دانلود و نمایش مقالات مرتبط با مدیریت استعداد::صفحه 1
تبریک 97
آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - مدیریت استعداد

تعداد مقالات یافته شده: 16
ردیف عنوان نوع
1 The search for global competence: From international HR to talent management
جستجو برای صلاحیت جهانی: از منابع انسانی بین المللی به مدیریت استعداد-2016
This article describes the evolution of the search for global competence through a 50-year content analysis and review of published research in the field of International HR Management (IHRM), and more recently, Talent Management (TM), with special emphasis on the Journal of World Business. We present a detailed examination of the IHRM/TM content of the Journal of World Business from its inception in 1965 through 2014. To put the results of that review into perspective, we review key themes in global business and strategy from 1965 to the present, noting where IHRM/TM research and business trends correspond, diverge, and lag. Next, we present a brief history of IHRM and TM, showing how the emerging theme of TM offers challenges and promise for connecting future IHRM/TM research with emerging business, strategy, and social trends. We conclude with the implications of our findings for future research, and the importance of the search for global competence.
Keywords: International HR Management | Global business trends | Talent management | Global talent management | Global competence | Business strategy
مقاله انگلیسی
2 مدیریت استعداد: آماده‌سازی یک نیروی کار چابک "آماده"
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 4 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12
به منظور آماده‌سازی در جهت معضل سالخوردگی نیروی کار فعلی که در سراسر سازمان‌های جهان در حال وقوع است، اجرا و تشویق فرهنگ جانشینی و اثربخشی سازمانی برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی موثر و کارآمد ضروری است، در این سازمان‌ها افراد بزرگترین دارایی‌ها هستند که در نتایج موفقیت‌آمیز، مانند مراقبت و رضایت بیمار سهم دارند. توانایی جذب، استخدام، ارتقا و حفظ استعدادهای برتر یک هدف کلیدی در هر سازمانی است که در مورد نگه‌داری و حفظ مزیت‌های رقابتی و سهم بازار خود نگران است. به طور کلی، سازمان‌هایی که توانایی‌هایی آن‌ها سوخت رشد و تحریک عملکرد است، به ویژه در، خاورمیانه، که کشورها در حال تجربه توسعات سریع اقتصادی هستند، تضمین اینکه سرمایه انسانی، خصوصآ اتباع، آماده به پذیرش تغییرات هستند و می‌توانند از لحاظ عملکردی و همچنین رفتاری در سازمان‌ها به عنوان رهبر استراتژیک موثر نقش کلیدی را بازی کنند، حیاتی است. صرف نظر از صنعت یا موقعیت، سرمایه انسانی، برنامه‌ریزی نیروی کار و پیشرفت نیروی کار به موضوع نگران‌کننده جهانی تبدیل شده است؛ آمادگی استعدادها برای تصدی موثر و اثربخش حیاتی است. علاوه براین، دانشگاهیان و پژوهشگران نشان دادند که چابکی استعداد برای پیشرفت، رشد و پایداری سازمانی مهم است.
کلمات کلیدی: استعداد | تصدی | برنامه‌ریزی نیروی‌کار | پیشرفت | اثربخشی سازمانی | سرمایه انسانی
مقاله ترجمه شده
3 عوامل موثر بر قابلیت مدیریت ارشد به منظور شناسایی کارمندان کلیدی
سال انتشار: 2015 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 30
با وجود افزایش علاقه علمی، فرایند تدوین مدیریت منابع انسانی هنوز هم نامشخص است. بر اساس مقالات سرمایه انسانی و مدیریت استعداد، این مطالعه به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه تیم مدیریت ارشد منابع حیاتی انسانی را شناسایی می کند. مدل ارائه شده نشان می دهد که چگونه توانایی تیم مدیریت ارشد برای شناسایی کارمندان کلیدی به دو ویژگی سرمایه انسانی وابسته است (مهارت های شناختی و جهت گیری ارزش). تجزیه و تحلیل تجربی توسعه نفوذ سرمایه انسانی را تایید می کند. با این وجود، نتایج تنها یکسری پشتیبانی جزئی را برای فرضیه ما ارائه می دهند، که نشان می دهد که شناسایی منابع حیاتی انسانی پیچیده تر از آنچه که از لحاظ نظری فرض شده است می باشد. برآورد مدل ارائه شده نشان می دهد که تیم مدیریت ارشد نیاز به ترکیبی از مهارت های منطقی و خلاق و همچنین یک گرایش جمعی دارد تا بتواند موثر واقع شود. مفاهیم این نتیجه گیری برای دانشگاهیان و پزشکان در مقاله، و همچنین به عنوان محدودیت های مطالعه مورد بحث است.
