دانلود و نمایش مقالات مرتبط با Conceptual paper::صفحه 1

20 درصد تخفیف مقالات به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز

20% تخفیف مقالات ترجمه شده به مناسبت فرا رسیدن نوروز 97 از 2 فروردین تا 25 فروردین

آرشیو مقالات
ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
نتیجه جستجو - Conceptual paper

تعداد مقالات یافته شده: 7
ردیف عنوان نوع
1 مدیریت دانش استراتژیک – دیدگاه ها و مشکلات
سال انتشار: 2017 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12
در محیط کسب و کار به طور فزاینده جهانی شده و بیش از حد مرتبط،استفاده از دانش استراتژیک اغلب برای عملکرد رقابتی حیاتی است. این مقاله انگیزه ای برای روشن کردن مفهوم مدیریت دانش استراتژیک (SKM) در سازمان ها است. در این راستا، مدیران باید آگاهی داشته باشند که به منظور حفظ بهره وری کار و ظرفیت نوآوری به سوی ایجاد مفهومی هماهنگ از دانش استراتژیک در سازمان ها،کدام نوع از دانش سازمانی (و چقدر) می تواند "ساختار یافته" و / یا اینکه مجاز به "ازدیاد " باشد. این مقاله مفهومی بر اساس تجزیه و تحلیل نمونه های خاصی است که چرا سازمان ها باید تاکید بیشتری بر روی ایجاد تعادل بین کدگذاری(تدوین) و شخصی سازی در زمینه مدیریت دانش استراتژیک داشته باشند.توضیحات ما در مدیریت دانش استراتژیک از طریق نمونه های مختلف به ارائه دیدگاه ها و مشکلاتی که سازمانها باید از آن آگاه باشند،پرداخته است و در ادامه به آن می پردازیم. اولا، ما استدلال می کنیم که تاکید منحصر به فرد بر روی کدگذاری یا شخصی سازی، خطر «ساختار دانش» یا «گسترش دانش » را به ترتیب در مدیریت دانش استراتژیک سازمانی در بر می گیرد. دوم، مدیران بایدبه طور مداوم بر نیاز به تعادل (یا همگرایی) بین جنبه های کدگذاری وشخصی سازی SKM به منظورحفظ کارآیی و توانایی نوآوری درسازمان ها،تاکید نمایند. سوم اینکه، استدلال های مفهومی براساس تجزیه و تحلیل نمونه های خاصی که چرا سازمان ها باید تاکید بیشتری بر همگرایی بین کدگذاری و شخصی سازی در زمینه مدیریت دانش استراتژیک داشته باشند، استوار است. ما همچنین استدلال می کنیم که ابتکارات SKM که بر روی کدگذاری یا شخصی سازی تمرکز می کنند، با وجود بسیاری از مداخلات مدیریتی، می تواند منجر به بروز مشکلات شود. ما بیشتر معتقدیم که ایده های پیشنهادی ارزشمند است در حالی که ملاحظات برای مدیران مسئول بخش های نوآوری، استراتژی و فناوری اطلاعات سازمان این را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌تعیین می کند که آیا موتور دانش سازمان همواره در حال اجرا است و در غیر این صورت، انرژی خود را برای تولید بلند مدت و قوی نتایج به کجا هدایت کنند.
مقاله ترجمه شده
2 سیر تکامل خدمات عمومی از تولید مشترک تا خلق مشترک و فراتر از آن مسیر ناتمام مدیریت عمومی نوین؟
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 19 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 26
هدف – براساس مفهوم "سازمان عمومی هوشمند" به عنوان یک مسیر نظری جدید برای نظریه‌ی مدیریت عمومی نوین (NPM)، این مقاله بحث‌های اساسی اخیر در مورد NMP را گردآوری می‌کند زیرا این مبحث با خدمات عمومی و علم خدمات مرتبط بوده و بطور ویژه، ماهیت هوشمند بودن بخش عمومی، ارزیابی و همچنین مدیریت و رهبری خدمات عمومی را تعیین می‌کند. این مقاله در نظر دارد در مورد این مسائل بحث کند.
طرح/روش‌شناختی/رویکرد – این مقاله، بحث‌های جاری در مورد منطق چیرگی خدمات را هایلایت کرده و نوآوری‌های اصلی در پژوهش خدمات، مطالعات نوآورانه، یادگیری سازمانی، روش‌های توسعه و ارزیابی از منظر خدمات عمومی را منعکس می‌کند.
