباط مثبت معنی داربدست آمد و بین سن داوطلبان با میزان انگیزش آنها ارتباط معنی داری حاصل شد، نتایج نشان داد یک ارتباط معنیدار معکوس بین سابقه داوطلبان و میزان انگیزش وجود دارد. نتایج آزمون ANOVA نشان داد، بین گروه های با مدارک تحصیلی بالاتر تفاوت معنی داری در میزان انگیزش داوطلبان وجود دارد و نتیجه آزمون تعقیبی توکی بیانگر این واقعیت است که با افزایش مدرک تحصیلی، انگیزش آنها برای داوطلب شدن بیشتر شده است، ولی بین میزان رضایتمندی داوطلبان و مدارک تحصیلی مختلف تفاوت معنی داری وجود ندارد.
کلیدواژه‌ها: داوطلب ورزشی، انگیزش، رضایتمندی، هیاتهای ورزشی
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer