دانلود و نمایش مقالات مرتبط با کوبا::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - کوبا

تعداد مقالات یافته شده: 5
ردیف عنوان نوع
1 بازگشت اجتماعی و قصد مسافرت کردن
سال انتشار: 2018 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 32
در تشخیص اینکه ههمه تجربیات مسافرتی به صورت یکسان ارزیابی نمی شوند، فرصتی برای تجربیات مختلف مسافرتی وجود دارد که سطوح مختلفی از "بازگشت اجتماعی" را تولید کنند. "بازگشت اجتماعی" مقدار بازخورد اجتماعی است که پست های یک شخص در رسانه های اجتماعی تولید می کند. این مقاله، مقیاس بازگشت اجتماعی (SRS) را تولید کرده و از این مقیاس برای پیش بینی قصد 758 مسافر آمریکایی برای بازدید از کشور کوبا استفاده می کند. تحلیل عاملی تاییدی این مقیاس، اعتبار سازه ای قدرتمندی را برمبنای بارگذاری های عاملی بالاتر از 85/0، تخمین میانگین واریانس استخراج شده 86/0 و یک ضریب اطیمنان سازه ای 91/0 آشکار کرد. این مقیاس همچنین رابطه ای مثبت و قابل توجه با قصد بازدید از کوبا دربین 6 مدل معادله ای ساختاری داشت که توسط کرانه زمان (1 سال، 5 سال و 10 سال) و شامل شدن نظریه سازه های رفتاری برنامه ریزی شده تغییر کردند. نتایج بیان می کند که "بازگشت اجتماعی" یک عامل نمادین برجسته در فرآیند انتخاب مقصد است.
کلیدواژه ها: رسانه های اجتماعی | بازگشت اجتماعی | مصرف برجسته | عکس نگاری آنلاین | کوبا | تولید مقیاس | نظریه رفتار برنامه ریزی شده | انتخاب مقصد
مقاله ترجمه شده
2 روش مدیریت استراتژیک در روند رشد شرکت های صنعتی: مطالعه موردی صنعت شکل دهی در برزیل
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 6 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19
رقابت صنعتی برای بالا بردن استانداردهای کیفیت شرکت، کاهش هزینه و ظرفیت بالای تحویل مورد نیاز است. در این مقاله، یک بخش مهم صنعتی یعنی صنعت ابزار و قالب نقش اساسی دارد. ابزار و قالب منابعی هستند که برای یک کار خاص مناسب می باشند و یا به عنوان یک تک واحدی دسته ای و یا به طور متناوب با توجه به تقاضا تولید می شوند. به طور کلی، این بخش صنعتی رقابت پایینی دارد که به نوبه خود بر عملکرد زنجیره های تولید دیگر که بر روی آن تکیه می کنند تاثیر دارد. این در مورد صنعت تحول و جوش پلاستیک بکار رفته است، به ویژه هنگامی که قطعات فورج و مهرشده مورد توجه قرار می گیرند. این رقابت کم نتیجه ساختار سازمانی ناکارا در این شرکت ها است که منجر به عدم تطابق با استاندارد کیفیت، هزینه های بالا و زمان تحویل طولانی می شود. علاوه بر حمایت از خوشه های فعلی ابزار و قالب گیری، پروژه ساختار تمرکز زدایی این صنعت در مناطق دیگر برزیل اجرا می شود. این نیاز دارد تا با کارخانه های تولید کالاهای مصرفی دیگر و تولید خودرو جدید که به تازگی در مناطق شمال شرق و مرکزی برزیل آغاز به کار کرده اند نشان داده شود. به منظور کمک به این موضوع، این مقاله یک مدل مدیریت استراتژیک را برای فرایند رشد شرکت های صنعتی که با استانداردهای رقابت مورد نیاز تقاضای بازارهای منطبق هستند پیشنهاد می کند. علاوه بر مشکلات معمول مربوط به رشد و ایجاد هر شرکت، صنعت قالبسازی، با یک مانع اضافی مربوط به سرمایه گذاری بر روی دارایی (ساختمان، ماشین آلات و نرم افزار) مواجه است. بنابراین، یک فرآیند هسته ای بر اساس ساختار موجود که توسط چند شرکت به اشتراک گذاشته شده است (- ساختار توسعه صنعتی IDS) ارائه شده است. این ساختار باید ترجیحا با فناوری اطلاعات و ارتباطات (فرقه های برزیل علوم و فناوری موسسه) با کمک آموزش های حرفه ای (ابزار و قالب گیری) و خدمات تخصصی (به عنوان مثال اندازه شناسی) ایجاد شود.