یافته‌ها – چنین استدلال می‌شود که نظریه‌ها و شیوه‌های مدیریت عمومی معاصر – و نظریه‌هایی که بیانگر نقش خدمات عمومی هستند – باید از بدنه‌ی نوشته‌هایی که در مطالعات بازاریابی و کسب‌وکار بر نظریه‌های چیرگی خدمات متمرکز می‌شوند بیشتر استفاده کنند. این مقاله نتیجه‌گیری می‌کند که گفتمان آکادمیک در مورد NPM و حاکمیت عمومی نوین (NPG) از نظر محتوا غنی بوده اما تا کنون از منظر خدمات عمومی نسبتا مغرضانه بوده است.
مفاهیم کاربردی – چنین استدلال می‌شود که خدمات عمومی، عرصه‌ای برای تعامل، همکاری و خلق مشترک است و توسط شبکه‌هایی از سازمان‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند هماهنگ می‌شود. ماهیت "کاربر خدمات" نیز در دهه های اخیر تغییر کرده است. این پیشرفت برای توسعه‌ی شیوه‌های رهبری در خدمات عمومی دارای مفاهیمی کاربردی است.
اصالت/ارزش – تعالیم NPM و NPG بتدریج فهم نقش جامعی که خدمات عمومی ایفا می‌کند را از دست می‌دهند و نقش ارزیابی خدمات عومی نیز بشدت نادیده گرفته شده است. در این راستا و با توجه ویژه به خدمات عمومی، موج جدیدی از انواع ارزیابی‌های سیاست عمومی را می‌توان با NPG ادغام کرد.
کلیدواژه‌ها – رهبری | ارزیابی | مدیریت عمومی نوین | خدمات عمومی | حاکمیت عمومی نوین
نوع مقاله – مقاله‌ی مفهومی
مقاله ترجمه شده
3 مدیریت زنجیره تامین وابسته به بنادر
سال انتشار: 2014 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 20 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 19
اهمیت روزافزون بنادر، آنها را به یک گره آسیب پذیر تبدیل کرده است به گونه‌ای که یک اختلال در بندر می‌تواند یک اثر دومینویی(پیاپی) بر شبکه زنجیره تامین، ایجاد کند. بنابراین باید برای اطمینان از عملکرد بنادر و افزایش انعطاف پذیری زنجیره تامین، به بررسی آسیب‌پذیری آن‌ها پرداخت. این مقاله، ادبیات موجود را با یک مدل مدیریتی که به دنبال نقص‌های عملیاتی در بنادر است، ترکیب می‌کند. مدل مدیریت در سه رده، عملیاتی شده است، ازسطح مدیریت بالا تا کارمندان خط مقدم، با مشخصاتی از مدیریت ریسک ، مدیریت تداوم کسب وکار و نظریه‌های مدیریت کیفیت. مدل پیشنهادی به عنوان یک راهنمای جهانی در کمک به مدیریت بندر است که مدیریت اختلالات مربوط به بندر را به عهده دارد و به دنبال کاهش وقوع تهدیدات مختل‌کننده زنجیره تامین است. کلمات کلیدی: مدیریت ریسک، مدیریت اختلال، انعطاف بندر، مدل مدیریتی
مقاله ترجمه شده
4 پارادایم های اخلاقی به عنوان مبانی بالقوه ابتکارات مدیریت تنوع در سازمان های تجاری
سال انتشار: 2013 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 29 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 49
هدف- هدف این مقاله، کمک به توضیح یک چارچوب اخلاقی جامع برای طراحی و اجرای اقدامات تنوع بخشی است. این مقاله برای انجام این کار از نظریات اخلاقی متفاوتی بهره می گیرد که نه تنها بیش از پیش به تفاوت ها در رسیدن به یک هدف توجه می کند بلکه مجموعه ای از اصول، ویژگی ها یا ارزش های مناسب را برای ایجاد یک محیط کاری فراگیر فراهم می کند.
طراحی/ متدولوژی/ روش- مرور منابع (خصوصاً دستاوردهای مهم برای پیاده سازی های کنونی مدیریت تنوع) می تواند مبنای یک رویکرد غیر ابزاری را نسبت به مسائل تنوع بخشی فراهم کند که یک محیط کاری فراگیر و مشارکتی را مهیا می کند. این مقاله نشان می دهد که مبنای این اقدام می تواند مفاهیم فضیلت سازمانی،مراقبت یا کرامت انسانیباشد. در این ارتباط، محیطی نظری که همان روش های تأثیرگذاری این مفاهیم برمسائل تنوع بخشی و تأثیرپذیری از آن ها را نشان می دهد توضیح داده شده، تحلیل می شود و به طور مناسب درباره آن بحث می شود.