واژه های کلیدی: مدیریت استراتژیک منابع انسانی | شناسایی استراتژیک سرمایه انسانی | تیم مدیریت ارشد | ارزش | مهارت های شناختی
مقاله ترجمه شده
4 از مدیریت استعداد تا بهینه سازی استعداد
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 8 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 23
اصطلاح "مدیریت استعداد" مدتهای مدیدی به معنای تجربه اندوزی بوده است اما در سراسر جهان تعاریف فراوانی برای آن یافت می شود، کاربردهایشان تغییر یافته و درحال حاضر با معیارهای فراوانی – و عمدتا ماهرانه ای- مورد استفاده قرار گرفته اند. این مقاله نشان می دهدکه چطور محتوای مدیریت استعداد در هر صنعت و جغرافیایی هم مقداری نظری است و هم عملی. چطور میتوانیم متوجه شویم سرمایه گذاریهای استعداد بهینه سازی شده اند؟ طول عمر استعداد چیست و چرا مهم است؟ بعلاوه این مقاله چهارچوب سرمایه مردمی را که بعنوان یک پل جهانی بین شخصی مهم و پیامدهای شرکتی از قبیل معامله، عملکرد مالی، کیفیت، بهره وری، حفظ مشتری و فرایند و سیاست های سازمانی که بهینه سازی استعدادِ کم و زیاد را می گرداند، ارائه کرده و شرح می دهد.
کلمات کلیدی: استعداد | مدیریت استعداد | طول(دوره) عمر کارمندان | سرمایه مردمی | سرمایه انسانی
مقاله ترجمه شده
5 معنای استعداد در دنیای کار چیست؟
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 11 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
اشتباه همیشگی که در مورد معنای «استعداد» در دنیای کار وجود دارد مانع از ایجاد نظریه‌ها و روش‌های عامه پسند مدیریت استعداد می‌شود. هدف این مقاله، مشارکت در مطالعات مدیریت استعداد با ارائه مروری عمیق بر مفهوم استعداد در فضای خاص دنیای کار و ارائه چارچوبی برای ادراک آن است. ما رویکردهای نظری مختلف نسبت به استعداد را به رویکردهای شیئی (یا استعداد همانند توانایی طبیعی، استعداد همانند تسلط، استعداد همانند تعهد و استعداد همانند انطباق است) در مقابل رویکردهای فردی (به عبارتی، استعداد همانند کلیه افراد، استعداد همانند برخی افراد) دسته بندی می‌کنیم و اصول دینامیکی موجود درون و بین آنها و نیز برداشت‌هایی که از آن‌ها می‌توان برای نظریه و روش مدیریت استعداد داشت، شناسایی می‌کنیم. در نهایت، به بحث درمورد راه‌های متفاوت برای تحقیق آتی که هدفش گسترش بیشتر ساختار استعداد-و درنتیجه مدیریت استعداد-است، می‌پردازیم.
کلیدواژه‌ها: استعداد | مدیریت استعداد | کارمندان با عملکرد بالا | پتانسیل‌های عالی | تفکیک سازی نیروی کاری
مقاله ترجمه شده
6 هدف / تنظیم هدف و ارزیابی عملکرد به عنوان ابزاری برای مدیریت استعداد
سال انتشار: 2012 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 10
مدیریت استعداد به یک ناحیه از دغدغه های رو به رشد در صنعت و جوامع تحقیقاتی تبدیل شده است، این مقاله به دنبال بررسی کارکردهای مدیریت استعداد و روندهایی است که باعث شکل گیری شرکت های تجاری موفق می شود. بررسی موردی بهترین کارکردها در مدیریت استعداد با استفاده از مصاحبه های شخصی و بایگانی داده های مشترک توسط سازمان دنبال شد. این بررسی موردی که تغییرات مدیریت استعداد را توصیف می کند در ابتدا از یک شرکت تولید فولاد آغاز شد. در این رابطه پیرامون هدف گذاری که جدیدا اجرا شده، مدیریت عملکرد و کارکردهای توسعه کارکنان شرکت بحث می شود. این مورد به تحلیل این نوآوری ها، شکاف های موجود در این سیستم ها پرداخته و روش یکپارچه ای را برای موارد مشابه نشان می دهد.
کلمات کلیدی: مدیریت استعداد | هدف گذاری | مدیریت عملکرد | توسعه کارکنان
مقاله ترجمه شده
7 بررسی مدیریت استعداد در هند: نقش نادیده گرفته شده پاداش های درونی
سال انتشار: 2010 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 13 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 40
چالش مدیریت استعداد جهان، برای موفقیت شرکت حیاتی است. حتی با وجود رکود در اقتصاد جهان در سالهای 2008 و 2009، چالش های مداومی در زمینه مدیریت و حفظ استعداد، به طور خاص در مناطق در حال توسعه جهان وجود دارد جاییکه فعالیت های اقتصادی از دسترسی به کارکنان با مهارت هم بیشتر شده است. برای بررسی این وضعیت، ما مدل مدیریت استعداد را در 28 شرکت هندی شامل 4811 کارمند سطح حرفه ای تست کردیم. پاداش های درونی یک عنصر ضروری در حفظ کارکنان ، رضایت از سازمان و موفقیت شغلی است. ما 4 بعد از پاداش های درونی را بررسی کردیم: مسئولیت های اجتماعی کارفرما ، غرور و افتخار در سازمان ، پشتیبانی مدیر و مدیریت عملکرد ( PM). ما اهمیت پاداش درونی را به عنوان یک متغیر تعدیل کننده و همچنین نقش تعدیل کننده عوامل سلامت کاری را کشف کردیم. تحقیقات ما نشان می دهد که کارفرمایان ملی و بین المللی و چند ملیتی ممکن است مکانیزم غیر مالی را حتی در محیط چالش برانگیز بازار برای حفظ و رضایت کارکنان به کار گیرند. ما مفاهیمی برای شیوه های تحقیقاتی و مدیریت منابع انسانی ارائه کردیم.
کلمات کلیدی: موفقیت شغلی | تعهد شغلی | هند | پاداش های درونی | مدیریت عملکرد | غرور | نگهداری | رضایتمندی | مسئولیت اجتماعی | مدیریت استعداد
مقاله ترجمه شده
8 جانشین پروری و اشتباهات رایج در تدوین ان Succession & common mistakes in its development
سال انتشار: 1396 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12
در دنیای رقابتی و جدید امروز به زحمت می توان شباهتی میان ساختار سازمان ها در زمان حال و گذشته یافت . موفقیت در گرو سازمان هایی است که از همه نیروی و امکانات خود برای رقابت و سبقت گرفتن از سازمان های دیگر استفاده کنند . هر جامعه پیشرفت خود را مدیون سازمان های توسعه یافته است و ر سازمان پیشرفت و موفقیت خود را مدیون مدیران و انسان های متخصص است .یکی از تهدیدات اساسی که سازمان ها با ان در اینده روبه رو خواهند شد خالی ماندن پست های کلیدی و مدیریتی انهاست که فرایند جانشین پروری بتعث هموار شدن مسیر سازمان ها در مواجهه با این تهدیدات خواهد شد. در واقع جانشین پروری یک نوع مدیریت استعداد برای مصون نگه داشتن سازمان ها در برابر تغییر سریع دنیای تجاری امروز می باشد که در این مقاله سعی نموده ایم این فرایند و برنامه ریزی را شرح دهیم .