کلمات کلیدی: مدیریت استراتژیک | انکوباتور | مدل انکوباتور | خوشه های صنعتی | صنعت قطعه سازی
مقاله ترجمه شده
3 تأثیر کشت مشترک بر روی استئوژنی و آنژیوژنی سلول های بنیادین مغز استخوان و سلول های اندوتلیال آئورتی
سال انتشار: 2016 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 9 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 29
کشت سلول های تشکیل دهنده ی استخوان و سلول های اندوتلیال برای تحریک فرایند تشکیل پاتولوژیکی یکی از رگهای خونی یا عروق از استراتژیهایی که برای تلاش های مرتبط سازی بافت استخوانی با عروق یا رگ های خونی موجود ، مورد استفاده قرار می گیرد ، به کار گرفته می شود . در این مطالعه ، سلول های اولیه از بافتهای مختلف برخی حیوانات جدا سازی می شوند ، سلول های بنیادی مغر استخوان موش و اندوتلیال آئورت موش به منظور بررسی اثرات کشت بر روی هم رگ و هم استخوان مورد آزمایش قرار می گیرند . تشکیل لوله ای مانند ساختار 2D که برای اولین بار در مطالعات توسط کشت سلولهای اولیه از همان حیوان مشاهده شد و همچین استخوان ها ور رگها در همان زمان با استفاده از سیستم co-culture مورد بررسی قرار گرفت . سلول های در حال کشت به صورت معدنی شئه اند و تشکیل عروق بسیار ریز از 14 روزگی آنکوباسیون آغاز می شود . با گذشت 28 روز از آنکوباسیون در محیط استخوان ، ترکیب ژن های استخوان در co-cultures به شکل قابل توجهی در مقایسه با تنظیم مثبت RBMSC به تنهایی کشت می شود . این نتایج نشان می دهد که co-cultur از سلولهای آندوتلیال با سلولهای بنیادی مزانشیمی هم استخوان ها و هم رگ ها را تحریک می کنند .
کلید واژه ها: مهندسی بافت استخوان | همکاری فرهنگی | سلولهای اندوتلیال | سلول های بنیادی | سلول های بنیادین مغز استخوان
مقاله ترجمه شده
4 غیرمتمرکز سازی عملکرد قانونگذاری: بازارهای قانونگذاری خصوصی و حقوق مالکیت معنوی در قانون
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 12 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 36
در کتاب ها و مقاله هایی که مدت کوتاهی قبل از مرگ پروفسور لاری ریبشتن منتشر گردید، او در مورد غیرمتمرکز سازی عملکرد قانونگذاری صحبت کرد که این امر طرفان خصوصی را قدر می ساخت تا قانونگذاری کرده و برای تحمیل نوآوری های قانونگذاری بازارها را تحت کنترل خود درآورند. به عنوان بخشی از این پروژه، پروفسور ریبشتن، در کنار پروفسور بروس کوبایاشی به ایجاد حقوق گستره تری در زمینه ی مالکیت معنوی (IP) اشاره کردند. اظهارات آنها بر منطق کالاهای متعارف نیمه دولتی برای حقوق مالکیت معنوی تکیه دارد. نوآوران برای ایجاد قوانین جدید در غیاب مالکیل معنوی انگیزه ی زیر بهینه دارند زیرا رقبا می توانند بدون زحمت و هزینه از قوانینی که آنها ایجاد کرده اند سواری مفت بگیرند. در نتیجه، بدون حقوق مالکیت معنوی، همینطور که امروزه اینگونه است، اغلب اوقات به عنوان محصولات و فعالیت های جانبی نظیر دادرسی یا رانتجویی سیاسی، قوانین خصوصی ایجاد خواهند شد؛ و قانونگذاری محصولات جانبی احتمالاً قوانین زیر بهینه به وجود می آورند. حقوق گسترده تر در زمینه ی