نتایج- برای تعریف مجدد مسائل تنوع بخشی، سه چارچوب نظری مختلف که اهمیت سنت های اخلاقی مهم مبتنی بر کرامت، فضیلت سازمانی و مراقبترا بیان می کنند معرفی می شوند. نشان داده می شود که اخلاق فلسفی غیر سودگرایانه (و به طور اخص، وظیفه شناسی کانتی، اخلاق فضیلت محور ارسطویی یا اخلاق مراقبت)می تواند توجیهی برای خط مشی های تنوع ارائه کند که افراد متفاوت دیگر را به عنوان هدفی با ارزش تأیید کند.
نتایج عملی- نویسندگان معتقدند که یک شرکت می تواند ابتکارات تنوع بخشی متأثر از اخلاق را انجام دهد که می تواند عملکرد را به صورت موثری با تأیید ارزش افراد متفاوت دیگر ترکیب کند.
نتایج اجتماعی- نویسندگان معتقدند که یک شرکت می تواند ابتکارات تنوع بخشی متأثر از اخلاق را انجام دهد که می تواند عملکرد را به صورت موثری با تأیید ارزش افراد متفاوت دیگر ترکیب کند.
ارزش نوآوری- این مقاله، مفاهیم خاصی را در مورد شرایط خاصی ارائه می کند که می تواند سازمان ها را در طراحی و پیاده سازی استراتژی تنوع (که رشد و موفقیت افراد متفاوت دیگر را تسهیل می کند) به ترتیب بر اساس اولویت کرامت، فضیلت یا مراقبت کمک کند. این دیدگاه که در چشم انداز، فرهنگ و رهبری رسوخ می کند می تواند واسطه گری مدیریتی را (که به شدت مورد انتقاد اکثر متخصصان مهم تنوع قرار دارد)از بین ببرد.
کلیدواژه ها: مدیریت تنوع | اخلاق مراقبت | محیط های کاری فراگیر | وظیفه شناسی کانتی | فضیلت سازمانی
نوع مقاله: مقاله مفهومی
مقاله ترجمه شده
5 مسائل مربوط به تاثیر انسان بر مدیریت بحران در سازمان ها
سال انتشار: 2012 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 10 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 15
هدف: این مقاله، توصیف انطباق مدل ارزیابی، سیستم ارزیابی پزشکی و خدمات درمانی (TAS) است، که به هنگام رویارویی با بحران برای درک اثر عوامل انسانی یک بحران در داخل سازمان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.
طرح/ روش شناسی/ رویکرد: پس از بررسی تحقیقات، مدل TAS تنظیم می شود تا برای سازمانها در مواجهه با بحران قابل استفاده باشد. 9 ویژگی مرتبط با اثر بحران بر کارکنان یک سازمان بحث می شود. یافته ها- پیشنهادات لازم در مورد روش هایی که سازمانها بتوانند از مدل TAS استفاده کنند تا آمادگی خودشان را برای فعالیت های بازسازی و نوسازی بعد از وقوع بحران بهبود بخشند، ارائه می شود. این پیشنهادات فهرست روش های استفاده از TAS و همینطور رویکردهایی که مشاوران هنگام فعالیت در سازمان ها بتوانند از آنها استفاده کنند را ارائه می کند. پیشنهادات همچنین برای تحقیقات بعدی می تواند در زمان کار با سازمان، بکار گرفته شود. اگرچه مفاهیم استفاده شده در مدل TAS برای افراد توسعه داده شده اند، لیکن می توان بهنگام بحران در سازمان ها نیز از آن استفاده کرد.
اصالت/ ارزش: این مقاله پیشنهادات کاربردی نیز ارائه می دهد تا به سازمان ها در مدیریت تاثیر بحران سازمان ها بر کارکنانشان کمک نماید. تحقیق در این زمینه باید به بهبود TAS برای سازمانها، بویژه ارزیابی شدت واکنش سازمان ها کمک کند.
کلمات کلیدی: سوانح | تحلیل سازمانی | رفتار سازمانی | کارکنان | مدلسازی
مقاله ترجمه شده
6 ارتقاء کیفیت ارتباطات سازمانی: ارائه معیارهای مبتنی بر انعکاس
سال انتشار: 2010 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 14 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 20
هدف - هدف این مقاله معرفی معیارهای عملی مبتنی بر ارتباطات سازمانی موثر است.
طراحی / روش شناسی / رویکرد : دامنه موضوع برای این مقاله ارتباطات سازمانی می باشد.
مطالعه در بررسی ادبیات و مطالعه کیفی ، متضمن اصول اولیه روش پدیدار شناختی، با 20 نفر بوده است.
یافته ها: چهار معیار اضافی برای ارتباطات موثر در شرکت[های] بزرگ آشکار شد: مسئول؛ حرفه ای(گرایی)؛ مختصر(و مفید) و صداقت.
محدودیتهای پژوهش / استلزامات: مطالعات بررسی کرد، اگر چه در عمق، در یک نمونه کوچک در یک محیط شهری بکار برده شد، اما در فرهنگ های مختلف عمومیت دارد.
مفهوم عملی : مدیران سازمانی در صورت لزوم بر پایه یافته های این تحقیق، ممکن است برای انعکاس راهبردهای ارتباطی و بهبود آنها در سازمانشان از این یافته ها استفاده کنند.
نوآوری پژوهش : ارزش مقاله بر چهار معیار اضافی قرارگرفته که در نتیجه بازتابش اعضای نیروی کار شرکت ها یافت می شود. بعد از اینکه ارتباطات سازمانی مطابق با معیارهای این مطالعه قرار گرفت. بنابراین، معیار های اضافی ممکن است برای کارگران شرکت[های] بزرگ با اهمیت تلقی شود، و بنابراین مدیران نباید آنها را نادیده بگیرند.
کلمات کلیدی: پاسخگویی مدیریت | عملکرد سازمانی | ارتباطات | آموزش عالی
نوع مقاله: مقاله مفهومی
مقاله ترجمه شده
7 جهانی سازی و استراتژی های اموال غیرمنقول شرکتی
سال انتشار: 2010 - تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 16 - تعداد صفحات فایل doc فارسی: 22
هدف: هدف از این مقاله بررسی تاثیر جهانی سازی روی استراتژی های شرکتی اموال غیرمنقول است. بطور اختصاصی این مقاله به دنبال شناسایی توانمندی های شرکتی اموال غیرمنقول است که در محیط تجاری فرارقابتی مهم هستند.
طراحی/متدلوژی/روش: در این مقاله از یک رویکرد کیفی برای تحلیل داده های دست دوم به منظور شناسایی توانمندی های شرکتی اموال غیرمنقول برای یک محیط تجاری فرارقابتی استفاده می شود.
یافته ها: امروزه جهانی سازی پدیده های غیرقابل انکار است که اساساً در حال تغییر دادن هدایت تجارت ها است. باتوجه به فرارقابت جهانی، اموال غیرمنقول شرکتی نیاز دارد که قابلیت هایی جدید برای حمایت از استراتژی های جهانی ایجاد کند. اینها عبارتند از انعطاف پذیری، سازمان شبکه ای و قابلیت های یادگیری مدیریتی.
محدودیت های تحقیق: این یک مقاله فکری است و لازم است پژوهش تجربی اینده نگر انجام شود تا گزاره های داده شده در این مقاله وارسی شود.
استنباط¬های عملی: باتوجه به سطح جدید عدم قطعیت در جو تجاری، یعنی وضعیت فرارقابتی، تجارت ها باید قابلیت هایی پویا ایجاد کنند که تقلید آنها برای رقبا دشوارتر باشد تا بتوان به آنچه که مزیت رقابتی «آنی» تلقی می شود دست یافت. یافته های این مقاله برای راهنمایی مدیران بخش املاک و مستغلات در این زمینه می¬تواند سودمند باشد.
اصلیت/ارزش: این مقاله به دوجهت مقاله ای اصلی است. اول اینکه مفهوم مدیریت استراتژیک قابلیت ها را در اموال غیرمنقول شرکتی بکار می گیرد. دوم اینکه چالش کلیدی پیش روی تجارت ها، یعنی جهانی شدن را با مفهوم توانمندی ها بعن-وان راهی برای حفظ مزیت رقابتی پیوند می زند.
کلمات کلیدی: جهانی سازی | استراتژی شرکتی | اموال غیرمنقول
مقاله ترجمه شده
موضوعات
footer