کلمات کلیدی : جانشین پروری ،برنامه ریزی جانشین پروری ، مدیریت جانشین پروری
مقاله کنفرانسی فارسی
9 نظام مدیریت استعداد در سازمان
سال انتشار: 1396 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 9
هدف این پژوهش بررسی تاثیر راهبرد منحصر به فرد مدیریت استعداد بر قرار داد روان شناختی کارکنان مستعد شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری می باشد . سنجش پایایی پرسشنامه با استفاده از شاخص بار عاملی و پایایی مرکب انجام شد .بار عاملی شاخص ها به طور میانگین برابر با 0/871و پایایی مرکب سازه ها نیز بالاتر از میزان حداقل 0/708بود و بنابراین پایایی پرسشنامه تایید شد . میزان متوسط واریانس استخراج شده برای سازه ها بالاتر از0/5 بود و بنابراین روایی همگرای سازه ها نیز مورد تایید قرار گرفت . در بررسی نتایج حاصل از ازمون کیفیت مدل ساختاری ،مقدار میانگین ضریب تعیین0/55 و ضریب مسیر0/736 نشان از تاثیر قابل توجه راهبرد منحصر به فرد بر قرار داد روان شناختی کارکنان داشت و میزان آماره تی برای سازه قرار داد روان شناختی به طور میانگین برابر با17/158 بود و معناداری رابطه در سطح %99تایید شد .نتایج نشان داد که سازمان با بکارگیری راهبرد منحصر به فرد در زمینه مدیریت استعداد توانست تاثیر قابل توجهی بر قرارداد روان شناختی کارکنان مستعد خود گذاشته و انرا محقق سازد و فرضیه پژوهش مورد تایید قرار گرفت .
کلمات کلیدی :مدیریت استعداد ،راهبرد منحصر به فرد ، قرار داد روان شناختی ، شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری
مقاله کنفرانسی فارسی
10 بررسی اثر دینامیکی در کنترل منابع انسانی با استفاده از تحلیل پوششی داده های شبکه ای ( مورد مطالعه : سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان )
سال انتشار: 1396 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 0 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
طی سالهای اخیر شرکت ها و مدیران منابع انسانی انها به طور مداوم در حال جستجوی روش ها و اقدامات جدید به منظور مقابله با مشکلات و بحران هایی جهانی هستند . در این خصوص بسیاری از محققین مدیریت استعداد و عملکرد را به عنوان یک رویکرد معرفی کرده اند .یکی از مواردی که در زمینه مدیریت عملکرد مطرح می باشد کنترل منابع انسانی است .کنترل منابع انسانی نشان دهنده ی روش راهبری شرکت ها در حمایت از بکارگیری مفاهیم برنامه ریزی ، ارزیابی و سازمان دهی در سطح مدیریت منابع انسانی و کنترل نمودن برنامه ریزی ، تحلیل انحراف برنامه و خلق و ایجاد برنامه های عملیاتی ، بودجه ریزی و محاسبات می باشد .لذا در این پژوهش با هدف استفاده از تحلیل پوششی داده های دینامیکی در کنترل منابع انسانی و اندازه گیری کارایی ساختارهای دارای اثر دینامیکی ، در ابتدا بر اساس شرایط سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان ورودی ها و خروجی های سیسم کنترل منابع انسانی شامل انگیزش شغلی ، رضایت شغلی ، سطح مهارت و تخصص ، حقوق و دستمزد و مزایا ، شرایط فیزیکی ، حجم کاری ، پیچیدگی و نفر ساعت اموزش شناسایی گردید . سپس متغیر دارای اثر دینامیکی تعیین و بر اساس دور های زمانی شبکه واحدهای تصمیم گیری پیشنهاد گردید . پس از ان مدل تحلیل پوششی داده های شبکه ای پریتو و زوفیو به عنوان مدل ارزیابی کارایی ساختار پیشنهادی انتخاب شد .در مرحله بعد اطلاعات کمی از پایگاه داده سامان و اطلاعات کیفی مورد نیاز توسط پرسش نامه طراحی شده بر اساس ورودی ها و خروجی های مدل و توسط 30 نفر از مدیران سازمان تکمیل گردید . در نهایت نتایج پرسش نامه به عنوان ورودی به مدل وارد و کارایی مدیران محاسبه گردید . امید است نتایج حاصل از این پژوهش بتواند سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان را در بهبود سیستم مدیریت منابع انسانی خود یاری رساند .
کلمات کلیدی : کنترل منابع انسانی ، کارایی ، تحلیل پوششی داده ها ، اثر دینامیکی
مقاله کنفرانسی فارسی
موضوعات
footer