مالکیت معنوی مشکل مفت سواری را حل کرده و بنابراین بازاری خصوصی و قوی برای قانونگذاری ایجاد کرده است. این مقاله مواردی را که مربوط به اعطای حقوق مالکیت معنوی در قانون، به عنوان راهی برای نوآوری قانونی در بازارهای خصوصی قانونگذاری را می آزماید. بحث با آزمون مختصری از برخی از سود و هزینه های تحت کنترل گرفتن باراز خصوصی برای قوانین بهتر برای محصولات آغاز می شود. با این پیش زمینه، سپس مقاله رو به مواردی برای حقوق مالکیت معنوی در قانون می کند. مقاله در ابتدا محدودیت های حفاظتی تحت قوانین موجود مالکیت معنوی را بررسی کرده و سپس در مورد فواید و هزینه های حقوق مالکیت معنوی بحث می کند. مقاله با تمرکز بر برخی از مشکلات ویژه در مورد اعطای حقوق مالکیت معنوی در ابعاد وضع متداول قانون، نظیر اسناد دادرسی و تصمیمات قضاوتی پایان می یابد. در انتها، هدف مقاله تذکر یک نکته ی احتیاطی است. قانونگذاری خصوصی برای انواع نوآوری های قانونی جذابیت بیشتر و برای دیگران جذابیت کمتری دارد، و مشخص نیست که حقوق گسترده تر مالکیت معنوی ضرورت داشته و یا برای مهمیز زدن به نوآوری قانونی در بازارهای خصوصی مطلوب باشد. برای ادامه ممکن است این بهترین راه باشد که در ابتدا موانع حرفه ای را برای رقابت کنار زده و سپس حقوق مالکیت معنوی را تنها در زمان نیاز به حفاظت بیشتر استفاده کنیم. کلیدواژه ها: قانونگذاری خصوصی، مالکیت معنوی، بازارهای قانونگذاری، نوآوری قانونی
مقاله ترجمه شده
5 طراحی و مقایسه ی بخش های کمربندی (منطقه بندی ) پارک ملی VIÑALES , CUBA
سال انتشار: 2010 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 22 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 34
برنامه ریزی در مناطق حفاظت شده نیاز به ارزیابی ویژگی های چندگانه بر اساس اهداف چندگانه ی موجود زمین دارد. این مقاله از تکنیک های آنالیز تصمیم گیری چند معیاره و در یک ساختار خاص برای حمایت از این مفهوم در نواحی کمربندی در پارک ملی وینالس در کوبا استفاده کرده است . این پارک باید در سه نوع استفاده ی اصلی , یعنی حفاظت , استفاده ی عمومی و کشاورزی طیقه بندی شود . آنالیزهای موجود در زمینه ی معیارهای چندگانه به همراه تکنیک های اختصاص زمین به شکل چند هدفی و یا به عبارتی برای هدف های چندگانه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و توانستند بخش های کمربندی و یا منطقه بندی مختلف را ایجاد و مقایسه کنند . روش های متفاوتی تست شدند و ثبات نتایج از طریق آنالیزهای دقیق ارزیابی شد . علاوه بر این، شاخص های الگوی چشم اندازها , محاسبه شدند تا بتوانند ساختارهای فضایی در بخش های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند. هدف این نتایج کمک به مدیران پارک ها و سایر ذینفعان برای درک و تجسم این روند بود که به ایجاد الگوهای استفاده از زمین به گونه ای شفاف و مشخص منتهی می شد.
واژگان کلیدی : تجزیه و تحلیل های چند معیاره | آنالیز (چند منظوره ) چندگانه ی هدفمند | مناسب بودن زمین | مناطق محافظت شده | الگوی چشم اندازها | طبقه بندی مناطق
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer